Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Máme špatnou zkušenost s RK Výběr Reality,

Anonym (neregistrovaný uživatel)
Máme špatnou zkušenost s RK Výběr Reality, Praha, konkrétně s makléřkou pí Kučerovou.
Rozhodně se nejedná o tak šílené praktiky jako se tu popisují, nakonec jsme ani nepodepsali rezervační smlouvu, tudíž to pro nás dobře dopadlo, nicméně z mého pohledu se jednalo o nekorektní jednání.
Byt se nám líbil, ale zdál se nám předražený, zhruba po 14 dnech nám paní makléřka volala, aby nás informovala, že majítelé zlevnili 200tisíc, což již pro nás bylo přijatelné. Jak jsme však zjistili z inzerce, zlevněná cena (1 999 000) byla bez provize, ačkoliv původní (2 199 000) již provizi zahrnovala, tudíž šlo o menší slevu než uváděla. Rozhodli jsme se, že bychom byt koupili avšak za podmínek, že se vejdeme do původních nám oznámených 2 milionů. Makléřka původně sdělila že provize je 50tisíc, tudíž jsme chtěli ještě těch 50tisíc slevu, z důvodu, že kvůli předhypotečnímu úvěru budeme mít zvýšené náklady. Tu makléřka dojednala, popřála nám k rozhodnutí byt koupit a slíbila poslat rez. smlouvu. Když nám jí po dvou dnech konečně poslala, volala, že provize je 70tisíc, tudíž konečná cena je 2 020 000. A ještě se ptala zdali je to problém (tím se prozradila, věděla že s tím nepočítáme)… Když jsme jí oznámili, že to problém je, že původně chtěla provizi 50 tisíc, tvrdila, že nic takového neřekla. Zkrátka z nás dělala blbce. Řeknete si asi, že 20tisíc není při koupi bytu tak velká částka, ale z principu jsme nakonec od obchodu odstoupili, jelikož jsme se obávali čeho se všeho ještě z její strany můžeme dočkat. Mimo to se ani neobtěžovala zmínit všechny náklady s koupí spjaté, jako např. 11tisíc ze strany družstva za převod členství (byt byl s převodem do OS do 1 roku), apod.
Moc nás to mrzí, jelikož jsme o byt měli opravdu zájem, navíc je mi líto majitelky, která nic podobného netuší a myslí si, doví jací spratkové jsme, že chceme pořád další slevy… Zkrátka buďte ostražití!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 15.02.2012 17:41
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Michvolka (neregistrovaný uživatel)
Michvolka
Já s tou realitkou zkušenosti nemám, ale z praxe vím, že to vůbec nemuselo být tak jak to vypadá. Sama se starám o klienty (v jiném oboru) a bohužel když dojde k podobným zmatkům, tak to je téměř vždy z důvodu komunikačního šumu. Někdo něco někomu špatně řekl, zatajil (o těch doplatcích vůbec nemusela vědět), záměrně zatajil, vedení se rozhodlo zvýšit provizi atd., obvykle to není tak, že Vás chce někdo o něco obrat nebo podvést, řekla bych, že ta makléřka na tom byla daleko hůř.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Já si koupil byt v novostavbě bez RK a tím pádem mi tyto problémy odpadly. Kdo má tu možnost, určitě doporučuji koupit spíše novostavbu přímo od developera. Tady je nabídka několika novostaveb v Praze: <a href="http://www.novostavbyzprahy...mp;druhý =2"> http://www.novostavbyzprahy...;/a>
http://www.novostavbyzprahy.cz/nove-bydleni-v-praze/novostavby-v-praze/
http://www.novostavbyzprahy.cz/nove-bydleni-v-praze/novostavby-v-praze/
http://n
CLEEVIO webserver We create amazing iOS and Android applications.
Muž, Celkem 5 příspěvků na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci