Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Problém byl přidán k návodu Jak udržet trávník bez plevele?

Plevelná tráva ve trávníku

JR (neregistrovaný uživatel)
JR
Dobrý den,
prosím o poradu jestli se dá něco dělat s plevelnou trsnatou trávou, kterou mám již v trávníku dlouhá léta, ale nedá se reálně vytrhat.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 29.07.2011 09:56
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
JR (neregistrovaný uživatel)
JR
Jo chtěl jsem vložit foto, ale to nejde. Takže nic.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Hanes (neregistrovaný uživatel)
Hanes
Nejlepší a nejrychlejší je postříkat Randapem samostatné rostlinky. Pozor tento herbicid působí přes listovou plochu na vše co je zelené, ale působí spolehlivě a nezanechává žádné stopy v půdě. Prostě působí jen na potřísněnou rostlinu v době vegetace. V půdě se rozloží a nezanechává po sobě žádné stopy po chemikálii. jakmile rostlinka uschne můžete ji snadno definitivně odstranit a vyset či vysadit novou trávu.
Pokud je pozemek zaplevelený ve větší míře, je nejlepší dle zkušeností starých praktik vysadit na tomto pozemku jako předkulturu brambory, ty udržovat v bezplevelném stavu okopáváním. Po sklizni brambor vyset trávník. Nebudete se stačit divit jak je potom trávníček nádherný.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Nevěděl jsem o tomto webu, tak rada se zpožděním aspoň pro ostatní, kdo taky bojuje s plevelem v trávníku. Taky jsem bojoval s plevelem v trávníku a nejlépe se mi osvědčil Travin. Roundup je sice dobrej, ale není vhodný do trávníku, ale spíše tam, kde nechcete, aby vám rostlo cokoli vůbec. Pokud natřete Roundupem omylem i okolní trávu, tak tam budete mít kolečko. Travin má výhodu, že nepůsobí likvidačně na trávu, ale jen na dvouděložní rostliny, takže i plevel. Navíc působí Travin výborně i na trávu, která vám po něm zhoustne a je zelenější. Taky je důležité pravidelné sekání. Jo a pokud máte někdo pejska, tak Roundup v žádném případě! Travin nevadí, nejlépe před deštěm. Roundup naopak zmoknout nějakou dobu nesmí, aby působil.
I když kamarádi tvrdí opak, já si myslím, že jsem úplně... (0) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci