Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Bouda (domek) na nářadí

Katka (neregistrovaný uživatel)
Katka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nutné nějaké povolení na zahradní domek na nářadí. Rozměr cca 4x4 m.Materiál dřevo či OSB desky. Podlaha nebude zděná. Bez půdičky.
Na stavebním úřadu nám tvrdí, že pokud to budeme chtít stavět u plotu souseda (souhlasí s tím), že musíme mít 1)Vyjímku z odstupové vzdálenosti 2)Stavební povolení a 3)Oficiální projektovou dokumentaci od projektanta. Zdá se mi to jako pěkná hloupost - mít na boudu na zahradní nářadí stavební povolení a projekt. dokumentaci - co když si ji koupím hotovou třeba v Baumaxu? Známí nám radí, ať vše sepíšeme (popis, rozměr, materiál, nákres, vzdálenost), dáme tam nějakou větu o tom, že s tím soused souhlasí a zároveň, že od nás dostává kopii a stačí to - KDYŽ NENÍ NIC ZDĚNÉHO - může to tak být? Prosím pokud někdo máte zkušenost, poraďte. Děkuji
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 23.03.2009 10:37
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Myslím že souhlas souseda je nutný - stačí obyč. dopis (pár vět) s podpisy. Jinak stavební povolení těžko. Asi kdybych to řešil sám, tak bych o stavební povolení nežádal. Není to obytné, zděné, nijak velké.
Muž, Celkem 55 příspěvků na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Lukas Stibor
Muj nazor je, ze opravdu musite mit vsechny tyto formality. My kdyz jsme delali na chalupe zed cca 30cm :-) jen kvuli snehu, taky jsme vsechny tyto veci az na oficialni projekt dokumentaci potrebovaly.
FB Příspěvek přidán z Facebook aplikace Poraď.cz (0) / Nelíbí se mi (0)
Jana (neregistrovaný uživatel)
Jana
Taky stejný problém řeším. Zahradní bouda 5x3m nezateplená, bez oken atd. na naářadí a musím mít stavební povolení se všemi formalitami z katastru nemov., sousedi, životní prostředí a 2 m od hranice pozemku. Hrůza. Tojsem si měla postavit stan. Hodně štěstí!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Ondrej (neregistrovaný uživatel)
Ondrej
Na stavebnim urade mi sdelili to same - projektova dokumentace, souhlas sousedu, vypis z katastru, vzdalenost 2 m od hranice pozemku a je jedno, jestli jde jen o domek na naradi koupeny v Baumaxu nebo ne - do 250m ctverecnich bez zakladu jde dle zakona o stavbu a musi k nemu probehnout cela tato masinerie. Me by spis zajimalo, jestli si opravdu vsichni tato povoleni vybehavaji, protoze ja jsem jeste nevidel, ze by mel nekdo domek na naradi 2m od plotu, vsichni to maji v rohu a neverim, ze si vsichni zaridili vyjimky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci