Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

České energetické centrum

Tyco (neregistrovaný uživatel)
Tyco
Mého dědečka navštívil obchodni zástupce společnosti České energetické centrum a vysvetlil mu, ze: 1.zustane u EONu, 2.usetri na elektrice a 3.bude mi hromadu dalsich vyhod. Děda podepsal, protože "prý byl od EONu". Bohužel letos uz podruhé - poprvé jsme rušili smlouvu s Centropolem. Nicméně jsme ceny elektřiny porovnali a zjistili jsme, že 1. dědeček neušetří vůbec nic, protože ceny jsou stejné, 2. hromadu výhod nevyužije, když nemá internet, 3. u EONu sice zůstane, ale platit bude ČEC, v jehož dozorčí radě sedí nějaké holčičky narozené v roce 1985 a jedním z akcionářů je nějaká kyperská firma. Takže zítra odesílám žádost o zrušení smlouvy a věřím, že se tak vyhneme všem těm problémům popsaným na diskuzních fórech.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 12.12.2010 17:58
Kalkulačka
V následující kalkulačce si můžete spočítat nabídky a porovnat ceny elektřiny dostupné pro Váš kraj, jednodušše můžete rovnou i požádat o převod k levnějšímu dodavateli a začít šetřit velmi brzy. Kalkulačka samozřejmě není závazná, takže se nemusíte bát ji využít pro orientační propočet, abyste zjistili, zda neplatíte za elektřinu zbytečně moc.
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Giwap (neregistrovaný uživatel)
Giwap
Myslim si,ze zmenou dodavatele elektricke energie clovek usetrit muze,ale musi hledet hlavne na spotrebu v mgwh.. V dnesni dobe je stejne da se rict jedno,jakeho dodavatele ve finale mit bude.. Distribuce se nemeni a ani nemuze a co je v dnesni dobe tech par stovaku... :-D
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (7)
Iveta (neregistrovaný uživatel)
Iveta
Také musím potvrdit velmi negativní zkušenosti s touto firmou. Zaměřuje se hlavně na důchodce a záměrně jim neuvádí veškeré informace, jako třeba poplatky spojené s převodem, vysoké sankční poplatky atd. Jejich zástupce (Richard Bohó) záměrně několikrát lživě informoval o zrušení smlouvy. Zamlčoval důležitou informaci, že ze zákona lze od smlouvy odstoupit do 30 ti dnů a s klidnou tváří tvrdil to, že když jim dáte plnou moc k zastupování vůbec nic neznamená.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (4)
Jana Pikešová (neregistrovaný uživatel)
Jana Pikešová
Vážené dámy a pánové,

dovolte mi, abych reagovala na Vaše vyjádření v této diskuzi.

Pracuji jako manažerka zákaznického oddělení Českého Energetického Centra a.s. a velice se Vám omlouvám ze negativní zkušenosti, které jste s námi učinily.

Prosím Vás, zda mne můžete kontaktovat přímo na mém osobním e-mailu j.pikesova@energetickecentrum.cz, abych Vám mohla pomoci co nejrychleji Vámi popisované situace vyřešit.

Ráda bych se s Vámi též domluvila na pro Vás přijatelné kompenzaci, která alespoň částečně napraví vzniklé těžkosti.Ještě jednou se omlouvám a věřím, že se nám podaří vše vyřešit.S úctou,

Jana Pikešová

zákaznické oddělení

České Energetické Centrum a.s.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (14) / Nelíbí se mi (30)
manka (neregistrovaný uživatel)
manka
Smlouva byla podepsána v pátek 21.1. odpoledne, žádost o zrušení v pondelí 24.1. ráno zaslána přímo pí Pikešové a do dneška nebyli schopni vrátít ani vyúčtování, které si vypújčili. Že lhali takžka ve všem jsem si už ověřila.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (8) / Nelíbí se mi (7)
Mach (neregistrovaný uživatel)
Mach
Taky jsem se nachytal.
Před podpisem jsem si nechal pro jistotu všechny nejasnosti vysvětlit. Hlavně to kolik zaplatim.
Dozvěděl jsem se že je to vše zdarma. Neměl jsem důvod nevěřit dodavatelům el. a plynu. Proč by měli lhát?
Od 1. ledna jsem se tedy stal jejich zákazníkem, ale zároveň i dlužníkem! V zápětí jsem totiž obdržel upomínku se složenkou na 2400Kč + 500Kč penále.
Jak je to možné?
Ihned po podepsání smlouvy mě prý byla zaslána složenka na registrační poplatek.
Na otázku, proč jsem ji nedostal?, mě bylo řečeno že se asi ztratila na poště.


Finta je jasná:
Zákazník podepíše smlouvu, ale neví, že má zaplatit reg. poplatky. Faktura se mu prostě neodešle, aby nemohl v čas zrušit smlouvu. Proběhne 30 dní a pošle se upomínka s pokutou.
V té době však již bez sankcí od smlouvy odstoupit nelze, tak že si firma na své peníze přijde.
Jistě že si člověk má přečíst co podepisuje. Smluvní podmínky jsou však napsány nepřehledně a písmem tak malým, že je sotva k přečtení.
Proto lidé většinou věří informacím, jež obdrží od zástupce firmy. Nikdo nepředpokládá, že by mohl být podveden.
V kanceláři Energ.centra mě paní řekla (trošku slušnější češtinou): Když seš jelito a podepsals, tak teď drž hubu a plať.
Pokud smlouvu uzavřete, tak sice ušetříte pár drobných na energiích, ale později zjistíte že dlužíte tisíce korun za registraci.

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (11) / Nelíbí se mi (2)
Mach (neregistrovaný uživatel)
Mach
Milý taziku a ostatní, kteří zde píší o bezplatném převodu. Já jsem za přechod k čec nucen zaplatit regist. poplatek 2400 Kč. Je to ve smlouvě tak šikovně zamaskováno, že stačí malá nepozornost a maj vás. Další věc , která mi dost vadí je to, že čec nevystavuje poštovní poukázky. Dokonce ani v kancelářivám je na požádání nevytisknou. Zbývá vyplňovat každý měsíc na poště, nebo platit převodem!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (3)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
na ten věk bych tolik nehleděl, navíc to už jim je 25let, takže mohou 7 let podnikat, to přece nejde, takhle diskriminovat mladé podnikatele... řekla byste si to samý, kdyby tam byl člověk ročník 60 / 50 / 40, že už je třeba moc starý, aby měl rozum???

se podívejte do světa? v kolik začínal Bill Gates? a co Mark Zuckerberg zakladatel facebooku a miliardář! mnoho lidí naštěstí bere osud do svých rukou a podniká už od 18let (nebo po dokončení VŠ) a kdyby tu byli jen lidé jako vy, tak už dávno všichni zkrachují a jsou nezaměstnaní, to byste radši???

a kyperská firma? kdyby byla německá, byl by to pro Vás problém? opět jen předsudek o podvodnících? říká vám něco daňová optimalizace, samozřejmě v rámci platných zákonů?? až se tady nebudou muset danit například dividendy (když už se předtím zdanil zisk!) a lidi nebudou mít předsudky vůči podnikatelům obecně, tak možná více podnikatelů bude nechávat majetkovou strukturu v ČR!

nejde mi o to, že by Váš otec nenaletěl a je dobře, že ho takhle kontrolujete, ale ta poznámka o věku je zcestná až diskriminační!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (13) / Nelíbí se mi (11)
Katka (neregistrovaný uživatel)
Katka
Je jedno kolik komu je, pokud rozumí tomu co dělá, ale pravda je, že moje maminka to taky podepsala. Je důchodkyně a neumí těmto podomním prodejcům říct ne, když jsem si prostudovala obchodní podmínky (důchodce je nepřečte ani lupou), byla jsem překvapená jaké sankce jsou tam připraveny. Každý má právo se rozhodnout jak chce, zda si vybere tyhle nebo někoho jiného, ale oblbovat důchodce mi připadá dost smutný.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (16) / Nelíbí se mi (3)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
2O.ledna 2011 mě také navštívil reprezentant zmíněné firmy, zdeúředním tónem pravil, abych mu předložil ke kontrole vyúčtování energií za minulé období. Sdělil jsem mu, že to toho mu nic není a že si ničeho nežádám, což on nějak nechtěl pochopit. Vyhodil jsem ho. Drzých a vlezlých reprezentantů snad této firmě není zapotřebí
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (10) / Nelíbí se mi (1)
pina (neregistrovaný uživatel)
pina
Setkala jsem se se stejným problémem.
Matku již třikrát vykradli, ale pokaždé znova otevře. Jsou to nejen zástupci firem ale i podomí brusiči nožů, kteří požadují za nabroušení 3000 Kč a pak je ještě oberou o všechny úspory.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (1)
Bongo (neregistrovaný uživatel)
Bongo
Nu, ja od Českeho Energetickeho centra energii odebiram, skutecne ji mam levnejsi. Sice to vychazi asi na 120 korun na megawate, ale i tak fajn kdyz mam spotrebu 3,5rocne. Za prevod sem neplatil nic, a vsecko probehlo bez problemu v četne preklenuti plateb na Sipu. Mimochodem jsem z Jihlavy, takze jsem taktez v distribucni soustave E-Onu.

Obchodni zastupce u mne sice stravil nejmene 30 minut nez mi vsecko vysvetlil, ale bylo to k necemu dobre.

Pro ty co tvrdi ze je podvedli je jen jedna rada. Nejdriv si o tom co vy, nebo vasi rodice podepisete neco zjistete a pak zacnete mavat podvodama a lhanim.
Uplne si predstavim situaci jak prijedete domu "tyco" a dedecek Vam rika ze neco podepsal.

Protoze pravdepodobne delate nekde v pradelne a o energetickem trhu vite kulove, tak si hned rikate ze je to podvod. Prvni co udelate je ze zavolate na E-On a zeptate se jich na nakou chujarnu tipu : je ceske energeticke centrum E-on? Oni, vzhledem k tomu ze je jim jasne, ze prichazeji o zakaznika vam reknou ze ne, ze je to zcela jina firma a mozna ktomu prihodi nakej zvast tipu: Je to podvodnik. Vy smyslu zbavena se zeptate jeste pro jistotu svoji kamosky z pradelny, jestli si mysli ze se na tom da usetrit. Nu, ona vam odpovi jen to, ze asi ne, ze nevi. Z toho vy usoudite ze ceny jsou uplne stejne. Nasledne zacnete zjistovat ty strasny negativa a hle. Sankce za zruseni smlouvy. Hmmmm, to je teda divny ze vas nekdo bude penalizovat za to, ze zrusite dohodu na dobu urcitou. On to totiz nikdo jinej nedela.

Pak uz v depresi kolem sebe jen mavate valchou a tesite se domu az budete moc napsat nejakej strasne zlej clanek o tom, jak vas nekdo podvedl.

Dedecek chudak dostane ceres, ani nevi za co a vy mate div ne srdecni koliku.

Doporucim vam se kouknout na realne ceniky E-Onu, pro rok 2011 a zahy zjistite fakt, zr E-On ma nejdrazsi elektriku v republice.

Nashleee
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (16) / Nelíbí se mi (39)
venda.plk (neregistrovaný uživatel)
venda.plk
když jste pane za převod neplatil nic tak proč je na předběžně uzavřené smlouvě částka 200,-kč bez dph?Zatím mi to nikdo nevysvětlil tak doufám,že na tento dotaz obdržím seriozní odpověď.Děkuji a jsem s pozdravem Václav Polák Poděbrady
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nemá tam být žádný poplate, služba změny se neučtuje. Je to jedne z nejspolehlivějších a nejlevnějších dodvatelů. Rozhodně levnější než většína konkurence, ale sice o něco dražší než ty společnosti, které si účtují třebas 800 stovek za zřízení!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (7)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
můžete mi nekdo poradit? Navštivil mě děda, že tuto smlouvu také sepsal a že si s tim neví vubec rady. ze volal na jejich linku 840...chtel to zrušit, utratil tam hodne penez a nikam se nedovolal. neuhradil jim ani poplatky ktere piši ze chteji,tzn. registračni poplatek. prinesl mi na to kupu upominek co mu poslali a bohuzel uz uplynula i lhůta 30 dni. kazdopadne to chce zrušit. poradite mate nekdo zkušenosti co nas ted čeka? jake sankce ze na nas chystaji? a jak co nejlepe a bez problemu tuto sluzbu ktera zatim ani nezačala zrušit?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (9) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
pro mě už je podvod to, uvadet nekde číslo 840888889 zelene, aby se tvarilo jako zelena linka, tudiz zdarma a pritom pak prijde učet kde volani na toto číslo stoji vic nez kdyz se vola standartne,uz to teda neco vypovida....
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (16) / Nelíbí se mi (4)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
na toto číslo není možné se dovolat a navíc provoláte nemalé peníze a na mail neodpovídají,je to sprosté a nepochopitelné,že taková firma vůbec existuje
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (12) / Nelíbí se mi (6)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
hele a proc si proste neudelate nejaky online srovnani cen dodavatelu, nez neco podepisete? vzdyt je na internetu tolik ruznych kalkulacek - http://www.usetreno.cz http://www.energium.cz http://www.honzovaenergie.cz http://www.cenyenergie.cz http://www.energomat.cz a dalsi a dalsi... tam hned zjistite jestli je nebo neni dany dodavatel nejlevnejsi a pripadne si objednate prevod, ale hlavne to neresit mezi dverma!
Ušetřeno.cz - finanční produkty chytře
Ušetřeno.cz - finanční produkty chytře
http://www.usetreno.cz
Ušetřeno.cz – nezávislý portál, který pro Vás ve všech oblastech hled
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (5) / Nelíbí se mi (3)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Prostě nic nepodepisovat, rodičům a starým lidem poradit, ať vůbec neotvírají byty a domy a popřípadě vše nahlásit na ČOI, ať si danou společnost proklepnou. Je více negativního jak pozitivního a nějaký Moravák s valchou nám v Praze nebude radit. Zřejmě tato firma žije hlavně z poplatků a pokud a sankcí, které !svým" klientům napočítá.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (5) / Nelíbí se mi (10)
KarelBarel (neregistrovaný uživatel)
KarelBarel
samozřejmě! ať raději raději vůbec nevychází z domu, aby je tihle "podvodníci" náhodou třena nepotkali na ulici.V případě, že už vážně budou muset jít nakoupit aspoň jídlo a potakjí některého z nich, ať hlasitě upozorní všechny kolem hlasitým zvoláním "pomooooc!" a rychle se dá na útěk.Mohl by totiž změnit dodavatele elektřiny nebo nedej bože plynu a to je nebezpečné jak pro Pražáky, tak pro Moraváky! Kdyby alternativní dodavatelé energie vydělávali jen na poplaDcích (což nevím co je, znám jen poplatky) a pokutách, nejen, že by se neuživili, ale na svobodě by se asi moc dlouho neohřáli.Sám jsem z Prahy a příspěvek s valchou mi přijde mnohem smysluplnější.Jediné s čím souhlasím je nejdříve si pořádně danou společnost "proklepnout" možná byste zjistil dost zajímavých věcí i o takzvaných tradičních dodavatelích.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (8)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Na začátku prosince u mě byl také jeden reprezentant této firmy a slíbil mi levnější ceny za odběr elektrické energie,než u které jsem,a že za mě vše zařídí, abych nemusela kvůli tomu obíhat úřady.Chtěl po mě roční vyúčtování, ale já v tu dobu ještě žádné neměla, protože podnikám od srpna.Sepsal se mnou smlouvu s tím, že mi pošlou jednorázový poplatek 1000kč, dosud mi nic nepřišlo a nikdo se mi neozval, nevím co teď s tím, aby mi nakonec nepřišly nějaké upomínky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (6)
Ludmila Brno (neregistrovaný uživatel)
Ludmila Brno
Byli u nás dneska, tři mladíci kolem dvaceti let. Během rozhovoru tvrdili, že jsou z EONu a chtěli vidět vyučtování, prý aktuálně EON nabízí slevu a oni z toho nic mít nebudou, když jim podepíšu, že tu slevu chci. Když jsem se optala, jak je možné, že o mě jako odběrateli el. energie nemají žádné informace (i když jsou z EONu), ihned obrátili a představili se jako pracovníci českého energetického centra. Jako perličku dodám, že po mém odmítnutí se jejich rádoby profesionální vystupování změnilo a když nepomohly ani věty jako: Vy jim(EONu) vážně chcete platit takový těžký prachy? popř. Vy teda vážně nechcete levnější elektriku? a já jsem je s díky odmítla, dozvěděla jsem se o sobě, že jsem zapšklá stará bába. Myslím, že vystupování reprezentatů firmy už o té firmě mluví dost.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (10) / Nelíbí se mi (3)
Jana z Neratovic (neregistrovaný uživatel)
Jana z Neratovic
Musím přiznat,že i já jsem 10/10 podepsala s ČEC smlouvu s ujištěním,že zůstávám u svého dodavatele a oni mi jen zajistí levnější silovou elektřinu.Nejsem odborník a každá koruna dobrá.Bez zábran mi i ukázali smouvu pani ze sousedství,patrně na důkaz solidnosti.Poplatek 400,ovšem bez DPH tak vzrostl na 480,to mi patrně zapoměli říci.A poslední šok byla výpověď od mého současného dodavatele,prý jsem ho změnila.Dnes jsem zastavila proces změny dodavatele.Nevím co bude následovat mimo sankcí od ČEC,ale na další "překvapení"čekat nechci.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (1)
Karel-Jihlava (neregistrovaný uživatel)
Karel-Jihlava
tak zaprvé za převod se neplatí žádné poplatky a za druké když tu píšete jak milujete společnost EON tak proč vám ted zvedá poplatky za distribuci??...no teda lidi zamyslete se nad sebou co tu píšete nejprve si srovnejte v hlavě fakta než něco napíšete zpomente na rok 2005 když vám přišel dopis že se vaše JME přejmenovalo na EON to vám bylo zasláno poštou,ale ti lidé co jsou více informovaní a sečtělí tak vědí dobře,že to tak není jelikož vztupem do EU se prodala sít JME Německé společnosti EON a zajímalo by mě kolik lidí napíše tady,že EON společnost není jen jedna velká ždímačka na vaše kapsy no což když máte peněz dost tak je vám to asi jedno,ale vážil bych slovem o někom,že se zaměřují jen na důchodce tak asi já podle vás jsem taky důchodce?...mám 31 let a uzavřel jsem si stouto spolešností také smlouvu a myslím si,že jeden velký podvodník je sám EON záměrně vám dal nějaké poukázky do aleberta za 500kč když si podepíšete trend24 na dva roky že vám sleví 7% z eletriky a už dávno věděli že pro rok 2011 jsou nové ceníky a eletrika půjde o 300kč dolu a vzápětí vám to nasolí na distribučním poplatku!!!!...no nic chtěl jsem jen říci dvakrát měř a jednou řež...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (8)
Tomas-Jihlava (neregistrovaný uživatel)
Tomas-Jihlava
Koncem ledna mě navštívil zástupce ČEC s nabídkou jednotného vyučtování el. a plynu,že prý se tím pro mě nic nezmění,dodavatelé zůstanou stejní,jen mi bude chodit společné vyúčtování,že je to levnější. O registračním poplatku nebyla řeč a ani to není ve smlouvě nikde zapsané,a také mi dodnes nic nepřišlo. Dodnes mi také nikdo nevolal,jak mi bylo řečeno,že se mi do 14ti dnů ozve pražské číslo z důvodu ověření registrace. Tak jen doufám,když čtu všechny ty negativní komentáře,že mi za pár měsíců nepřijdou tisícové penále.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (1)
Daf (neregistrovaný uživatel)
Daf
Maminka,které je 88 let a denně za ní docházím se mě ptala co jí to přišlo za dopis.Bylo to přijetí výpovědi ČEZ.Po pátrání jak k tomu došlo mě ukázala smlouvu s ČEC z prosince 2010,kterou podepsala na chodbě bytového domu s tím,že prý bude mít lacinější elektřinu.Po přečtení jejich podmínek a komentářů nevíme jak reagovat.Nikdo jí od té doby nekontaktoval ani neplatila žádné poplatky.Prosím poradíte nám jak se máme zachovat? Maminka by se chtěla vrátit k ČEZu.Děkuji
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (4)
Antonín (neregistrovaný uživatel)
Antonín
Kdo má trochu rozumu,tak se této společnosti obloukem vyhne.Paní Pikešová nemá v sobě ani tolik slušnosti,aby odpověděla.Děti,vnoučata chraňte své rodiče.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (3)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Stejné praktiky, jako tu jiní popisují.

Zaměstnanec se představí jménem ČEZu a že jde nabídnout nižší cenu elektřiny o 200Kč aby lidé nepřešli od ČEZu ke konkurencí(RWE atd).

Na výtku, že nechci a nehodlám změnit dodavatel tvrdí, že dodavatel zůstane stejný a všechny požadavky nadále budu řešit s firmou ČEZ.

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (9) / Nelíbí se mi (3)
jižní morava (neregistrovaný uživatel)
jižní morava
Taky jsme jim naletěli, mladý podvodník tvrdil, že zůstáváme u E-ONu.Prý přišel kvůli "tomu průšviho se solárníma elektrárnama" Nakonec jsem radši zaplatil za právníka a do 30dní smlouvu zrušil.Naše zkušenost tedy zní: firma může být slušná jak chce,ale ten kdo ji reprezentuje jsou v tomto případě její zaměstnanci. A ten,který navštívil nás nám bezostyšně lhal do očí.O slušném chování nemůže být řeč.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (9) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Prosím a poslali Vám z té Prahy poštou alespoň potvrzení storna odstoupení od smlouvy do těch 30 dní? Nebo nic nepřijde a budeme v nejistotě, děkuji za odpověď.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (9) / Nelíbí se mi (6)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Muj otec se dnes taky nachytal. Chceme zrusit smlouvu do uplynuti tech 30 dnu. Jak ste postupovali vy ?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (1)
Niki (neregistrovaný uživatel)
Niki
Maminka 31.3.2011 také podepsala - prosím, můžete sem napsat text "odstoupení od smlouvy" a zpětvzetí plné moci? Moc děkuji.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (1)
JUDr. Jana Doležalová (neregistrovaný uživatel)
JUDr. Jana Doležalová
Taky jsem podepsala smlouvu s CEC a jsem už rok spokojenou klientkou.Sousedka to podomnímu prodejci nepodepsala,říkala že je to podvod.Nejdřív jsem měla obavy jako tady vědčina z vás.Ale řekla jsem si co můžu ztratit elektřinu,peníze?A co můžu získat peníze,darky,lepší služby?Několik let se o mojí elektřinu nido tak nezajímal a platila jsem každý rok dráž a dráž.Teď platim míň a míň a mám spoustu výhod nejen co se týče elektřiny a plynu.Kdo nemá smlouvu nemůže vědět.Taky jsem nevěděla,jen do té doby než mi přišla první faktura od ČECu,když jsem ji ukázala sousedce okamžitě druhý den běžela podepsat smlouvu a teď se tady smějem.Jak jsme se bali stejně jako vy tady.Můžu vám z vlastních zkušeností jen doporučit tuhle firmu,stojí to za to!!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (9) / Nelíbí se mi (28)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
at se Judr. Jana Doležalová naučí psát česky, vědčina-většina, ale určitě neodcházejte k ČEC, mají účet v danovém ráji na Kypru a platí se registrace i za smlouvu, a prodraží se přechod. A navíc sítě kabely určitě nepatří ČEC. Jsou to jen vychytralí obchodníci.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (12) / Nelíbí se mi (3)
Libor (neregistrovaný uživatel)
Libor
také nás navštívil zástupce ČEC, ihned chtěl vidět faktury, prý nám je zkontroluje jestli neplatíme draho, neukázal jsem mu je. A řekl jsem mu,že si zjistím adresu na internetu a dojedu k nim na firmu. A on mi odpověděl, že musím podepsat hned, že je velký provoz a že mi ušetří cestu a peníze. A že prý ušetřím 20 kč měsíčně. A zatajil registrační poplatky. Byl velmi vtíravý. To by se mu líbilo,aby mi posílali plyn a elektřinu. Obchodníci vykutálení, navíc těch firem je asi 100, něchtějí makat,ale jen obchodovat. Zůstávám tam kde jsem, u toho komu patří sítě a vedení pro přenos energií. U toho kdo se osvědčil. Jsem věrný a přecházet nehodlám. Známí na přecházení doplatili
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (8) / Nelíbí se mi (4)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den všem. Poradce (obchodník) tu byl včera, podepsala jak máma na RD, ve kterém bydlíme, tak já na byt, který mám v Praze. Pak jsem o tom také přemýšlela, 30 ti denní lhůta je fajn. Dnes nám oběma volali tak, jak jsme byli domluveni. Zeptala jsem se rovnou na formu zrušení v ochranné lhůtě - MUSÍ BÝT PÍSEMNĚ na adresu v razítku (Václavské nám. Praha), musí obsahovat číslo smlouvy, jméno, dat. nar., adresu ve smlouvě a vlastnoruční podpis uzavírajícího. Takže asi nic složitého. Vysoké sankce po této době mi byly zdůvodněny tím, že pro nás na 2 roky dopředu po uzavření smlouvy nakoupí energie - zajistí nám spolehlivý přísun po celou dobu trvání smlouvy. Reg. poplatek mám na smlouvě vypsán a rovněž poznámku o DPH (že cena je bez). Dnes se prac. call centra i informoval o tom, že nám jejich zástupce vše důležité sdělil. V jejich jednání problém nevidím! Je to jako s benzínkami, také jsme si zvykli tankovat na OMVu, LUKOILu, ŠAFRÁNCE, ONU, AGIPu atd. a nejezdíme jen k BENZINě, ne? Hezký den Klára, Rudná u Prahy
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (10)
Týna (neregistrovaný uživatel)
Týna
Je hloupost podepisovat hned smlouvy, spousta lidí doplatila na svou důvěřivost a blbost. Mimochodem energie Vám bude proudit stejným vedením jako doposud. A kvůli obchodním spekulantům,kteří chtějí vodit energie po cizích vedeních určitě nebudu podepisovat nové smlouvy. A že mi slibují ušetřit 300 kč za rok, to mi nepřipadá jako úspora, když mi dále bude udržovat vedení a odečty dělat původní dodavatel a distributor.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (2)
tazyk (neregistrovaný uživatel)
tazyk
Tak lidi ja jsem taky u ČECu a v pohodě obchodáci z Hodonínské pobočky mě vše vysvětlili dali mě i ceník a certifikát i kontakt kdyby něco a nic jsem neplatil a co se týče aktivačního poplatku tak ten na jihomoravském kraji zrušily platí to jen v čechách jinka přeplatky vpohodě vrací ale samozřejmě jsou to vaše zkušenosti každopádně ja dostal informace i podklady a je to vpořádku a jsem zatím zpokojen to je můj nazor na Čec a.s.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (8) / Nelíbí se mi (5)
Elis (neregistrovaný uživatel)
Elis
Lidi zůstante tam kde jste, firem pro obchodování s energiemi je asi 300, z čeho se žíví? Nechtějí makat,ale jen kšeftovat. Nejlépe zůstat tam kde jste, přechodem si nikdo nepomohl.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (5) / Nelíbí se mi (4)
venoli (neregistrovaný uživatel)
venoli
Je to cca 1,5 hodiny, co nás navštívil obchodní zástupce ČEC - pan Martin Hudák... Bohužel... Představil se zamávání průkazky (cca 1 vteřinu a dám krk za to,že uvedl EON) a vyžádal si majitele přípojky el. energie - manžela. Toho velmi nepřesně informoval o snížení ceny energie, ale ne natolik, aby mu řekl, že nabízí přechod k jinému dodavateli. Při podpisu se manžel zeptal: "A co vám vlastně podepisuji?" Dostal odpověď, že podepsal prohlášení, že se k nám p. Hudák choval slušně, ukázal nám občanku atd.. (poté nám občanku sice ukázal, ale opět na cca 1 vteřinu)... Nepadlo slovo o jakékoli smlouvě s jiným dodavatelem, natož o délce trvání smlouvy (automaticky zakřížkoval 5 let). O dalších podmínkách smlouvy samozřejmě nepadlo ani slovo...Ukázkový příklad podvodu zákazníka, ke kterému ovšem pomohla naše hloupost a podpis něčeho, co jsme si téměř nepřečetli! Téměř ihned(5 minut) po odchodu p.Hudáka jsme pochopili, co jsme podepsali a volali mu, že chceme smlouvu roztrhat. Odmítl.Po velmi emotivním telefonátu na zákaznickou linku zasíláme firmě žádost o stornování smlouvy. Už se nedivím důchodcům, že je každý "utáhne" na nudli, my jsme ještě mladí a tentokrát fakt dostali i nás. Snad to bylo i díky tomu, že nás dnes v průběhu cca 4 hodin navštívili 2 zástupci mobilního operátora, 1 prodejce bezpečnostních dveří a jako "třešnička" na dortu p. Hudák z ČEC!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (11) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
nechci Vam do toho kecat, ale vubec nevite o co jde :D vsechno je to byvaly "SAVE MAX" vyhledejte si info kolem toho a pochopite :D sidli na vaclavaku dole, ve ctvrtem patre kdyz se divate smerem z jungmanaku - logo uvnitr pres pul zdi - navic reditel Svetlak? ten ocas s odstatyma usima jeste loni prodaval slevove kupony na koupaliste na barrandove... a jak to funguje? jednoduchy schema naberete nezkusene mlade lidi, najivni, ktere nevi do ceho jde, slibujete jim destiky tisic premie, namotivujete je a pak posilate D2D na residenty... a az se vecer vraci tak si dokola zatanci, rvou JUICE a zvoni do zvonecku :D mam info ze tam hodne lidi makalo mesic a ani jim nedal prachy... byl jsem tam na pohovoru na pozici tusim account manager a pracoval jeden den - nikdy vic :D VYPATLANCI :D
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (10) / Nelíbí se mi (3)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Zásadně nesouhlasím!Pan Hudák mi to vysvětlil a jsem u ČEC spokojen.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (12)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jde o to,jestli ten pan Hudák nejste právě vy.Když jste tak spokojen,proč ta anonymita????
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (13) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
ve školách by měli učit,že smlouvy se nemají podepisovat na ulici a navíc lidem,které ani neznáte. DŮVĚŘUJ,ALE PROVĚŘUJ.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (11) / Nelíbí se mi (2)
tazyk (neregistrovaný uživatel)
tazyk
lidi pokud říkate jak je čec podvodnici tak potom nevite kdo je ten podvodník bohemia energie a d2d co pro ně dělají chtějí aktivační poplatky a čec ne jelikož je to ze zákona zdarma jak jsi můžete najít jakéhokoliv lekaře tak i dodavatele a co se týče čecu nevidím problém a už jen zálaží na obchodákovi jak se svama baví ale to je věc druhá každopadně já jsem zatím spokojen i z vysvětlením co a jak mějte se a nesudte kdo co řekne ale zvlastní zkušenosti
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (6)
Ala (neregistrovaný uživatel)
Ala
Slušné jednání by bylo nabídnout tarif a smlouvu několik dní před podpisem, aby měl každý možnost vše pročíst a uvážit. Neoprávněné vynucování faktury konkurenční firmy, neúplné mnohdy přímo lživé informace to se slušným jednáním nazvat nedá. Co od takové firmy čekat ? Rozhodně s nimi nechci mít nic společného.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (8) / Nelíbí se mi (2)
Kuba (neregistrovaný uživatel)
Kuba
Vůbec nechápu jak jsem se mohl nechat také nachytat...obvykle lidem postávajícím u dveří už ze zásady nedůvěřuji, ale tentokrát jsem vše bez zaváhání podepsal a na základě tohoto fóra ještě ten den zrušil. Překvapilo mě, že odstoupení od smlouvy probíhalo tak rychle a jednoduše, bez poplatků pouhým jedním podpisem...trochu se bojím, že v tom bude nějaký háček a časem se dočkám překvapení...Nemá zkušenost někdo, kdo také vypověděl smlouvu ve 30denní lhůtě??
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
Sendy (neregistrovaný uživatel)
Sendy
Moje mamka i sousedka včera podepsali smlouvu s ČEC. V pondělí ji budeme rušit.Ti kluci, co je uzavírají, za to nemůžou. Když syn hledal práci u různých firem, byl hned přijat, jak říkám, jako "náhončí". Dostal lejstro, kde se naučil oblbovací formule a mohl jít lapat dušičky.Když nelapil, neměl zaplaceno.Ale když práce není, oni budou dělat cokoli. Jen jim nedojde, že za jejich malé provize musejí vydělat hlavně na ty velké pro zaměstnavatele.Zadarmo Vám elektřinu nikdo nedá a navíc zaplatit ještě novou firmu a její náhončí, nevěřte, že to vyjde levněji.Ti, co si tu libují, možná budou příště psát, že o ničem nevěděli, teď mají velké dluhy a na krku exekuci.Raději zaplatím o stovku víc ČEZu nebo EONu než mít potom oči pro pláč.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (1)
Jakub Bouček (neregistrovaný uživatel)
Jakub Bouček
Pokud mohu přispět návodem, jak spolehlivě odstoupit bez následků: http://www.jakub-boucek.cz/...mlouvy/

Obsahuje i formuláře pro PRE a Pražskou plynárenskou.
  České energetické centrum – jak odstoupit od smlouvy : Nekuřácké kupé
České energetické centrum – jak odstoupit od smlouvy : Nekuřácké kupé
http://www.jakub-boucek.cz/blog/ceske-energeticke-centrum-jak-odstoupit-od-smlouvy/
„Dobrý den, přišla jsem Vám zlevnit elektřinu a plyn.“, s takovou úvodní větou v současné době desítky obchodních zástupců Českého energetického Centra obcházejí pražské byty...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jsem cizinka, a taky jsem u ČEC. Mam obavy vuci teto spolecnosti.Zatim mi neudelali nic spatneho,ale chci od tud pryc. Protoze, pokud mi zrusi vizum, a budu muset odjet, budu dluzna zaplatit ČEC odstupni?nejspis ano, i kdyz to nebude moje vina. Podepsala jsem smlouvu jiz pred 5 mesici, a ted nevim co delat. Pokud mam poridit pravnika, nevim ktery je dobry. Pokud muzete porad'te dobreho pravnika. Predem dekuji.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Po podepsani smlouvy, hned dalsi den, jsem napsala sms o zruseni tyto smoluvy, na zpet jsem nic neobdrzela, a po 5 mesici jsem zjistila, ze stejne me zaradili do jejich zakazniku....
HELP!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (4)
Pavel (neregistrovaný uživatel)
Pavel
Pro cizinku (Anonym): V obchodnich podminkach jsem v clanku 8 odstavci 6 nasel:
8. Ukonceni smluvniho vztahu
6) Smlouva muze byt ukoncena take vzajemnou dohodou Ucastniku, a to zejmena v pripadech, kdy Zakaznik dolozi, ze ukoncuje odber elektriny v odbernem miste z duvodu zmeny sidla, bydliste, prevodu nemovitosti apod.
- tedy ve Vasem pripade by to melo probehnout bez problemu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Klára (neregistrovaný uživatel)
  Klára

lidi vám snad haraší.Prej děti vnoučata chrante svoje rodiče,to je brutální. a nevím co melete o poplatcích.Já jsem neplatila ani korunu tahle služba je zdarma.u mě také byli obchoďáci od čec a smlouvu jsem podepsala. asi je to o inteligenci každého jedince,buď pochopí a ví že ušetří a nebo je debil a pak tady píše takové kraviny.já osobně ušetřím ročně skoro 18náct stovek.a ani tak nejde u mě o 18náct stovek,jako spíš o to že za tu elektriku budu platit raději čechům,než vyžírkám s eonu kteří přitáhli z německa. lidi nepříjde vám malinko divné proč se odnás za levno vyváží elektřina do německa a pak ji někdo za draho vozí z5 a prodává :Dno jo blbej českej národ,at se na nás každej napase že :D já osobně fandím čec a i kdybych nic neušetřila,tak jsme spokojená že neživím skopčáky
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (7)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Změnou dodavatele elektřiny nebo plynu člověk ušetřit může, ale musí si buď vybrat sám, nebo máte svému dědečkovi dodavatele vybrat Vy a nečekat, až mu cosi nakuká kdejaký hejhula.

Já jsem se rozhodl změnit dodavatele plynu, když jsem zjistil, že bych tím ušetřil zhruba 3600 Kč ročně, tj. 300 Kč měsíčně. Jsem ve výpovědní lhůtě a mezitím můj původní dodavatel plyn zdražil a nový zatím nikoli, takže mi úspora vychází ne na 3600, nýbrž na bezmála 6900 Kč ročně! A tchán platí za plyn o 900 Kč měsíčně víc, než musí. Stačilo by, kdyby se rozhejbal.

Ale znova opakuju: Vybrat sám, podle nějaké cenové kalkulačky, třeba
http://www.enfocus.cz
http://www.srovnejenergie.cz/
nebo http://www.
http://www.enfocus.cz
http://www.enfocus.cz
http://www.enfocus.cz
Změna dodavatele elektřiny a zemního plynu. enfocus.cz - nezávislý energeti
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Také mě navštívila zástupkyně energetického centra,vše mi vysvětlila,řekla že distribučně pořád budu u Eonu a RW,jenom měním dodavatele a smlouvu jsem podepsala a jsem spokojená,když jsem se ptala kde mají pobočku,řekla mi že v Brně jsou dvě a jejich skupinka má kancelář na Holandské ulici,v tu stejnou dobu byla jiná zástupkyně u mojí sousedky a přístup měla úplně stejný jako její kolegyně vše rozumně vysvětlila a dokonce jí řekla,že má zavolat synovi,nebo dceři aby jim řekla jakou změnu se rozhodla udělat.Je to jenom o přístupu zástupců této společnosti,určitě se mezi nimi najdou někteří kteří mají jiný přístup,ale já jsem velice spokojená a můžu jenom doporučit.Ještě jsem zapoměla napsat,že aktivační poplatek jsem neplatila já ani moje sousedka!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (2)
sněhulák (neregistrovaný uživatel)
sněhulák
"aktivační poplatek jsem neplatila já ani moje sousedka!"
no a teď nám ještě řekněte jméno, ať víme, kdo že nám to tady z ČEC vymývá mozek
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
pro anonyma z 6.6. a ostatní, co neplatili poplatky... právě jsem u sousedky studovala smlouvy od ČEC, které bohužel uzavřela už v únoru :( poplatky se nazývají registrační a viděla jsem na ně jak faktury, které jí následně firma zaslala, třeba vám teprve přijdou... smlouvy jsou absolutně nekvalitní, neúplné a evidentně jde právě o ty registrační poplatky, navíc třeba u plynu, který jim taky podepsala, rozhodně nenabídli levnější ceny než RWE... bohužel je to evidentní podvod na staré lidi.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (1)
Honza (neregistrovaný uživatel)
Honza
Mam malej dotaz. Před nedávnem jsem podepsal návrh na smlouvu. Takový papír jen jeden. Žádný poplatek tam napsán nebil, ale jak tu vidím tak asi se objeví. Ale můj dotaz je trochu jiný, mne by zajímalo jak přišli na mou roční spotřebu když žádný výpis neviděli. Pouze viděli mou smlouvu s E-on a tam nic napsáno nebilo. To mne trochu udivilo. Je i v tomto případě tato smlouva platná? Dškuji za odpověď.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobry den,v dubnu manzel uzavrel smlouvu u CECu a vcera nam prislo ze mame zaplatit zalohu,mimoradnou,u Eonu nic nevi,jsme tam porad vedeni,nemuzu preci platit tam i tam.Dnes jsme poslali dopis,odvolani,po dvou mesicich ,mam strach jak to dopadne,dovolat se jim nejde,prosim poradte
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
pro "sněhulák" nejsem z ČEC A NIKOMU MOZEK NEMUSÍM VYMÝVAT,JSEM PROSTĚ SPOKOJENÁ A VEŘEJNĚ SE K TOMU PŘIZNÁM,TAK JAKO NĚKTEŘÍ OSATNÍ TU.TUHLE PRÁCI BYCH DĚLAT NEŠLA,VŮBEC JÍ JIM NEZÁVIDÍM,JÁ JSEM NA ROZDÍL OD JINÝCH PROSTĚ KÁPLA NA PŘÍJEMNÉ PRODEJKYNĚ,KTERÉ MĚ VŠECHNO OD A AŽ DO Z VYSVĚTLILY.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (4)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
MiP (neregistrovaný uživatel)
MiP
Tak u mě (Starý Plzenec) byli dnes. Jeden takovej bodrech hoch, druhý se držel stranou a rozhodně tím pro mě byl sympatičtější. Jediné co jsem jim dovolil bylo podívat se do výpisu za plyn od RWE, aby mi spočítal, kolik za rok ušetřím. Tvrdil něco o 60Kč za MWh. K jakémukoliv sepisování čehokoliv jsem ho už ale nepustil.
1. Nevím jestli ho budu citovat přesně ale určitě říkal něco o nějakém podpisu, že se choval mile/sympaticky.
2. Určitě se zmiňoval o registračních poplatcích a že se sleva projeví až za další rok.
3. Také se zmiňoval. že se nic nemění na dodavatelích energie (u mě ČEZ a RWE), co ale snadno nepůjde pokud vůbec, by byla změna těchto dodavatelů z mé strany.

Tak jsem mu řekl, že si vše ještě ověřím a porovnám na internetu a pokud bude mít zájem může se ještě stavit.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anus (neregistrovaný uživatel)
Anus
Dobrý den!
Rušil jste někdo u ČEC smlouvu ve výpovědní lhůtě 30 dní? Bylo vše OK?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
My rusili smlouvu po vypovedni lhute ,tj.po dvou mesicich,jeste se nevyjadrili,obavam se nejhorsiho!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
neslušný chlapec, co je vyhodil.... (neregistrovaný uživatel)
neslušný chlapec, co je vyhodil....
Dnes dopoledne otravovali v okolí Plzně, v obcích Kamenný Újezd, Nýřany a Zbůch.
Zkouší triky - prý mají "...povoleno od pana starosty blabla,... ", prý "...pověření od firmy kontrolovat tarify blablalabla..".
Vyhodit, nevést diskuse.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
České energetické centrum,rodiče uzavřeli smlouvu a čekali složenku na registrační poplatek a místo toho přišla upomínka a vymáhaní od Inkasní agentury.Už je to něco stálo a nikdo se tam od nic s nima nebaví.Opravdu firma na ...... Ani by ten registračni poplatek nemohli uhradit,protože jim nikdo nedal ani jejich číslo učtu a v.symbol.Opravdu levnější energie
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Rodiče podepsali plyn i elektřinu koncem loňského roku.Po uplynutí výpovědní lhůty poslali upomínku k zaplacení reg. poplatku a hned s penálema.Faktury poslaliaž po opětovné výzvě,nicméně ne opis,ale originál,což odporuje stavu věci a i zákonu o účetnictví.Po velkých útratách za telefonní volání k nim,se rozhodli písemnou formou podat výpověď stím,že nedošlo k plnění(nedodali ani kW elektrřiny a ani m3 plynu),proto není důvod platit jakýkoliv poplatek.Ozvala se vymahačská firma,aby jim sdělili inkasní čísla,odmítli,ať požadavek sdělí písemně.Následně došel výhružný dopis z EC,že budou odpojeni a že náklady za znovu připojení půjdou do několia tisíců.Není pravda,dodávku dále smluvně zajišťují E-ON a ČEZ.Po prostudování smluv právníky,jim tento napsal,že smlouva je od samého počátku neplatná,neobsahuje zákonné informace,které musí KAĎÁ(nejen jejich) smlouva,sjednávaná mimo řádnou provozovnu ,obsahovat a neslučuje se s občanským zákoníkem.Tyto smlouvy jsou u soudu lehce zpochybnitelné a ze strany EC je to hra na city a na to,kdo vydrží více.Především jde o to,když už odstoupíte od smlouvy,vymámit z Vás(za nic) alespoň poplatky,na které nemají ani v nejmenším,nárok.Slabší povahy a neorientující se v zákonech ,podlehnou tlaku výhrůžek a řeknou si - za těch pár stováků mi to nestojí a zaplatí a o to jim především jde.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (2)
Katka H. (neregistrovaný uživatel)
Katka H.
Taky u nas vcera byli, nechali jsme se zmast protrelym obchodnikem a logem, ktere vypada skoro jako E.ON. Nastesti jsme si to uvedomili hned a zitra posilame vypoved. Doporucuji tyto stranky se spoustou informaci a pripravenymi formulari. http://www.jakub-boucek.cz/...mlouvy/ BOJUJME PROTI TEM ZMRDUM!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (2)
fairoffer (neregistrovaný uživatel)
fairoffer
Nabídka pre energetických poradcov 1200kč za zmluvu kontakt fairoffer@seznam.cz
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (3)
Jak sepsat odstoupení od smlouvy Čec as, když 30denní lhůtu jsem prošvihl a vzpoměl si, že jsem jim podepsal, až chce zaplatit SIPO jak E-on, kde chci zůstat, tak Čec as, odkud chci odejít?
Muž, Celkem 2 příspěvky na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Petr (neregistrovaný uživatel)
Petr
Prosím vás poraďte mi někdo z Jihlavy , s kým sepisoval smlouvu pan Štěpánek z EC , jestli jste rovněž platili registrační poplatek a kolik . Já jsem byl tímto prodejcem utvrzen na můj dotaz, že přechod k nim je zdarma ale ty reakce tady mě děsí. Předem děkuji za odpověď
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anus (neregistrovaný uživatel)
Anus
Tak odstoupení od smlouvy ve výpovědní lhůtě je OK. Během 10 dní mi poslali vyrozumnění. že je smlouva ukončena. Ale chtěli poslat odstoupení podle jejich vzoru, který lze stáhnout na jejich stránkách. Na dotaz "Proč" , že pry mají taková pravidla..... Takže, kdo neví jak na sepsání odstoupení od smlouvy, je ke stáhnutí na stránkách ČECU
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Kdyby jste se a zamysleli nad tím vším co se vůbec stalo od roku 2005 tak by jste nemohli sem psát takový kraviny a kdyby jste věděli co se děje za Vašimi zády!

Vždycky na tom budete líp jinde než u dominantních dodavatelů!

EON
Konkurence je zdravá a hlavně takový ty řeči že Eon máte 30 let tak je kravina! Třeba na uzemí vysočiny dříve to byla JME - Jihomoravská Energetika a v roce 2005 přišel všem dopis, že spadají pod Eon a to díky liberalizaci trhu s elektřinou - žádné nové smlouvy Vám neposlali a automaticky Vás přeřadili - změnila se hlavička - to jste si nevšimli v roce 2006 že na faktuře je EON?? nebo jste zapoměli, že tam bylo dříve JME?? No a od té doby kdo odebírá od Eon odebírá nejdražší elektřinu v ČR.

ČEZ
Další věc je taková podívejte se na zisky ČEZU proč jsou asi tak vysoké?
Sice je levnější jak Eon , ale škube lidi stejně, protože by elektřina od ČEZU mohla být o polovinu levnější, protože ji stejně prodávají do zahraničí, s elektřinou se obchoduje na burzách.

Tohle je jen tak na okraj toho všeho co se děje a obyčejný člověk neví kam se má obrátit, myslí si, že když si zajde na pobočku tak mu všechno řeknou narovinu solidní dodavaattelé za které mají ČEZ,EON,PRE, kulový!! do smluv Vám klidně můžou dát zmrazení ceny, aby si Vás pojistili a zmrazení znamená, že např. po dobu 2 let budete mít zmrazenou cenu na sil. elektřinu - ale distribuce půjde stejně všem nahoru - protože chodí dominantní dodavatelé brečet ERU at zdraží distribuci,protože přicházejí o zákazníky stále více lidí přechází k těm menším dodavatelůma vědí proč.
Třeba v anglii si lidé mění dodavatele každý půl rok..
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (3)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nu u nás taky někdo takový byl a tvrdil že má pověření Oů a je od čez na prvním vyhozen a nevyhlášen rozlasem a na druhém neznají to je první co prubnou abyste uvěřil v důvěryhodnost společnosti.Když na ně vrthnete s nějakým argumentem co je zákon o energii tak jsou arogantí až nepříčetní protože narazil hřebík na hlavu a tvrdí že to dělají a léta rozumí tomu bohužel tak týden je jim tak 20let.Neumím to pojmenovat nazval bych to asi sektou co láká ovce na porážku a oholí.Vyhněte se jim a držte se toho kdo vyrábí udržuje sítě,přeprodávané zboží drahé zboží dotovat ho nikdo vám nebude aby prodal pod cenou výrobce.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Také bych se chtěl podělit své velice negativní zkušenosti s firmou ČEC.Přišel ke mě jakýsi ošuntělý pán s tím , že mi jde zkonrolovat faktury za plyn a elektřnu. Neobtěžoval se ani prokázat průkazkou,s tím že je od distributora, doslova se mi nacpal do bytu , vytáhl jakási lejstra a začal si je opisovat do složky s nápisem EC, když jsem toto rezolutně odmítl, sdělil mi, že budu mít levnější elektřinu i plyn, na opětovný dotaz, kdo je z něj vylezlo, že je z firmy ČEC. Sdělil jsem mu, že pokud si tato společnost účtuje nějaké převodní či registační poplatky,opakovaněmě mne utvrzoval, že vše je zdarma a ze zákona to tak má být. Jaké bylo moje překvapení,když mi po uplynutí 30denní výpovědní lhůty přišla faktura včetně údajného penále ve výši téměř 3 000 Kč.Obratem jsem podal stížnost na Úřad pto ochranu spotřebitele a ČOI a zaslal jim veškeré podklady včetně složenek.Všem radím, pokud někdo dopadnete také tak, udělejte to samé, neboť tato firma porušuje uzavřené smlouvy ihned po uplynutí výpovědní lhůty. Nenechte si také jednání líbit a uvidíte , že tyto instituce s firmou zatočí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (0)
@Anus
Velké díky za radu s formuláři, hned zítra pošlu OFICIÁlNÍ výpověď, ale jak se zachovat dál? Výpovědní lhůta je 3 měsíce, platit a čekat, že peníze vrátí, nebo neplatit a čekat problémy s vymahači nebo exekutorem. Nebo vzít ty 3 splátky jako pokutu za blbost?
Muž, Celkem 2 příspěvky na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Fany (neregistrovaný uživatel)
Fany
Zdravím lidi a všem kteří se nechali touto zlodějskou firmou napálit a byli rovněž nuceni po uplynutí výpovědní lhůty platit registrační poplatek a penále,mohu rovněž jenom poradit,obraťte se na ČOI, TV,právníky,PČR a jiné instituce. Jejich smlouvy jsou lživé a děravé jak řešeto a soudu jsou lehce spochybnitelné. Nic neušetříte jak slibují,za zákona je přechod k jinému dodavateli BAZPLATNÝ ,v čestném prohlášení ke smlouvě píší- změna doavatele sebou nense ŽÁDNÉ finanční náklady zákazníka
Tady máte výpis z jejich stránek :
5 nejčastějších mýtů:

* obávám se krachu alternativního dodavatele
* obávám se, že ve skutečnosti není nový dodavatel levnější
* obávám se, že se změnou dodavatele bude spojeno spousty papírování
* obávám se, že zákaznický servis se nevyrovná tomu předchozímu
* obávám se skrytých poplatků

Povšimněte si bodu 5 :
. Obávám se skrýtých poplatků !!!
Tady vidíte , co je to za firmu, lže na svých stránkách, lže ve smlouvě, proto vám rovněž radím , BRAŇTE SE , jsou to lháři a zloději.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (2)
Jana (neregistrovaný uživatel)
Jana
Vážený pane anonyme od ČEC, přestaňte už konečně lidem na Vysočině vymývat mozky , čtěte reakce diskutujících a nepište sem ty vaše bláboly,všichni tady jsme se přesvědčili, co je ČEC zač na vlastní kůži !!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
prochor (neregistrovaný uživatel)
prochor
Jojo, stavili se u mě nedávno dva mladíci (20 let maximum - asi nějaká letní brigáda), že prej jsou z ČEZu a hledají zákazníky ČEZu aby je uchránili před přechodem k nějaké nekalé konkurenci. Vyžádali si roční vyúčtování, pořád mi před obličejem mávali papírem, kolik v následujících 5 letech ušetřím. Když začal vyplňovat formulář, všiml jsem si hlavičky. Tak jsem se zeptal, co že je to "České energetické centrum" jako za firmu, když mi tvrdí, že jsou od ČEZu. Oni začali povídat o tom, že jako u ČEZu zůstanu, jen budu platit někomu jinému. Ale elektřina bude od nich (bodejť by nebyla, když jí tady nikdo jinej nevyrábí). Tak jsem jim to nakonec hodil na hlavu a poslal je pryč. Evidentně se jim to nelíbilo.
Mějte se na pozoru a pořádně si přečtěte, co podepisujete než to podepíšete. Můžete na tom jedině vydělat.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
Klára (neregistrovaný uživatel)
Klára
Taky u mne dneska byli a jestli bych od smlouvy odstoupila, tak jedině podle těchto negativních reakcí. Chci se jen zeptat. Proč tady každý odstupuje od smlouvy, aniž by je vůbec vyzkoušel? Mě se tedy dušovali, že poplatky se platí pouze v Praze, protože je tam jiný dodavatel energie a prostě to tak je, ale Jižní Morava je jinak. Tady jsme u Eonu. Přemýšlím, zda být tak opatrná a taky vypovědět, nebo počkat, zda dostojí tomu co slíbili. Zajímalo by mne, proč jsou tedy na jistých serverech ke srovnání údaje o tom, že u nich opravdu budu platit mín (i když to není bůhví co). To mají i tyhle stránky podplacené? Napadlo mne, co zda se tady lidé jen nebojí změn ... protože jsme celou dobu byli zvyklí na EON. Ano chápu, že pokud mě přijde nějaká složenka na poplatek za přechod, budu taky naštvaná ... Takže já to zkusím vydržet a třeba budu jedna z těch mála spokojených.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
lesarek (neregistrovaný uživatel)
lesarek
Zdravim vsechny podvedene!!
Dnes ke me prisla mlada pani s touto nabidkou.... Ja jsem nebyl doma, byl sem v praci. Secko hezky vysvetlila pritelkyni a rekla ze muze podepsat za me. To ji bylo ale divne tak mi ihned volala do prace(delam u policie) pri prijezdu domu zde pani uz nebyla. Pani jsem hledal s pritelkyni po sidlisti.. potkali jsme novou, tak jsem na ni vybehl s tim jak nekdo muze neco podepsat za me kdyz je na me el. napsana, ona rekla ze tohle nedela a ze ta pani co byla u me je tu nova. kdyz jsme ji rekli at ji zavola tak ze nema cislo a tak. sel sem cekat k autu(slovenska SPZ) mlada pani co tvrdila ze nema cislo ihned nekam volala, asi ji... pani prisla a zacala mi tvrdit ze je to jen o zlevneni atd. rekl sem at smouvu roztha a da mi ji. original roztrhala a secko co mela u me ve slozce mi dala...
pozdeji doma jsem zjitil ze pritelkyne podepsala i plnou moc ke zmocneni. tuto plnou moc mi ale ani nedala.... snad uz z toho nic nebude, vyuctovani jsme ji nedali pac ho nemame , nastehovali jsme se pred 2 mesici...

JSOU TO PODVODNICI!!!! A VEDET JAK TO JE KDYZ SEM PRIJEL V UNIFORME TAK BYCH JI NEJRADSI ZABASNUL A SECKY JE POSTRILEL!!! JENZE TO NEJDE!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (3)
Renata (neregistrovaný uživatel)
Renata
Dobrý den, tak hned na začátku se opravdu nemůžu vyhnout úsměvnému gestu na Vaše spíš vaše jednání a tomu co zde všichni píšete!!!! Panebože v dnešní době kdy je podomní prodej už tak známý, tak vy ,,naletíte“ ? Já jsem zákaznicí již hned od začátku vzniku společnosti, samozřejmě, jsem na začátku také váhala s podepsáním, kvůli novotě této firmy, ale jsem opravdu spokojená! Přišla k nám domů paní, která ihned na rovinu řekla, že je obchodní zástupce dodavatele elektřiny a plynu. Opravdu jsme si na začátku hezky povídali, ale pak jsme se podívali na smlouvu, kde je TUČNĚ NAPSÁNO smlouva o sdružení dodávky….. a je tam napsáno ČESKÉ ENERGETICKÉ CENTRUM, je celá červená-takže žádná shoda s jinými dodavateli. Pro mě to je škoda slov, protože člověk, který tvrdí, že si myslel, že podepisuje ke své stávající společnosti dodatek smlouvy nebo úpravy apod nemůžeme mít ani IQ 25.. No prostě i houpací koník je na tom lépe!!! Jinak jsem se také jednou opozdila s hrazením, s tím, že jsem to nestihla asi o 10 dní, kdy jsem byla na dovolené a postup byl následující: přišla mi upomínka č 1, tak jsem ihned kontaktovala zákaznickou linku a tam jsem se dohodla s milou slečnou, že jsem vše uhradila. S tím, že jsem se info na další upomínku, která chodí až po 10 dnech a teprve tam je poplatek 200 kč s tím, že se není čemu divit v době takovéto zadluženosti státu. No a 3 upomínka je za 300kč a to se ani nedivím, to už člověk asi vážně je neplatič!!!!! Takovéto možnosti se ani u jiných dodavatelé neumožnují, tam se odpojuje v zápětí po neuhrazení a ne v řádnech měsíce a víc.. Dostává mě Český národ, jak je hloupý a jakými výmluvami se tu hájíte. Že nevíte co jste podepsali, nevíte podmínky a vaši rodiče už ničemu nerozumí? OK, zbavte je svéprávnosti, když ani nepoznají modrou smlouvu od červené!!! Atd,atd….??? No jste směšní…výmluvy, lži atd… V případě nejasností volejte na linku nebo pište na mail. Mě pokaždé poradili správně, tak se nevymlouvejte na hlouposti
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (10)
Renata (neregistrovaný uživatel)
Renata
doplněk


hlavně, že se všichni podepisujete jako anonym... to opravdu nasvědčuje tomu, že se vám nedá věřit. souhlasím se všemi co píšou kladně ohledně ČEC, hlavně pánovi o paní v prádelně:-)
to je opravdu ztotožnující přirovnání!!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
PAN LESAREK POLICISTA je opravdu inteligentní policista, asi člověk na správném místě, když nedokáže napsat ani eden text, hlavne ,,secko" to je opravdu unikátní čeština.... To pak podle toho opravdu vypadají všechny policejní případy opravdu nevyřešitelně:-), jde vidět, že policie je opravdu na straně ,,pomáhat a chránit" jestli píše LESAREK i takovéto policejní spisy, tak jde vidět, kam naše PČR spěje, vsadím se, že výše zmíněný ,,policista" dělá nanejvýš u dopravní policie a zapisuje pokuty!!! Tam se asi nic nestane, pokuta se stejně musí uhradit, že?? I když se to občas vyřeší nějakým tím úplatečkem, nebo domluvou viz politici atd...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (1)
lesarek (neregistrovaný uživatel)
lesarek
jojo mam z uplatku barak a karu za milion:)
a plat 16500, to muzu rozhazovat. Nevim kde vsichmi zijete.

uz se ktomu vyjdrovat nebudu, stacila mi pani co tu byla a tim to hasne. A doma si pisi jak chci, chvalte si firmu, ale mozna ze za Vami prisli jiní lidé a byli férovejsi. Ale tento pristupsemi nelibil, a nevim jaky je tu pomer kladnych a zapornych ohlasu, ale asi si tu jen tak nikdo vymyslet nebude....

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den dnes u nás byli také, jsme rozhodnuti smlouvu zrušit! Co je potřeba? Stačí jenom písemné oznámení o bypovězení smlouvy? Nebo musím poslat i kopii Smlouvy! Děkuji za Vaše odpovědi!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Pokud se někdo nazývá manažerem Českého energetického centra měl by si po sobě to, co píše aspoň přečít, případně použít pravidla českého pravopisu "paní Pikešová" neb zkušenosti, které jste s námi učinily se píší s "i". Možná i to ukazuje jaké lidi do vedoucích pozic tato firma zaměstnává. zároveň si Vás paní Pikešová pamatuji ze společnosti Bohemia energy, kde jste pracovala v Hybernské ulici na Zákaznickém centru Vaše chování vůči zákazníkovi bylo neskutečně arogantní a Váš přístup šokující!!!!! Pokud Vás tedy zaměstnali v této společnosti a na této pozici, tak jsou buď padlí na hlavu, nebo to potvrzuje informace viz výše, co a kdo je vlastně tato společnost. No každopádně k nám domů žádnej obchodní zástupce už vkročit nesmí... a vy zkuste něco jiného neb práce s lidmi to asi nebude Vaše silná stránka...
Žena, Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. (4) / Nelíbí se mi (1)
Všem přeji hezký večer. Když si to tady tak pročítám, tak se nestačim jak jsou lidi s prominutím hloupý a jen co maj pochybnosti, protože tomu nerozumí, tak začnou řvát, že to jsou podvodníci. Energetické Centrum mám jak na domácnosti, tak na firmě. Všechno u mě proběhlo v pořádku s "klukama" sme si perfektně s manželkou popovídali a ti co tady nadávváte tak mám pro Vás pár informací, protože i já měl ze začátku nějaké pochybnosti a tak jsem si všechno ověřoval přes právníka

1) Registrační poplatek - záleží na tom, jaký máte produkt. Na panelákách ( Euro ) je to bez registračního poplatky, protože tam sou ty úspory nižší. Firmy a domy ( Standard )je registrační poplatek a jeho výše je stanovena vůči spotřebě, je ve smlouvě i přímo napsáno bez DPH, takže kdo si tady stěžuje, tak je jeho blbost, že si toho nevšim! Navíc i když zaplatíte poplatek tak už ten rok uspoříte a u mě to jsou nemalé peníze. Navíc má prý teď EC nový produkt Pohoda, který je už pro domácnosti bez RP a navíc tam získáváte Asist. služby pro chod domácnoti a to Vám tady nikdo nedá

2)Chcete zůstat u Čezu nebo u EONU? fajn, je to vaše věc, ale už vidim že hned jak v televizi zjistíte, že se bude zdražovat, tak budete nadávat, že to jsou vyžírky. Nepřijde Vám divný proč je čez u soudu v Bruselu? Proč byl odvolán pan Roman? Proč od nich odchází 60 tisíc klientů měsíčně? nejdřív si něco zjistěte a pak teprve nadávejte! tohle tady je ovčí syndrom, který je u Čechů bohužel typický. Jeden zvedne ruku a tak jí zvednou ostatní i když neví proč.

3) Nelíbí se Vám sídlo na Kypru? kdyby jste byli podnikatelé jak jistě víte kolik tady člověk platí za to, že má sídlo firmy v ČR. každej chytrej podnikatel si sídlo napíše jinde, protože to stejně nemá na chod společnosti žádnej vliv, akorát zaplatí míň na daních. Pokud jim tohle vyčítáte, tak si zase spokojeně běžte makat k pásu na směny, stěžujte si na to, že je celej svět špatnej a jak je všechno drahý.

Když k Vám někdo přijde s možností že ušetříte a vy to odmídnete, tak potom nádávejte pouze sami sobě
Muž, Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. (9) / Nelíbí se mi (14)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den,
mohu s VladimirJ jenom souhlasit.
Vůbec se nevyplatí zůstat u distributorů jako je například ČEZ nebo EON.
Sám sem raději přešel k dodavateli ČEC (České Energetické Centrum) a nemohu si stěžovat.

Je tomu asi 3 týdny, kdy sem osobně kontaktoval ČEC z důvodu změny dodavatele.
Kdykoliv jsem potřeboval vysvětlit nějaké nejasnosti ohledně přesputu k jinému dodavateli, byli ke mně vstřícní a ihned vše začli řešit.

Důvod, proč sem chtěl přestoupit k ČEC je samozřejmě cena.
Přesně jak píše VladimirJ, když je viditelná možnost na ušetření nějakých peněz, tak proč ji nevyužít:-)
S dodavatelem jsem uzavřel smlouvu na balíček Pohoda pro domácnosti, mám o 156 Kč levnější MWh než u předešlého distributora a každý rok mi sníží cenu na MWh o 10Kč.
Plus mám výhody :
1) Garance úspory až na 5 let
2) Technická asistence (havárie v domácnosti do 4 500 Kč)
3) Právní asistence (až do 100 000 Kč)
4) Zdravotní asistence (odvoz do nemocnice TAXI do 2000 Kč)

Myslím, že tento dodavatel je z hlediska ceny a služeb zákazníka NEJLEPŠÍ na trhu.
Když kontaktujete Callcentrum ČEC, tak myslím že už dotazy mít nebudete.

S pozdravem
Ondřej Cvacho
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (5)
tady je to docela rozebraný co sou za šmejdy


http://protivna-blondyna.bl...ce.html
Žena, Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den,
mohu s VladimirJ jenom nesouhlasit.
Vůbec se nevyplatí zůstat u ČEC.
Omylem jsem přešel k dodavateli ČEC (České Energetické Centrum) a mohu si stěžovat.

Je tomu asi 3 týdny, kdy sem osobně kontaktoval ČEC z důvodu změny dodavatele.
Kdykoliv jsem potřeboval vysvětlit nějaké nejasnosti ohledně přestupu k jinému dodavateli, byli nedostupní.

Důvod, proč sem chtěl přestoupit k ČEC je samozřejmě cena.
Přesně jak píše VladimirJ, když je viditelná možnost na ušetření nějakých peněz, tak proč ji nezneužít:-)
S dodavatelem jsem uzavřel smlouvu na balíček Pohoda pro domácnosti, mám MOŽNÁ V BUDOUCNU o 156,- kč levnější MWh než u předešlého distributora a každý rok mi zvýší cenu na MWh o 100 Kč.
Plus mám výhody :
1) Garance, že smlouvu nezruší dříve - než za 5 let
2) Technická asistence (havárie v domácnosti budete platit do 4 500 Kč)
3) Právní asistence (pošlou na Vás právníky, exekutory do 100 000 Kč)
4) Zdravotní asistence (odvoz psychiatrii do 2000 Kč)

Myslím, že tento dodavatel je z hlediska ceny a služeb zákazníka NEJLEPŠÍ GAUNER na trhu.
Když kontaktujete Callcentrum ČEC, tak myslím, že už dotazy mít nebudete. Pokud se dovoláte :-):-):-):-)

S pozdravem
Doktor Cvach
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (9) / Nelíbí se mi (1)
Dobrý den všem koukám,že se tu moc lidí odpovědi nedočká nebo dočká ale od pekaře co ničemu nerozumí!!...jsem OZ Společnosti Energetického Centra jih s.r.o za prvé vám vysvětlím regitračního poplatku...platí ho jen ten co má ve smlouvě nahoře id OZ začínající na BOM...tam je ano registrační poplatek...ti co mají COI...ti za to nic neplatí jih s.r.o to má tudíž bez poplatků...odpověd na otázku Pána co se ptal na Pana Štěpánka...sepsaná smlouva od Pana Štěpánka je zdarma bez poplatků!!!...Další Kyperská společnost ano co je na tom?...kdyby ne nemáte levnější nic jelikož ČR...těží na daních vysoké poplatky atd...další věc obchodování z energií tak EON el nevyrábí je jen další překupník..ČEZ...1.komando školené pracovníky na info linkách jak dostat zákazníka zpátky...někdy ale pozor!Posílají pozdě výpovědi vy pošlete po delší době než 30dnů a je problém zaplatíte sankce v rozmezí 2500-5000 podle spotřeby!!...ČEZ uvádí i nepravdivé věci na infolince aby nepřišli o zákazníka!!!Další bod myslíte že kdyby bylo Energetické Centrum dražší než dominantní dodavatel v kraji co by stoho měli?...Přicházeli by o zákazníky a zároven o tržní hodnotu a taky by jste měli nárok na okažité odstoupení od smlouvy jelikož nedodrželi garanci!!...V případě dotazů mě můžete kontaktovat na tel..731014056 nebo na email miroslavhruska26@gmail.com rád vám odpovím hned jak to bude možné z pozdravem hezkého dne Hruška jih s.r.o
Muž, 41 let. Celkem 2 příspěvky na Poraď.cz. (1) / Nelíbí se mi (4)
jen by mě jště zajímalo kdyby vás navštívil ČEZ z plynem jakož-to alternativní dodavatel taky by jste říkaly že to jsou podvodníci?...myslím si že ne jen se bojíte zmeny jste zvyklí na media a známé loga do roku 2005 jste ani ČEZ taky neznaly!...ani EON,ale to už je v pořádku,že vás bez vašeho vědomí převedly to už je OK že?...RWE tu máme od roku 2008 co se začalo obchdovat z plynem!...no a ted mluvte
Muž, 41 let. Celkem 2 příspěvky na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (8)
Dobrý den, 11.7.2011 nás také navštívili prodejci Čec, kteří se představili jako zástupci společnosti Eon. Matka jim smlouvu podepala, ale následně dne 18.7.2011 poslala doporučeně žádost o odstoupení od smlouvy.Dne 7.9.2011 nám bylo od Čec odpovězeno, že potvrzují odstoupení od smlouvy. Bohužel dnes přišlo od Eonu, že Naše původní smlouva byla zrušena k 30.11.2011 a že jsme tedy nyní bez dodavatele el. energie. Žádost byla podána Čec až po odstoupení od smlouvy.
Žena, Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. (1) / Nelíbí se mi (0)
a co přeplatky ?Taky Vám dluží a nechtějí zaplatit?
Pojďte se dát dohromady a podat trestní oznámení.
Nemusíme být jen ovce a pořád brečet
Muž, 41 let. Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. (11) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)


již 3 měsíce nám dluží přeplatek za elektřinu . jsme důchodci a částka 2.500 kč pro nás není zanedbatelná.Volali jsme tam před vánoci, odpověděli, že do štědrého dne budeme mít peníze doma.Nestalo se tak, volali jsme ihned po svátcích, odpověděli, ze peníze byly odeslány před 24.12., a že do konce roku peníze dostaneme.Jenže do kterého 2013,2014,atd?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)


již 3 měsíce nám dluží přeplatek za elektřinu . jsme důchodci a částka 2.500 kč pro nás není zanedbatelná.Volali jsme tam před vánoci, odpověděli, že do štědrého dne budeme mít peníze doma.Nestalo se tak, volali jsme ihned po svátcích, odpověděli, ze peníze byly odeslány před 24.12., a že do konce roku peníze dostaneme.Jenže do kterého 2013,2014,atd?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
mamince také dluží peníze od srpna 2011,opakovaně jsme tam volaly a stále nám říkali,že peníze byly odeslány nejprve 18.12.,pak 20.12. .....a nic....
navíc dnes,když jsem jim volala neustále típali telefon.....fakt seriozní firma....
dnes přišel mamince dopis,kde ji upozorňují,že zvedají zálohu za plyn a elektřinu
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Lída z Prahy (neregistrovaný uživatel)
Lída z Prahy
V loňském roce jsem měla přeplatek a do dnešního dne mi peníze nedošly. Na zákaznický tel. se nejde dovolat protože je zrušen a na maily neodpovídaj. Každopádně s nima končím.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jana (neregistrovaný uživatel)
Jana
S Energetickým centrem mám špatnou zkušenost.
V létě roku 2010 jsem podepsala smlouvu, od které jsem pak v dané lhůtě odstoupila. Doufala jsem, že je vše v pořádku.
V listopadu 2010 mi přišli lidé od mého dodavatele RWE odpojit plynoměr, protože jsem prý odešla k jinému dodavateli... Hrůza vysvětlování a starostí.
V lednu 2011 přišel dopis od E-centra, že mám zaplatit poplatek 1.200kč za převod, který se neuskutečnil.Další vysvětlování, následné omluvy...
Dnes mi připravilo E-centrum další šok, poslali rovnou rozpis záloh na příští rok. A protože platím vše přes SIPO, drze si zálohu strhli, přestože s nima nemám žádnou smlouvu. Jejich lidé si totiž vypůjčili fakturu, pro srovnání, jakou mám spotřebu u stávajícího dodavatele, fakturu nevrátili a uvedené SIPO použili. Teď mám za jeden odběr zaplaceno dvakrát. Zákaznická linka je neustále obsazená.
Takže bych tímto chtěla varovat před nekalými praktikami této společnosti.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (0)
Shylock (neregistrovaný uživatel)
Shylock
Na call centrum nemá smysl volat.... ani po 30 minutách to nikdo nezvedne. Doporučené dopisy jako by pro ně neexistovaly. Na mail vám taky nikdo neodpoví.... tahle firma s vámi uzavře smlouvu...potom čeká na jakoukoli vaši chybu...(klidně vám napíše že peníze co jste jí poslaly nemá)... a pak šup! upomínka, pokuta ...exekutor.... tady nejde o prodej plynu ale o mafii.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
vee (neregistrovaný uživatel)
vee
Dobrý den všem - dnes se mi podařilo po 13 hodině na callcentrum dovolat - řeším to stejné, co většina diskutujících - babička hloupě naletěla (prý stávající dodavatel končí a vše se bude sjednocovat :-)) a podepsala - naštěstí pro nás všichni stávající dodavatelé jejich žádosti zamítli a žádné změny neproběhnou, doufám, že ani v budoucnu. Jen mě upřímně mrzí, že jsem se ještě nikdy s pány obchodními zástupci a jejich lživými tvrzeními nesetkal osobně.
A promiňte mi tu poznámku - ale který poctivý obchodník si účtuje poplatek za změnu dodavatele, za zrušení smlouvy apod.? (co tady píše výše pan Hruška o sankcích u čez jsou nesmysly)
Pokud jste nespokojeni, kontaktujte ERÚ - Energetický regulační úřad.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jitka Š. (neregistrovaný uživatel)
Jitka Š.
Dobrý den všem,musím napsat,že souhlasím s Janou, mám úplně stejný problém. Smlouvu s nimi nemám a klidně mě poslali rozpis záloh na rok 2012. A ještě mě přišel dopis, kde generální ředitel René Gerbeň píše, že na internetu je vedena proti EC štvavá kampaň, Mám dojem, že zkouší kolik toho lidé vydrží,už toho mám opravdu dost a přemýšlím, že navštívím právníka.Je to firma k pohledání
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
JanaCervinka (neregistrovaný uživatel)
JanaCervinka
Taky mi přišel rozpis, i když uz s nimi smlouvu nemam. Ale dneska jsem mela v poste omluvny dopis, pry je to nejaka administrativni chyba kvuli prechodu na novy system a nic se platit nemusi. Taky me to nejdriv vlyekalo, ale parkrat uz jsem dostala spatne vyuctovani i na mobil a nakonec se vsechno vyresilo. Neni to ok, ale obcas se asi chyba stane. Zase to, ze se hned omluvili, se taky pocita :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Alena U. (neregistrovaný uživatel)
Alena U.
Ahoj, zdravím všechny, taky jsem řešila problém záloh na r. 2012, i když tatínek smlouvu zrušil už v roce 2010, stejně mu
zálohy předepsali. Nevím, co je to za firmu,
ale měl by se jí někdo podívat na hřebínek.
Taťku jsem málem odvezla do špitálu, jak ho to rozrušilo, a telefony neberou a na emaily neodpovídaj!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Ano, tato společnost má přinejmenším špatnou komunikaci. Lidé se na nás obrací a žádají radu.

Pokud nejsou reakce na elektronickou a telefonickou komunikaci, doporučujeme využít poštovních služeb. Mějte však na paměti časovou náročnost.

Na trhu je poměrně mnoho firem, které poskytují dodávky elektřiny či plynu (viz http://www.Energie123.cz). Díky deregulovanému trhu s energiemi si můžete samovolně vybírat. To přináší své výhody a nevýhody (např. vyšší obezřetnost s výběrem dodavatele).

Doporučujeme se také obrátit s Vaším problémem na regulátora trhu s energiemi- Český energetický úřad. Emailová adresa je podatelna@eru.cz. Webová adresa http://www.eru.cz. Telefon 564 578 666.

Ve Vašem zájmu jednejte co nejdříve, můžete se tak vyhnout případným promeškáním některých lhůt.
Srovnání cen energií > Energie123.cz
Srovnání cen energií > Energie123.cz
http://www.Energie123.cz/
Ceny elektřiny a plynu na Energie123.cz
Muž, Celkem 3 příspěvky na Poraď.cz. (2) / Nelíbí se mi (0)
mirek (neregistrovaný uživatel)
mirek
Kdyby to někomu pomohlo:
můj případ: klient už nejsem, přesto přišel rozpis plateb a platby se objevily i na SIPO. Dle mého by si je drze strhli,tak jsem musel zakročit následovně: vybrat peníze z účtu ze kterého odchází sipo. na poště si nechat vystavit nové sipo bez položek od ČEC které zaplatit přímo na přepážce.
Teď si jen můsím ohlídat ostatní platby(hypotéka a pod)abych je nějakým způsobem do konce měsíce uhradil. Sipo se strháva asi mezi 12-16tým dnem v měsíci, pak to zkoušejí ještě asi kolem 24tého. Po tu dobu nesmějí být na ůčtu prostředky ve výši sipa kde jsou platby od ČEC.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
roman (neregistrovaný uživatel)
roman
Koukám že všichni máme stejné zkušenosti,pryč od nich Čec měni od 1.2.2012 obchodní podmínky,to je důvod pro odstoupení od smlouvy pro všechny,musíte to ale stihnout doručit do 20.1.2012
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Mafie (neregistrovaný uživatel)
Mafie
Mame taky super zkusenosti, nejlepe je tam nabehnout a vse vystrilet.
A bude klid !!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
České energetické centrum jsou paraziti. Každé telefonické dovolání na jejich info linku Vás bude stát minimálně 20 minut. Pokud budete dlužit jim tak očekávejte výhružné upomínky. Pokud budou dlužit Vám tak se nedočkáte svých peněz ani za půl roku. V červnu jsem ukončil odběrné místo. Ještě v srpnu jsem musel zaplatit 3500.- měsíční poplatek že mi to hned vrátí s vyúčtováním. V září mi tvrdili že mi ho poslali i s penězi ale že na poště to trvá tři týdny. Říjen že to budou urgovat. Listopad že se omlouvají že to budou urgovat. A tak dále. Ty dementi co Vám ten telefon zvednou nic jiného neumějí říci a nic nezařídí. Zřejmě na info linku nabrali lidi ze zvláštní školy co neukončili ani první třídu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Lucie (neregistrovaný uživatel)
Lucie
Pozor na to, podomni prodejci nejsou to same, co Ceske energeticke centrum. O jejich nabor a skoleni se totiz stara externi firma. Podobne je to napr. u dealeru O2 tarifu a dalsich - tedy nic noveho pod sluncem. Neopatrny duchodce muze doplatit na lecco, soucasny svet na nej moc brat ohledy nebude. Takova uz je bohuzel doba. Abych pridala svoji zkusenost: ja jsem podepsala smlouvu pres podomniho prodejce, protoze jinak bych se o CEC asi vubec nedozvedela, nenechala jsem se ovsem napalit nebo vmanipulovat do neprijemne situace a nejprve se poptala na vse podstatne a omrkla smlouvu, abych vedela, co podepisuju. Asi za 3 tydny mi jeste zavolala operatorka CEC, aby si overila, ze jsem smlouvu nepodepsala pod natlakem a zda me dealer nejak nebalamutil. Takze minimalne ocenuju, ze se snazi se situaci neco delat a proverovat, zda jsou veci OK. Aby tak ale cinili u kazdeho pripadu, na to nejspis nemaji dost pracovniku, navic meli i problemy s prechodem na novy system, kdy byli asi radi, ze callcentrum vubec utahli. Myslim ale, ze se to zlepsuje, kdyz jsem se nedavno chtela na neco poptat, zvedli mi telefon skoro hned. Zkratka, snaha tu videt je. Na problemy s podomnimi dealery plati asi jedine: osveta, jinak se to bude treba vasim starym rodicum dit neustale - kdyz nepodepisou s Ceskym energetickym centrem, tak kyvnou treba na nevyhodny pausal nebo smlouvu s nejakym jinym dodavatelem energie...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
míra (neregistrovaný uživatel)
míra
varování před Českým energetickým centrem
1)sídlo společnosti na Kypru - asi není moc Česká - vyvádí kapitál mimo ČR
2)lidé v představenstvu jsou v mnoha firmách (logicky nelze zvládnout ), některé v likvidaci
3)velký pozor na společnosti obsahující SAVE MAX ...,členové představenstva , provázanost s ČEC
4)jednání firmy je velmi zoufalé když většina zákazníků jsou důchodci kteří věří všemu
5)zavazovat zákazníka k uzavžení smlouvy vlastně až nadosmrti - bomba (bez sankcí lze běžně vypovědět po 5 letech , ale musíte se trefit do termínu jimak máte na dalších 5 let smolíka )
6)běžné balamutění zákazníka (jsme od EON, ČEZ - obchodník je k takovému postupu veden a přestavenstvo evidentě lže když tvrdí že takovýchto praktikách externích firem nic neví)
7)oprávněná obava co se asi stane s cenou elektřiny za pár let , když máte takovouto vlastně nevypověditenou smlovu - asi dolů nepůjde spíše naopak .

holt za blbost se musí platit
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Před vánocemi se tato společnost vrhla na Českou Lípu. Zažila jsem vcelku solidní informační masáž - ujišťovali mně dva mladíci v obleku (a jednomu z nich strašně smrděly nohy)že budu dál odebírat plyn z rozvodů RWE a elektřinu od ČEZu, ale účet bude jen jeden a od nich. Sepsali smlouvy, a když jsem odmítla je podepsat, nastal tlak že je to vlastně skoro poslední šance využít tak úžasnou nabídku.... Bylo to docela nepříjemné a věřím, že v tomto okamžiku asi hodně lidí nakonec podepsalo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den,

dovolte mi, abych se s Vámi podělil o způsob, jak se vymanit z nevýhodně uzavřené smlouvy s dodavatelem energie. V našem případě se jednalo o České energetické centrum (CEC). Jednalo se o smlouvu o dodávkách plynu do pražské domácnosti uzavřenou na dobu určitou s automatickým prodlužováním.

Takovouto smlouvu je velice obtížné před jejím vypršením ukončit, i proto ji nesolidní prodejci nabízejí. Jedním ze způsobů jak ji ukončit je, že v případě, že dodavatel změní smluvní Všeobecné obchodní podmínky (VOP) nebo ceník, tak mu napsat dopis (zaslaný poštou s doručenkou) ve kterém vyjádříte svůj obecný nesouhlas s novými VOP a od smlouvy ustoupit, pokud toto nestihnete udělat, než tyto nové VOP vstoupí v platnost, tak prostě kdykoliv odstupte z důvodu, že Vám změnu VOP nebo ceníku předem vhodným způsobem neoznámil. Vhodný způsob definuje Energetický regulační úřad (ERU) ve svých výkladových stanoviscích na svém webu http://www.eru.cz/dias-brow...Id=339. Vhodným způsobem rozhodně není, že tuto změnu dodavatel oznámí na svém webu.

Smlouvu ukončit smírně dohodou obou stran se nám nepodařilo, protože nám bylo sděleno, že smlouvu ukončit nelze, jen pokud bychom chtěli uhradit 5000Kč jako poplatek za tuto ukončení. Zde popsaný způsob přes nesouhlas se změnou VOP se však podařil a CEC nás nakonec odejít nechat musel.

Přeji hodně zdaru, hlavně si vždy přečtěte co podepisujete, nepodepisujte to mezi dveřmi, a pevné nervy pokud jste již podepsali. Doufám, že Vám tento návod ušetří hodiny hledání po internetu.

S pozdravem, JH
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
České Energetické Centrum a.s.


České Energetické Centrum, dynamicky se rozvíjející společnost - alternativní dodavatel elektřiny a plynu rozšiřuje svůj tým o kolegyni/kolegu:

Praktikant pro přípravu žalob


Požadujeme

- studenta VŠ právnická fakulta 4. nebo 5. ročník (podmínkou právnická fakulta)
- znalost obchodního práva
- preciznost
- zodpovědnost
- schopnost samostatné analytické činnosti

Nabízíme

- práci cca 4 - 6 hodin denně (dle dohody a časových možností)
- práce na DPP, DPČ a IČO
- praxi v oblasti přípravy žalob a následné žaloby
- práce v mladém kolektivu
- možnost získání zkušennosti v oblasti pohledávek

Náplň práce

- kompletní zajištění agendy a kompletace všech dokumentů a důkazných materiálů potřebných pro žaloby
- komunikace s advokátními kancelářemi
- spolupráce s oddělením pohledávek
Místo pracoviště:

Václavské nám. , PrahaTyp pracovního poměru:

Práce na plný úvazekDélka pracovního poměru:

Na dobu neurčitouTyp smluvního vztahu:

Práce na živnostenský list/IČO, dohoda o pracovní činnosti, jinéBenefity:

Sleva na firemní výrobky/služby, Volná pracovní doba, Vzdělávací kurzy, školeníPožadované vzdělání:

Vysokoškolské/ universitníZadavatel:

ZaměstnavatelPraxe a stáže


---------------------------------------- ----------------------------------------

České Energetické Centrum a.s.
Renáta Kazdová
Václavské nám. 772/2, 11000 Praha, Česká republika
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Miroslava H. (neregistrovaný uživatel)
Miroslava H.
Promiňte, ale proč pořád všichni píšete o tom, že smlouva na dobu určitou je špatná?! Klamete lidi! Je přece jasné, že výhodné to musí být pro obě strany! Nevěřím na to, že mi někdo něco dá zadarmo, nejsem padlá na hlavu. Beru od Energetického centra elektriku i plyn a dobře jsem si spočítala, že se mi vyplatí uzavřít dlouhodobou smlouvu. Stejně jako s telefonem: za hovory na předplacené kartě bych platila víc, než když mám paušál. Takže přestaňte laskevě lidem lhát, že je to nevýhodné!!!! Říkám to svým známým a říkám to všude, každý ať si spočítá, co se mu vyplatí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (2)
Petr (neregistrovaný uživatel)
Petr
Některý příspěvky jsou celkem k pousmání (viz třeba "míra"), mě je celkem jedno, kde má firma sídlo, podniká tady tak se na ní vztahujou naše zákony. Pro mě je podstatná cena a prostě jsem platil u PRE víc než teď u ČEC. Zase tolik času jsem srovnáváním nestrávil, našel jsem si dvoje stránky, který se tímhle zabývají a pak jsem šel podle ceny. Myslím, že po roce už můžu i hodnotit - proti dřívejšku jsem ušetřil, to je pro mě podstatný. Jestli se chovají tak nebo onak netuším, nikdy jsem ani dřív od PRE ani teď od ČEC nechtěl, žádnej problém s elektřinou nemám, zaplatím zálohu = mám elektřinu, pak mi přijde vyúčtování - takhle to u mě funguje.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Neon2012 (neregistrovaný uživatel)
Lucie (neregistrovaný uživatel)
Lucie
Pročítám různá fóra a nemohu nereagovat. Všichni jste se nechali "napálit". To moc nechápu. Přece když něco podepisuju, tak si to přečtu, když tomu nerozumím, tak to nepodepíšu, a když neumím říct lidem ne, i když vím, že to nechci, tak jim prostě neotevřu. O tom, že podomní prodejci nabízejí něco, co nakonec nezískáte, a že v tom je nějaký fígl se ví, tak proč si nezačnete dávat pozor? Toto platí všeobecně.

Hovoříte-li konkrétně o ČEC, tak s nima zkušenost mám, ne přes podomní "obchodníky", ale smlouvu jsem podepsala a jsem spokojená. Jediné, co mohu vytknout je, že mi přišel nedoplatek. Zavolala jsem jim a prý se jednalo o chybu informačního systému, vše se vyřešilo. Holt k chybě prostě může dojít.

Já smlouvám taky nerozumím, ale aspoň použiju selský rozum a čemu nerozumím na to se zeptám. Když mi to pořád není jasné, nebo se mi to nezdá tak se zeptám lidí, kteří tomu rozumí. Raději byste měli používat mozek a nepodepsat všechno, co vám kdo strčí pod nos.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jirka Fetr (neregistrovaný uživatel)
Jirka Fetr
České Energetické Centrum je firma dvou tváří. Na jednu stranu používají klamavé metody. OZ firmy se orientují na bezmocné důchodce a falšují podpisy. Když jim pak voláte, nebo píšete přetékají ochotou vše vyřešit. Naslibují i nemožné, ale realita je zase jiná.

Popíši zde problém s mojí Babičkou. Navštívil jí OZ této firmy s tím že jde kontrolovat elektroměr. Napsal si pochopitelně číslo. Následně vyblil nabídku. Babička má zákaz cokoliv podepisovat a tak ho s díky odmítla. Jaké bylo překvapení když jí za dva měsíce přišly složenky od této společnosti. Samozřejmě že došlo ke zfalšování podpisu a převodu Babičky k nim. Okamžitě jsem začal zjednávat nápravu a návrat k původní. I když je babička již u původního poskytovatele, nestydí se Česká energetická společnost posílat babičce upomínky za další měsíce i když mám od nich doklad že ukončují smlouvu. Tato společnost by neměla vůbec existovat.
Říkám otevřeně, že jestli někdy náhodou někoho z této společnosti potkám, bez varování mu rozbiju hubu. Když slyším jejich jméno leze mi krev do hlavy. Nehorázné nehorázné nehorázné.
Ochota jejich centra pro zákazníky je jen přetvářka.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Totéž se stalo i mojí matce!Podepsala smouvu s ČEC 1.8.2011,druhý den jsme ji zrušili a v lednu 2012 ji přišel rozpis plateb a na inkasním lístku jiný dodavatel elektřiny.Volala jsem na EON a tam mi řekli,že od 1.2.2012 není jejich zákazníkem.Po mnoha marných pokusech dovolat se na ČEC jsem se konečně dovolala a operátorka mi řekla,že matka podepsala další smlouvu 26.8.2011,což není možné,protože nebyla doma.Takže museli zfalšovat podpis,hnus!!!!To na ně opravdu nikdo nemá?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Jarmila K. (neregistrovaný uživatel)
Jarmila K.
Mojemu tatínkovi udělal prodejce to samé - zfalšoval podpis. Udělala jsem průvan na ČEC, ale k mému překvapení byli velmi slušní, za jednání prodejce se omluvili a slíbili, že ho potrestají. Dokonce mi napsali, že jsou ochotni se přidat k trestnímu oznámení na prodejce!!! To považuju za slušné jednání, přece nemůžou ručit za všechny. Na základě téhle zkušenosti jsme smlouvu ani nerušili a u ČEC zůstali. Kdo máte špatnou skušenost, doporučuju to normálně po lidsku řešit, nám se to vyplatilo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (2)
Kamil R., 58 let (neregistrovaný uživatel)
Kamil R., 58 let
Dobrý den, myslím si že je dobře, že máme na výběr. Monopol Čezu byl k nevydržení. Když si představím, kolik peněz nasypali do volebních kampaní těch zas... politiků, je mi z toho zle!!! Měli byste být všichni vděční za ČEC a ostatní soukromé dodavatele, jinak bychom dneska platili za elektriku 60 tisíc mněsíčně.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
Tom (neregistrovaný uživatel)
Tom
čec je legální podvod jinak by už dávno nefungovalo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
happy (neregistrovaný uživatel)
happy
Souhlasím s Tomem, CEC je jen další velký podvod, který je zaměřen hlavně na důchodce. V únoru 2011 přišel jeden z podvodníků k mé matce a předstíraje kontrolu faktury od OENu z ní vylákal podpis na smlouvu. Samozřejmě, že v červenci již bylo na jakoukoliv obranu pozdě. Od té doby jsem již 3x navštívil zákaznické centrum, a stále nejsem schopen smlouvu bez poplatků zrušit. V zákaznickém centru Vám pouze podají ruku, nechají Vás vykecat a stejně se nic neděje. Např. již 8 měsíců čekám na vrácení mimořádné zálohy 3550 kč (za velmi výhodnou slevu 10 kč na 1 MWh (!)), ale podvodník měl smůlu, protože na smlouvě nezaškrtl příslušné políčko. Bez plné moci od rodiče se s Vámi navíc vůbec nebaví, linka 8..... je k ničemu.
Dle mého názoru celá firma CEC je jeden velký spolek gaunerů a patří za katr.
Potkat toho "obchodního zástupce" tak po dvou neodejde.
Lumpárnám zdar!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Vlaďka (neregistrovaný uživatel)
Vlaďka
Souhlasím s většinou,
nedávno mou maminku která má oboustrannou otosklerózu a používá sluchadlo navštívil jeden takový lump z Českého energetického centra. Vyhrkl na ní ať mu dá vyúčtování za plyn. Chudák chvíli odolávala, ale i tak jí dostatečně zblbnul natolik, že smlouvu aniž by chtěla podepsala. Byl natolik hrubý a arogantní, že jí odmítl odevzdat originál vyúčtování se slovy "já to potřebuju, na co jsem to pak sepisoval". No hnus, zvedá se mi žaludek nad jednáním téhlé společnosti. Samozřejmě jsem nelenila a poněkolika marných pokuset dovolat se na jejich údajnou funkční linku 840 .... jsem si zavolala na dosavadního dodavatele plynu RWE , kde mi slečna pomohla a poradila jak postupovat. Naštěstí v případě mé maminky se jedná o odstoupení do 30-ti dnů od smlouvy, tak snad to proběhne bez zbytečných problémů :-D.
Každopádně můj názor je, že tahle společnost není jedinou, která takto zneužívá lidi. ČEZ a RWE jsou monopoly a giganti na trhu už hodně dlouho a myslím že zde budou i po údajném konci světa :-D, jak se doslýcháme všude kolem. Možná je změna dodavatele výhodná spíše pro větší odběr, no nevím v konečné fázi si stejně uvědomíte, že jste přešli z bláta do louže, proto volte obezřetně a pečlivě své dodavatelé. Já osobně dávám přednost právě těm dvěma gigantům RWE a ČEZu. Přeci jen mají monopol na výrobu plynu a elektřiny. Jak říkám je to ale můj názor a 100 lidí 1OO názorů.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Jana M. (neregistrovaný uživatel)
Jana M.
Tak před chvílí jsem dva z Energetického centra vyhodila. :-( Namyšlený zajíc v obleku :-( Strčil mi před nos "průkazku" , kterou si během 5 minut vytvoříte doma na koleni a že jdou kontrolovat odběr energie, ale pouze pro klientz ČEZ a RWE. Říkám, že o jejich služby nemám zájem (v práci se setkávám dnes a denně s chudáky, kteří jim naletěli a protože jsem sama nedávno měnila dodavatele, lecos jsem si o nich přečetla - tudíž vím, co je to za šlendrián). Mladík hned do útoku a naštvaně prohlásil, že mi snad nic neprodává. Chvilku jsme se tak dohadovaly. Byl fakt "zlý" a věřím, že důchodce nebo někoho neinformovaného by to vyděsilo :-( Nakonec odešel se slovy VB: "my si vás obešleme" a měl přitom velmi zlý výraz v obličeji. TAkže toto jsou mé čerstvé zkušenosti s praktikami Energetického centra. Jsou to gauneři...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Petrásek (neregistrovaný uživatel)
Petrásek
Agresivní podomní prodejce jsem zažil i u jiných společností. My jsme doma přešli k ČEC sami na základě srovnání cen a dostupných informací. Zatím si nemáme na co stěžovat a hlavně platíme míň než u ČEZu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
PRo všechny spokojené zákazníky, co ušetřili: Zajímalo by mne, zda jste od nich také ale ty ušetřené peníze viděli??? My už z ČEC taháme přeplatky 4 měsíce.... Máme s nimi spoustu problémů i co se týče smluv, komunikace nula - pokud nepočítám naučené věty typu " Váš požadavek se vyřizuje " a "Chyba nastala kvůli výpadku systému " - Výpadek tam mají všichni... Už se těším, až mi ERÚ pomůže z nich vytáhnout moje peníze a rychle pryč od nich. Je to banda zlodějů!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
milan (neregistrovaný uživatel)
milan
ceske energeticke centrum rozhodne nedoporucuji.
byl jsem jejich zakaznikem 1 rok.
preplatek za elektrinu jsem z nich doloval 3 mesice.
vyuctovani za plyn prislo s pulrocnim zpozdenim v prosinci.situace s preplatkem se opakuje,je brezen a penize nikde.jejich dealer mne presvedcil k prechodu k nim stim,ze si rozhodne polepsim.nevzpominam si ,ze bych nekdy musel volat na energetiku nebo sev.plynarenskou a tahat z nich svoje preplatky.k cemu vam jsou usetrene penize,kdyz je nedostanete zpatky.
smlouvu jsem vypovedel,doporucuji misto stiznosti na en reg.urad najmout advokatni kancelar.muzete pozadovat uroky za prodlevu se splatnosti,stejne jako by vam je naparil čec v pripade nedoplatku.preju pevne nervy a trpelivost vsem,kdoz jsou jeste jejich zakaznici
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Byla jsem zákazníkem ČES více než rok a když jsem ukončila smlouvu nastaly problémy.Dnes už jsem konečně dostala nemalý přeplatek po 5 měsících.Našla jsem tady nabídku p.Pikešové nyní Konvalinkové a po 2 týdnech jsou peníze na účtu.Tak držím palce ostatním.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
XXX (neregistrovaný uživatel)
XXX
Dnes jsem se dozvěděl, že ti pouličníci z čec dostali i mou babičku. Oproti předchozýmu dodavateli plynu, babičce zvedli měsíční zálohy na rok 2012 o 500%. Přitom babička má téměř nulovou spotřebu plynu.
Proč to ti frajeři nepřídou zkusit na mě?
Takže si za nima zajdu sám a lidičky věřte, že to si za rámeček rozhodně nedají!!!
Pomáhejte svým bezbraným blízkým a nenechte je nikým ponižovat. Držím vám palce
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Honza (neregistrovaný uživatel)
Honza
Jenomže u tohohle typu prodeje přece nejde o firmu, ti lidé často zaměstnanci ani nejsou. Já to zažil s telefoními tarify, levnější elektřinu mi takhle nabízeli jednou (ČEC to nebyl). Na ČEC můžete nadávat jak chcete, ale zítra se vám může stát totéž s jinou firmou, ať je jak chce seriózní. Nejlepší je podle mě vysvětlit jim, že si informace zjistíte sami, oni se s tím spokojí a vy se můžete sami rozhodnout, jestli se vám to vyplatí. Zase je nesmysl platit buhvíjaký ceny jenom proto, že se bojíte změnit firmu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
smrt (neregistrovaný uživatel)
smrt
Nechápu proč lidem lžou,proč dělají hell.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
smrt (neregistrovaný uživatel)
smrt
Smrtí vše končí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
gfhk
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym
pro firmu čec sem osobne pracoval diky podvodum ktere delaji na lidi sem s nimi spolupraci ukoncil axa je placena stoji pres 500mesicne a ti zamestnanci no hruza nic jim nepodepisujte
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
ZLATY ČEZ A RWE
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Grizzly (neregistrovaný uživatel)
Grizzly
Zlatý ČEZ a RWE? A jinak zdraví slouží? Od ČEC mám plyn, od PRE elektriku a před výplatou co do huby. A děkuju každý den tomu nahoře, že doby monopolu jsou za námi!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Kolem ČEC vládne na netu IMHO až přehnaná hysterie. Podomní prodejce využívá x dalších distributorů plynu a energií. A že by všichni z nich byli podvodníci, to se mi taky nezdá. Bohužel jsou to hlavně ti nepoctiví a mystifikující, které pak všichni zuřivě rozebírají a pak to vypadá, jak to vypadá. Proč vlastně někoho nenapadlo stěžovat si konkrétně na ně, a ne na firmu, která je zaměstnává (navíc nepřímo), takže o nich nejspíš vůbec nemá přehled?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Souhlasím s příspěvkem výše, opravdu jste trochu hysteričtí. Nechat se napálit na podomní prodej je jedna věc, nadávat na firmu věc druhá. Co si pak mají myslet lidi, který chtěj jít podepsat smlouvu sami od sebe?!

Já jsem v té situaci byla, také jsem si pročítala diskuze a nevěděla, jestli teda podepsat nebo ne. Čím více jsem ale přečetla, tím více jsem si všímala téhle věci: Kdo podepsal přes podomní prodej nadává, kdo podepsal sám je spokojen. Proto jsem smlouvu nakonec podepsala a přidala se k druhé - spokojené - skupině.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Honza z Hradce(Jindřichova) (neregistrovaný uživatel)
Honza z Hradce(Jindřichova)
Taky trochu přispěju do mlýna. Došlo nám vyúčtování plynu od ČEC za minulé období.Podle rozpisu bylo spotřebováno 52 m3 plynu. Celkové byla vypočítána cena 1914,- Kč včetně DPH. Z toho vyplývá, že v přepočtu je cena 1m3 36,80 Kč. Za poslední vyúčtování u společnosti e-on za období leden-září 2011 byla cena v přepočtu 17,10 Kč za 1m3. Nerozumím tomu, protože slibovali nižší ceny, ale je to 2x více. Ale písemně žádné sliby.
Tak jsem jim napsal a uvidím, co odpoví
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Když jste nesvéprávní a neumíte číst není to problém společnosti.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Haha, souhlasím s příspěvkem nade mnou. Budiž vám to poučením.

Reagovat chci ale na "Zlatý ČEZ a RWE" - to jsou opravdu zlatíčka, která nás okrádají v kuse už několik let, oo ano, jsme jim všichni vděční.

Když nic jiného, tak je ČEC alespoň konkurencí těchto dvou, a zaplaťpánbuh za to, protože ceny energií jsou tady prostě nebetyčně přemrštěné.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Lidi tady pořád vykřikují něco o přeplatcích, já tedy nevím, ale mně přeplatek vrátili normálně v termínu, žádné problémy jsem s tím neměl. Schválně jsem se ptal i svých rodičů, kteří jsou taky u ČEC, a i tam vše bez problému. Že bychom byli výjimky? Pochybuju.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Já jsem taky u Čezu a RWE a jsem spokojený,neměnil bych.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Pavel Zelí (neregistrovaný uživatel)
Pavel Zelí
Podvodníci mají být ve vězení s panem Rathem a jemu podobnými a ne podnikat v energetice. Na podnikání ČEC by si měli posvítit jak ČEI tak i Svaz na ochranu spotřebitelů. Oni odmítají dát i telefon na kohokoli z jejich vedení. Tolerovat takové podnikání je ostuda celé státní politiky. Občan jenom zírá. Jsme jako dojné krávy (nebo voli, kteří politiky volí?).
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pavle, proč sem za každou cenu tahat politiku? To mě vždycky dostává, jak Češi dokáží libovolné téma převrátit na vzdychání nad tím, jak je politická situace hrozná, všechno je zkorumpované a voliči támhleté nebo támhleté strany jsou buďto modří, nebo oranžoví idioti. Akorát to vytváří ve společnosti negativní náladu a všichni se cítí bezmocně a ubitě, což k žádnému řešení nespěje. Nebylo toho už dost?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jirka (neregistrovaný uživatel)
Jirka
dnesni odpoledne jsme byli osloveni zastupci teto spolecnosti.Podali nam naprosto zavadejici info o tom,proc mame podepsat novou smlouvu.Puvodne prisli jako zastupci firmy zastupujici spolecnost ktera pracuje pro CEZ.Nebudu se dlouze rozepisovat,prubeh jednani techto zastupcu byl naprosto stejny-slejna levarna jakou jsem se po jejich odchodu docetl na internetu.Na mou zadost aby mi zastupkyne spolecnosti Energeticke centrum predlozila nejaky prukaz mi ukazala nic nerikajici oranzovy certifikat bez razitka,nemela prukaz s fotem apod,na nase dotazy ohledne udajne spoluprace s CEZ se snazila ,,vycukat,, a nedoporucovala nam se tim nejak zdrzovat s tim,ze je to ztrata casu kdyz to muzeme v klidu podepsat hned a doma(mezi dvermi) .Tak jsme je fofrem vyprovodili!!!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
jirka: a zvazil jste, ze byste to nahlasil cecu, pokud jste tedy pochytil jejich jmena? podle me ani firma nema o tenhle typ podomnich prodejcu zajem, vzdyt ji zbytecne delaji spatnou povest. lidi pak smlouvy stejne zrusi a cecu je to nanic. pokud by to delali cilene, tak by byli sami proti sobe - z podnikatelskeho hlediska se mi to proste nezda.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jirka (neregistrovaný uživatel)
Jirka
Ano,spolecnosti se to jiste take nelíbí,jde prý o externí pracovníky.Co proti této lumpárně společnost dělá netuším,ale díky přístupu jejich lidiček byť externích zaměstnanců vím jedno:od nich bych teď nevzal proud i kdybych měl šlapat na kole a svítit si díky dynamu :D.
Z podnikatelského hlediska je toto jednání nepřípustné,ale těmto zástupcům firmy jde o náš ,,skalp,, a na hledisko firmy hází bobek,opět jde o prachy,naše prachy a to především.Zaměstnanec pořád bude jen zaměstnancem,nikdy nebude přemýšlet stejně jako majitel-podnikatel-zaměstnavatel.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Myslím, že otázka na Vás, pane Jirko, nebyla zodpovězena. Dal jste vědět ČEC?

Chápu, že to není Vaše starost, ale jestliže Vás to pobouřilo natolik, že kvůli tomu píšete do diskuze, jistě byste si našel i minutku na oslovení ČEC s tím, že ten a ten pracovník udělal to a to. Nemyslíte, že by to bylo užitečnější než pokecat v diskuzi?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Mám zkušenosti s podobním prodejcem. Někdy stačí si je jen vyslechnout a poslat o dům dál, někdy vám můžou přinést i zajímavé informace. Nikdo vám přece nedrží nůž na krku, pokud se vám nabídka zdá alespoň trochu zajímavá, nic vám nebrání v tom obrátit se na zákaznické (věrohodné) centrum.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
To je bohužel tak no. Všichni si stěžují na podomní prodejce a všichni jim ochotně cokoli podepíší. Problém ČR je ten, že nemá pro podomní prodej vytvořenou na trhu tradici a lidé jsou proto vůči tomu skeptičtí od začátku. Příjde mi tedy trochu nepochopitelné, když jim nevěříte, že s nimi uzavíráte něco, co je od začátku jasné, že VÁS bude stát peníze, aniž byste si své platby jakkoli pojistil. Mimo to, přesně od toho, jak zmínil i výše autor, jsou zákaznická centra :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
terabajt (neregistrovaný uživatel)
terabajt
Bohužel problémem velkého množství Čechů je, že tak rádi všude mrmlají a stěžují si, ale jakmile by mohli něco pro zlepšení celkové situace udělat sami, dávají najednou od všeho ruce pryč. To je pak těžké.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Lucy.Stejskalová (neregistrovaný uživatel)
Lucy.Stejskalová
Jirka: Podomní prodejci nejsou přímí zaměstnanci ČECu, takže jim je naprosto jedno, jaké jméno ČEC má, jde jim jen o zisk. Ale když se člověk ozve, že ten a ten přišli domu a nutili mě k podpisu něčeho divného, tak ČEC může přijít na to, které subdodavatelské firmy, se kterými má smlouvu, se chovají neférově, ČEC pak s nimi může smoluvu uzavřít a o to míň takových slizáků se pak přednašmi dveřmi objeví.. Jen hold člověk nemůže sedět doma a datlit, jak jsou všichni pitomci vydřidušácký.. :) Pokud něco potřebuju řešit, obracím se PŘÍMO na ČEC a jsem moc spokojená, musím říct. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
NelaV. (neregistrovaný uživatel)
NelaV.
Milý Tyco, vašeho dědečka je mi líto, ale myslím že ničemu nenaletěl, podepsal to co chtěl a to že nemá internet už bohužel není problém ČECu, zdá se mi že váš největší argument je to, že v ČECu podle vás pracují ženy narozené v roce 1985, vážně mi to příjde jako těžce povrchní problém.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tyco, to že se váš dědeček nenarodil v roce 1985 jako slečny, které zmiňujete neznamená že je nesvéprávný! Lidé důchodového věku sice jezdí autobusem za stejnou cenu jako děti, ale přemýšlet nad tím co podepisují by měli.
Nekopejte teď tedy kolem sebe, podepsal to dobrovolně.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (1)
terracota (neregistrovaný uživatel)
terracota
Ale, to je porad to same. U podomniho prodeje bude vzdycky urcite procento nespokojencu a "nechtene" podepsanych smluv. Sice to neni uplne optimalni zpusob, jak nabirat nove zakazniky, ale mensi dodavatele proste zezacatku nemaji penize na obri reklamni kampane - co maji tedy delat? Nicmene podomni prodejce vyuzivaji i operatori typu O2, kteri by sve zakazniky uz urcite mohly hledat i jinak. To mi prijde daleko divnejsi, nez ze nejaky mensi dodavatel se rozhodne vsadit na podomni prodej, protoze mu ani moc jineho nezbyva.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nějak si reklamu hold udělat musí. Když se s nimi správně jedná nedopadá to většinou tak špatně. Jen se člověk nesmí nechat lapit hned na první slovíčko.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Hm koukam,že kdo je u CEC mel by asi automaticky podlehnout davovemu silenstvi a ihned odstupovat od smlouvy jen proto,ze jini lide na internetu jsou nespokojeni.Ja nevim, fakt jsou ty problemy tak masove jak vypadaji?Ja jsem u nich totiz skoro od zacatku a v pohode,ale moji rodice ted zacali silet,od jakeho obskurniho dodavatele beru energii,ze jsou to pry podvodnici.Tak koukam na net a nestacim se divit.No mimochodem moji rodice jsou u PRE a sami porad skuhraji nad vyuctovanim,ale k prestupu kamkoliv jinam se ne a ne odhodlat.To je holt zase jina uroven problemu:-/
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Lucy.Stejskalová (neregistrovaný uživatel)
Lucy.Stejskalová
Anonym (10.6. 16:42) - jsme na tom podobně, nedávno jsme s přáteli narazli na téma vyúčtování a jakmile jsme řekli, u koho jsme, hned mi začali vysvětlovat, jací šlení vydřiduši u ČEC jsou (jsou u ČEZu a o ČEC nemají žádné info, jen "jedna známá povídala"). Vyjela jsem si pár stránek a bylo mi, jako kdybych byla u jiné společnosti se stejným názvem. Některé strnky mi i vyloženě přijdou uměle založené na hanění ČECu, což teeda zamrzí :-(((
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
A k tomu všemu lidi ráda dělají z komára velblouda. Těžko říst jestli všechny stížnosti jsou právdivé nebo alespoň nepřibarvené.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Lucie (neregistrovaný uživatel)
Lucie
Anonym (10.6. 16:42) - Myslím, že je to dáno tím, že spokojený zákazník nemá takové tendence vypisovat na internet jak je spokojený, a když už napíše to do jedné diskuze. Nespokojený zákazník se ovšem potřebuje někde vyvztekat a shodnout se s ostatními na tom, jak jsou všichni chudáčci.

Já sama jsem spokojená a nebýt toho, že jsem našla, když jsem hledala informace zda čec ano či ne, tolik naštvaných lidí, také bych teď nikam nepřispívala. Proto teď přispívám do více diskuzí a stále si stojím za tím, že přečtete-li, co podepisujete, budete spokojení, nepřečtete-li pravděpodobně máte pech.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Lucie (neregistrovaný uživatel)
Lucie
A ještě ad Lucie.Stejskalová (omlouvám se, že rozkouskovávám příspěvky) - Já jsem tohle u známých měla taky. Přesně info "jedna paní povídala + byl za mnou podomní prodejce, radši jsem ho ani nenechal domluvit a skřípl mu palec mezi dveřma". Smála jsem se, protože, když jsme se o tom pak bavili a já jim nakonec řekla, že právník (jehož služeb využívají také a nemohou si ho vynachválit) řekl, že ano tuto smlovu můžu podepsat (neměla jsem přes podomní prodej), tak jim všem spadla čelist. A nejvtipnější je, že už nad tím taky uvažují. Holt internet je mocná zbraň.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
docela me stve, ze na vetsine diskuznich for lidi nastini, ze maji nejaky problem, ale uz chybi nejaky update o tom, jak ho tedy vyresili. problemy se vyskytnou vsude, nicmene v takovych pripadech jde o to, jak se k nim firma postavi. takova informace muze byt pro nekoho leckdy hodnotnejsi, nez jen pouhe brblani nad tim, ze se neco nekde pokazilo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nastini problem a casto se ani nezeptaji ostatnich, jestli nemaji nejaky tip, jak to vsechno vyresit. Jen si postezuji a pohani vsechny okolo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Lucie (neregistrovaný uživatel)
Lucie
Mně toho v těch diskuzích štve :-)
Obzvlášť mě zarazil jeden pán, už nevím, kde to bylo, který měl problém s tím, že mu poslali, že má nějaký nedoplatek, který musí uhradit, pak napsal po nějaké době, že mu přišla omluva, že došlo k chybě. A pak poslední věta bylo něco jako: "Ale stejně jsou to z**i". Tak co na to říct, že jo :-)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
lucie: to jo no, radsi nic. mne by zajimalo, jestli firmy, ve kterych pracuji sami stezovatele, taky porad fungujou 100% bezchybne a nikdy se tam nic nepokazi. to bychom se asi leckdy divili. ono jde totiz hlavne o to, se zakaznikem pak komunikovat, vyjit mu vstric pri reseni a pripadne ho nejak kompenzovat. toho si ja osobne dokazu dost vazit.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Asi takhle: "Podle sebe, soudím tebe."
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Moje příspěvky a příběh našeho SVJ a problémy s ČECem jsem uvedl na fóru "http://www.abcfiles.cz". Čelil jsem hlavně velké kritice Lucie a Lucy(známé i z tohoto fóra) a Kamily Táborské apod. Na tom samém fóru jsem uvedl i dva příklady porovnání cen energií. Samozřejmě, že jsem jich vyzkoušel více - ale vždy jsem zadával pouze Středočeský kraj. V tomto kraji cenovou válku většinou ČEC prohaje a je dražší (ne-li NEJDRAŽŠÍ). ČEC u energie např. GARANTUJE levnější SILOVOU část energie. Cenu dožene na všech ostatních položkách. Od ledna letošního roku ČEC automaticky zvýšil zálohy jak na plyn, tak na elektřinu. A proto se ptám všech těch spokojených, kteří loni šetřili: ŠETŘÍTE TAKÉ V LETOŠNÍM ROCE? Kolik z Vás si udělalo kontrolní výpočet na kalkulátorech umístěných na WEBu. Smlouva na dobu určitou a pokuta při předčasném ukončení smlouvy Vám všem přihlášeným ZAVÍRAJÍ vrátka k rychlé reakci na změny trhu. A myslím, že to, co jste loni ušetřili, si od Vás ČEC vybere v následujících obdobích. A položil si někdo otázku: "Proč ČEC zvyšuje ceny?" Můj názor je ten, že počet klientů nepostačuje na pokrytí nákladů firmy a dosažení požadovaného zisku. Zatím pouze u ČEC je mi známo, že se změnil jeho vlastník (v lednu 2012 kyperská firma ČEC prodala slovenské firmě - můžete sledovat na portálu http://www.justice.cz). Pokud mám ČEC doporučit, měla by její nabídka být výhodnější než u dosavadního dodavatele. Dle kalkulátorů a smluvních podmínek mi firma ČEC připadá NEJMÉNĚ DYNAMICKÁ a FLEXIBILNÍ, svým zákazníkům se snaží "svázat" ruce pro případnou další změnu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Ještě dovolte jeden příspěvek: Omlouvat firmu ČEC za to, že při vstupu na trh nemá prostředky na kampaň, že její činnost se rozbíhá za pochodu atd. NENÍ na místě. V našem zřízení by již více než 20 let měl vládnout "tvrdý" kapitalismus. Vstupující firma na trh musí počítat s konkurencí!!! ČEC jako firma (pokud sledujete WEB) působí ještě v jiných zemích evropy. Takže vstupní kapitál na činnost MÁ. Její činnost v této zemi a otevření pouze jednoho komunikačního centra mi přijde příliš ÚSPORNÉ, pokud se snaží vystupovat jako "TOP" dodavatel a snaží se řadit ke třem nejúspěšnějším v této zemi. Ano - má pobočku na NEJlukrativnějším místě - Václavském náměstí. Zřejmě i náklady za provoz jsou NEJ!!! Určitě by byly lepší volba otevření alespoň dvou nebo tří levnějších poboček. Pokud jsem podnikatel a chci-li být úspěšný, měl bych počítat se VSTUPNÍMI NÁKLADY a zajistit si kvalitní obchodní síť (ať se jedná o "kamenná" centra nebo "mobilní" podomní prodejce. U ČEC kamenná centra chybí a podomní agenti ženoucí se za maximálním ziskem z počtu podepsaných smluv nemohou přinést kvalitní obchod). Přejme si, aby se příští rok lednové zvýšení cen neopakovalo. Firma tohoto rozsahu by měla zisku dosahovat kvalitou a množstvím služeb, nikoli dohánět zisk zvyšováním ceny!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Proč bereme podomní prodej jako "sviňárnu"? Nemyslím si, že je to tak pokaždé, ano podomní prodejci využívají různé nekalé praktiky, ale proč je házet do jednoho pytle? Čtu tu i kladné názory na podomní prodejce...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
318 (neregistrovaný uživatel)
318
Lidi lidi pidilidi, mám dotaz. Kdo má zkušenost a problém s firmou PRE?? JÁ. Kdo má zkušenost a problém s firmou ČEZ?? JÁ. Kdo má zkušenost a problém s firmou Bohemia Energy?? JÁ. ....... Mám problém a špatné zkušenosti s mnoha dodavateli, a to díky mé profesi. Jeden z mála zatím celkem fungujících dodavatelů je ale ČEC. Ať si kdo chce co chce říká, já otevřeně říkám, že patřím ke spokojeným zákazníkům!! Ahoy!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (2)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Tak se podívejte, jak si na tom ČEC stojí ekonomicky. Audit z roku 2010 prokázal, že ČEC vykázal zápornou hodnotu jmění ve výši 3,5 miliónů korun. V roce 2010 prodělal 38,5miliónů. K 31.12.2010 měl mít jmění 40 miliónů v akciích. Díky ztrátě a dalším dluhům by v případě "bankrotu" nezaplatil 3,5miliónů. Ty by prostě chyběly. Škoda, že na portálu http://www.justice.cz není výsledovka a audit za rok 2011. Zotavil se ČEC a nebo zabředl do ještě větších dluhů. Jestli pokračuje v hospodaření jako tomu bylo v roce 2010, potom je tato firma již 2 roky zralá tak akorát na prohlášení konkurzu. Netrpělivě čekám na audit za rok 2011 a pokud budou výsledky stejné, začínám shánět věřitele a budu iniciátorem podání návrhu na konkurz pro firmu ČEC - tedy\ na návrh úpadku firmy ČEC. A k prohlášení konkurzu stačí pouze 2 věřitelé. Takže stačí sehnat 2 lidi, kterým ČEC něco dluží a jede to.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ad 318 - Špatné zkušenosti s dodavateli jako je PRE nebo ČEZ máme všichni (nebo minimálně většina). Navíc jsou tito dodavatelé předražení. Takže za mě i kdyby nic jiného, i kdyby ostatní dodavatelé nefungovali, tak jsem ráda, že tu jsou a nevzniká tady monopol těchto firem.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pane Toniku, čím dál tím víc mám z vašich komentářů pocit, že nemáte nic lepšího na práci než psát na všechny diskuse, jak je ČEC nejhorší firma na dodávání energií na našem trhu. Ani bych se snad nedivila, kdybyste si kvůli tomu nechal udělat nějaké stránky :) Na to, jak dlouho už máte s nimi problémy, je mi vážně divné, že se tak zlobíte až teď. Kéž byste se takhle zajímal i o naši politiku, aby ČEZ neměl monopol! :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
pane Toníku,
meziroční ztráta 3,5 mil. je u nově vznikající firmy naprosto běžná věc. Do mínusových položek se počítají veškeré náklady se vznikem spojené, které jsou v době vzniku obrovské. Navíc je to pro firmu výhodné z účetnického hlediska (daně).
Taková ztráta tedy neříká naprosto nic o solventnosti podniku a jeho zdravém či nezdravém chodu.
O konkurzu máte zjevně také velmi zkreslené představy. Pokud by to bylo tak jednoduché, administrativní aparát by byl nesmírně zatížen. Konkurzní návrhy by se jen sypaly (konkurence, nespokojení zákazníci) a všechny by se musely vyřizovat - byť by jejich šance na úspěch byla nulová.
Myslím, že je zbytečné plnit diskuze polopravdami a neověřenými fakty, zbytečně tak matete lidi, kteří hledají objektivní informace.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Souhlasím s příspěvky výše. Hlavně kdyby pan Toník obětoval tolik času, kolik věnuje svému stěžování na internetu, právě do řešení svého problému, již by ho musel mít dávno vyřešen. Jinak sama nejsem v ekonomii ani podobných oborech nikterak vzdělaná, přesto mi přijde logické, co píše anonym nade mnou. Jestliže by stačilo, aby se dva lidé rozhodli, že firma končí a vyhlašoval by se kvůli tomu konkurz, pak by nemohla fungovat žádná konkurence. Bohatě by stačilo "nepohodlné" firmy sesadit dříve než budou mít zisky a byl by pokoj. Takže směle do toho a podávejte si návrhy komu chcete, ale nebude to tak jednoduché jak (dle vašeho příspěvku) očekáváte.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
NelaV. (neregistrovaný uživatel)
NelaV.
Všichni mají potřebu si stěžovat a vážně mám pocit, že tady vzniká davové šílenství, docela mě začlo zajímat jestli se mezi těmi stížnostmi najdou nějaké kladné a jsou tam, ale jak řekla
Lucie, spokojený zákazník nemá potřebu sem psát :)... je docela smutné, že to vytváří o firmě ošklivý obrázek i když je dobrá, přečtěte si například toto: http://www.novinky.cz/ekono...it.html
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
NelaV. : Mě nesmírně pobavilo, jak necelý týden po tomto článku se začaly hromadně objevovat články další, že lidé na změnách dodavatele tratí. :) Dnes už bohužel člověk nemůže věřit ani mediím, což je v 21. století velmi smutné. Každý je svého štěstí strůjcem, když měnit dodavatele, tak pořádně číst smlouvu a sehnat si podložené info.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
318 (neregistrovaný uživatel)
318
Fakt by mě občas zajímalo vidět ta špatná či nedodaná vyúčtování, tu nekomunikaci zákaznických linek, apod. V životě se mi nestalo, že bych od nějakého dodavatele dříve či později nezískal vyúčtování či konečnou fakturu, atd. A to dokonce i od firem, se kterými nemám jinak dobré zkušenosti. Opravdu by se možná měl pan Tonik a jemu podobní zaměřit spíše na to, aby získal vyúčtování od ČECu, které mu jistě bylo/bude zcela bez problémů zasláno, než aby věnoval toliko času stěžování si, že mu chudáčkovi nic ČEC neposlal. Pane Toniku, nic ve zlém.. :) Pouze by stálo vždy si řádně číst smlouvy, které podepisujeme, získat si dopředu informace atd atd. Je tolik možných zdrojů. Za sebe opakuji, že já jsem uživatel bez negativních zkušeností a když už s nějakou problémovou zkušeností, tak vždy záhy vyřešenou k všestranné spokojenosti. A ano, teď právě mluvím o ČECu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Take mi prijde ze pokud svuj problem dotycni vyresi, nikdy uz nenapisou JAK a neporadi ostatnim...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pokud jako ja narazite pri shaneni infa na web http://www.portalsvj.cz/dis...entrum, vyhnete se mu obloukem - lidi si tam pokouseji navzajem pomoct a nejaky psychopat tam naprosto nahodne maze prispevky a nechava jen to, co se mu hodi do kramu (jakoby "nahodou" jsou to obvykle ty nejhysterictejsi posty). Za normalnejsi a vyvazenejsi diskusi budete muset jinam.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Spravna adresa je samozrejme bez carky: http://www.portalsvj.cz/dis...centrum
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Také jsem zabředl na "portalsvj..." a musím říct, že tak zmanipulovanou diskuzi jsem dlouho neviděl.
Člověk se snaží najít nějaké objektivní rady a informace a jako jedna z prvních diskuzí mu vyskočí tahle fraška.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
David (neregistrovaný uživatel)
David
Mám dobrou zkušenost s ČECem, dosud žádný problém. Děkuji, David
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
NelaV. (neregistrovaný uživatel)
NelaV.
Anonym 25.06.2012
Tyto články mi bohužel unikly, a není to ani tak smutné, že se ve 21. století nedá věřit médiím. Myslím že je to spíš pro 21. stol. naprosto normální.
Kdyby si každý kontroloval co podepisuje tak tady vůbec nemusíme číst nesmysly o tom, jak někdo podepsal smlouvu a teď je ta firma, které to podepsal, ta nejhorší na světě.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Je to stále dokola... Podomní prodej se zde popisuje jako invaze mimozemšťanů! A ono jen stačí si pořádně věci vyslechnout a promyslet.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Škoda že lidé nejsou prozíravější a pozornější. Náš známý na to doplatil také, ale my jsme s čecem spokojeni.
Stačilo jen zajít pro jistotu přímo do kamenného centra nechat si vše v klidu ověřit a vysvětlit
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Sokolík (neregistrovaný uživatel)
Sokolík
Za sebe vyjadřuji spokojenost. S ČECem jsme také řešili nějaké drobnosti, ale vše bylo ok po vyřešení přímo se zákaznickou linkou. Slyšel/četl jsem, že se jim na počátku trochu nepovedlo skoro všechno, s čím začali a hodně jim to "pohnojili" i podomkové, kteří se snažili prodat všem a za každou cenu. Totálně intoxikovali diskuze o ČECu podobné této. My dnes s ČECem nemáme problém a rozhodně nelitujeme přechodu od původního "monopolního" dodavatele.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Sokolik: To je fakt, na zacatku roku vypadaly diskuze pro CEC dost katastrofalne. Je fajn, ze sli do sebe a neco se zjevne zacina zlepsovat. Jasne, jeste drhnou preplatky a takove veci, ale doufam, ze i s tim si nakonec poradi.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Sokolík (neregistrovaný uživatel)
Sokolík
Díky, jsem rád, že alespoň občas se najde někdo, kdo souhlasí. OBecně pro firmy musí být docela těžký mít slušný hodnocení na webu, jelikož nejčastěji lidi kritizujou, ale chválej málo.. Takže, já opět chválím, ať tu té chvály není málo.. ;)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
LuciDa (neregistrovaný uživatel)
LuciDa
Zdravím. Rozhodla jsem se, když tak ležím doma nemocná, že se podívám, co se děje ve světě, k tomu si srovnávám papíry a tak.. No a narazila jsem na fakturu od čecu. Tak si říkám "podívám se, jak si dnes stojí".. Proč?? Před časem, když jsem k nim přestupovala, tak jsem se na internetu nestačila divit. Pomalu samý negativ. Spousta lidí nadává, jak jim čec furt něco strhává (obecně, nikdy bych nepřistoupila na inkaso ze svého účtu), jak čec nedodal vyúčtování apod. Prostě a jednoduše.. Nechápu. Od počátku trvání mého smluvního vztahu s čecem nemám jediný problém a doopravdy šetřím!! Pročtěte si smlouvy, podmínky, nabídky, písemnosti u jiných dodavatelů a tak dále a zjistíte, že čec není ten "ó velký špatný".. Čau, Lucka
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Přesně tak.
Nic není tak horké, jak praví všechny diskuze. Takové stížnosti trápí všechny firmy, ale mě přijde, že na čec je toho nakydáno snad nejvíc. My s nimi problém nemáme, přes rok šetříme měsíčně několik stovek, co se rovná ročně několik tisíc. Stačí nenaletět nepoctivým podomkům a pořádně číst co podepisujete.
Na základkách by se snad měl zavést přemět "kontrola smluv", lidé mi přidjou nepoučitelní.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
POZOR!!! Reaguji na příspěvek, ve kterém si čtenář plete pojem meziroční ztráta (která v roce 2009 byla u firmy ČEC 38,5miliónů korun) a jmění firmy. Jmění firmy je to, co firmě zůstane, pokud okamžitě uhradí všechny závazky a přijmě všechny pohledávky. A toto jmění je -3,5miliónů korun. Na tuto skutečnost okamžitě upozornil i auditor. Takže milý ANONYME si přejděte na stránky http://www.justice.cz, projděte si pořádně zprávu audfitora a ostatní dokumenty. Firma byla v roce 2009 PŘEDLUŽENA, tzn. nebyla schopna poikrýt svým jměním všechny své závazky a pohlkedávky. Navíc firma ČEC běžně vykazuje nezaplacené faktury ještě rok po jejich splatnosti apod.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Chtěl jsem jít k menšímu dodavateli (ČEZu už jsem měl po krk) a neprozřetelně jsem si napoprvé vybral Bohemia Energy. Nalákali mě svojí reklamní kampaní ohledně stabilních cen. Nakonec to bohužel nebyla dobrá volba - viz http://byznys.lidovky.cz/bo...ika_apa a http://ekonomika.idnes.cz/b...ie_spi. Takže zkouším ČEC, nejsem u nich sice dlouho, ale na problém jsem zatím nenarazil. Že se ceny zvednou i tu, s tím tak nějak počítám, ale aspoň do mě nikdo nehustil klamavé kecy o tom, že nic takového se nikdy nestane.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ve vašem výrazivu aby se čert vyznal pane Toníku. Už vás tedy chápu, vaše hysterie je ale stále zbytečná. U začínající firmy se toto agresivní hospodaření s kapitálem objevuje velmi často. firma chce expandovat a růst co nejrychleji a to i za cenu tohoto rizika - vzniku nekrytého dluhu.
Vaše informace hodnotí hospodaření firmy v roce 2009, tím se přeci nemůžete ohánět o ři roky později
Chce to brát věci trochu s nadhledem. Mohl byste mi prosím, zaslat odkaz na ten audit popřípadě jiné informace? na jistici je nemohu dohledat. Děkuji
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Jak jsem již uvedl - portál http://www.justice.cz, do vyhledávání zadat české energetické centrum a poté přejít do složky "sbírka listin". Ve sbírce listin si potom můžete studovat všechny účetní uzávěrky a audity. V auditu k 31.12.2009 vykázala firma ČEC ztrátu cca -4,5miliónů korun a jmění firmy (neboli vlastní kapitál) jí poklesl na hodnotu -3,031miliónů korun. V roce 2010 hospodařila firma se ztrátou -38,5miliónů korun). K 31.12.2010 bylo vlastní jmění firmy opět záporné, a to 3,5miliónů korun. A aby tato hodnota zůstala na pouhých -3,5miliónech korun, musel v roce 2010 kyperský majitel do firmy "NAPUMPOVAT" dalších 38miliónů korun. Kdyby kyperský majitel do firmy těch 38miliónů NEDAL, tak už by firmě ČEC na konci roku 2010 chybělo celkem 41,5miliónů korun. Správně hospodařící firma má vlastní kapitál vždy kladný. Pokud firma vykazuje záporný kapitál, potom musí žít tzv. NA DLUH. To se u ČEC děje! Jedním ze způsobů je nemít snahu vracet všechny přeplatky klientům (k 31.12.2010 měla firma vyplaceno 20miliónů na zálohách svým dodavatelům, ale od svých odběratelů vykázala přijaté zálohy ve výši 72miliónů korun - tedy měla by vyplatit klientům cca 52miliónů. Jenže k 31.12.2010 měla firma ČEC v hotovosti 133tisíc korun a na účtech pouhých 3,5miliónů korun. Takže firma ČEC v tomto případě NEMŮŽE okamžitě vyplatit všechny přeplatky. A že je firma nevrací, to jste také mohli vidět v reportáži odvysílané v černých ovcích 25.6.2012. Firma se JEN VYMLOUVÁ na změnu informačního systému. Ve skutečnosti je problém úplně jinde!!! Když už něco "JÓ HOŘÍ", tak to ČEC vyřeší a zase se pokračuje ve stejných šlépějích. Jinak firma ČEC na trhu není krátce - je na trhu od roku 2008, byla založena jako firma AVEZZANO a.s., současný vlastník je již jejím čtvrtým vlastníkem a původní firma AVEZZANO měla pouze pronajímat vlastní nemovitosti. Ale k tomu nikdy nedošlo, protože tržby firmy AVEZZANO byly vždy "NULA" a v prvním roce firma AVEZZANO prodělala 192tisíc korun (jenom MZDY). A až vyjde účetní uzávěrka k 31.12.2011, tak budete číst, že výše neuhrazené ztráty z minulých období je ve výši -43,5miliónů korun. Takže firma ČEC od svého působení od roku 2008 nezaplatila ANI korunu na daních. I kdyby v roce 2012 vydělala oněch 43,5miliónů, tak se její ekonomická situace pouze a pouze stabilizuje na NULU a firma opět neodevzdá státu ani korunu na daních z příjmu. A DOBŘE prosperující firma daně PLATÍ!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Aby mohl ČEC něco vyplatit, musí počkat na zálohy na další měsíc. A když se zase "SEJDOU", tak část peněz použije na svoji režii (mzdy, nájem, odpisy atd.) a teprve z toho co zbyde je možné vyplácet přeplatky! Vyplatit 52 miliónů když mi v kapse zvoní necelá desetina není zase tak jednoduché!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Lidi by neměli podepisovat nic o čem toho málo ví. Zjistit si více podrobnosti, či se poptat a zavolat do zákaznického centra nezabere moc času a rozhodně to neuškodí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Přidávám se k Sokolíkovi, je tady málo lidí co chválí ČEC, protože spokojení nemají potřebu se vracet na net a plácat o nich nesmysly, narozdíl od nespokojených :) firma se podle mě posouvá dopředu, vychytává a opravuje chyby, které doteď nastaly :) já jsem spokojený.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
pane Toníku, nesmíte to účetnictví brát tak vážně, dělají se v něm velké čachry, aby se vycházelo více méně v nulových číslech (daně). A padesát milionů je pro tak velkou firmu otázka několika dní, když si uvědomíte kolik má zákazníků a kolik se měsíčně za energie platí.
Myslím, že kdybyste se věnoval stejně dlouho řešení nedoplatku jako rýpání do ČECu, už byste měl doma nejméně dva. :)
Jinak na justici je čec nedohledatelný, zkoušel jsem ho zadávat snad všemi způsoby, ale bohužel nebylo nic nalezeno. Neposlal byste mi přímý odkaz? Děkuji.
Hezký den.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ani mně se nepodařilo na justici ČEC dohledat a ráda bych to viděla "na vlastní oči" než pouze skrze Vaše komentáře, vzhledem k tomu, že je to pro vás tak snadno dohledatelné, by přímý odkaz neměl být problém, ne? Ačkoliv si nejsem jistá k čemu mi budou informace o roku 2009, máme-li rok 2012... Stejně bych to ale chtěla vidět, protože už mám pocit, že si ty čísla taháte z rukávu (bez urážky).
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Vážený anaonyme. Firma ČEC ja MALÁ firma. Té i těch 52miliónů dělá problém. V roce 2010 toho plynu a elekřina prodala celkem za 75miliónů korun. Tyto komodity nakoupila za 69miliónů korun. Takže ten záporný rozdíl tvoří celý její roční OBRAT!!! Její aktiva/pasiva jsou pouze 140miliónů korun, takže přijaté zálohy tvoří POLOVINU pasiv!!! Takže žádná velká firma, ale pouze ČUDLA. Třeba Bohemia Energy měla k 31.12.2009 kapitál téměř 40miliónů korun, energie a plynu prodala za 2,6miliardy korun a aktiva/pasiva měla ve výši 3,5miliardy korun. A ročně odváděla 10miliónů korun na dani z příjmu. A to má proti ČECu jen 3x více smluv!!! Bohemia by měla mít cca 400tisíc smluv, zatímco ČEC má, jak na svých stránkách zkraje letošního roku uváděl, 135tisíc smluv. Jak je možné, že firma se 4x více odběrateli prodá energie za 40x - ano čtyřicetkrát - více. To je jakýsi nepoměr!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Anonyme, ČEC je velice snadno na justici dohledatelný, to jen Vy to jaksi NEUMÍTE. Tedy:
1) Odkaz na úplný výpis, tj. na seznamy majitelů včetně datumů od kdy do kdy, na to, jak si ČEC musel půjčovat peníce od polského občana, aby mohl navýšit kapitálovou hodnotu a během 14-ti dnů akcie nestandardní cestou převést na kyperského vlastníka. Co je podtrženo, to již proběhlo a nyní již neplatí. To, co platí, jsou nepodtržené údaje:

https://or.justice.cz/ias/u...w%3d%3d

2) odkaz na sbírku listin - tedy všechny záznamy od samotného vzniku AVEZZANA včetně všech účetních uzávěrek od roku 2008 do roku 2010. A to včetně výroční zprávy z roku 2009, jak chce ČEC otevřít 20poboček a v roce 2010 realizovat zisk 1milión - bohužel zadařil se z toho prodělek 38miliónů, jak je v poslední zprávě auditora

https://or.justice.cz/ias/u...w%3d%3d

odtud si stahujte jednotlivé listiny a zkoumejte onu "Schopnostˇhospodařit" u firmy ČEC.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Takže si ta čísla všichni,které to zajímá, můžete přečíst. Pro jistotu jen připomínám, že čísla v účetních uzávěrkách jsou uváděna v TISÍCÍCH korun, tedy ke každému číslu si doplňte 3NULY!!!

Ano - je rok 2012. Jenže v účetnictví u těchto firem platí, protože jsou povinny zpracovat audit, že daně neplatí do konce března následujícího roku, ale do konce června následujícího roku, protože mají 3 měsíce na to, aby provedli účetní uzávěrku, vypracovaly výroční zprávu a další 3 měsíce na provedení auditu. Takže právě nyní nastává období, kdy by se na justici měly objevovat výsledky za rok 2011 (loňský rok). Jenže firmy si i tak dávají ˇ"na čas" a před zveřejněním si ještě něco přidají. A chceme-li si udělat představu o firmě, MUSÍ nás zajímat hospodaření alespoň 3-4 roky nazpět (stejně jako to zajímá finanční úřad, který může také doměřit daň za období "3 roků nazpět")!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Jo anonyme, ještě jeden příklad, jací jsou v ČECu PITOMCI: U firmy ČEC naše SVJ přeplatek NEMÁ. Jen naše SVJ potřebujeme FAKTURU, tj. DOKLAD, na kterém bude vyúčtovaná spotřeba plynu od 10.9.2011 do dnešního dne. Máme mít odběr asi za 450tisíc korun (ČEC už ten plyn musel zaplatit distributorovi). Máme zaplaceny zálohy jen ve výši cca 250tisíc korun. Od ČECu chci pouze doklad, na kterém bude vyčísleno, kolik peněz máme přesně DOPLATIT firmě ČEC. My chceme platit 200tisíc korun na Ti PITOMCI z ČECu o to nestojí!!! Prostě nebudou fakturovat plyn za 450 tisíc, abychom jim DOPLATILI 200tisíc, protože by z toho museli odvádět 80tisíc DPH. TAKHLE se kšeft NEDĚLÁ!!! Je to PRVNÍ firma, které DOBROVOLNĚ nabízím peníze až mi vystaví doklad - ten doklad potřebuji pro rozpočítání peněz 36-ti bytům v našem SVJ (kolik některým vrátíme a kolik ti zbylí doplatí). Jenže NENÍ doklad, NEBUDOU peníze pro ČEC - právě ty peníze, které ČEC potřebuje pro to, aby mohl jiným vyplatit přeplatky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pitomci... Nepoužíváte Toniku trošku silná slova?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
mne vratili preplatek v pohode a nic jsem nemusel nikde urgovat, ale soude dle vykriku na internetu budu asi vyjimka. no, nejak se s tim budu muset naucit zit.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Děkuji za odkazy, pěkné počtení. Tak holt nezbývá než čekat na další zápis a zlepšení. Já jsem zatím spokojen, mrzí mě, že u vás tomu tak není.
A je mi vlastně docela šumák, jaké čachry dělají s účetnictvím, když to pro mě znamená úsporu několika tisíc ročně. Jinak bohemia energy bych se zrovna neoháněl, zatím jsem o nich neslyšel nic dobrého.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Bohemia Energy jsem uvedl jen proto, že na tomto portálu bylo vyřčeno, že ČEC je "velká" firma. Srovnáním jsem jen chtěl ukázat, že ČEC je MALÁ firma a Bohemia Energy jsem ukázal jako "větší a stabilní" firmu z hlediska ekonomických výsledků. Naše SVJ se rozhodlo, že se vracíme k největším hráčům na trhu, tj. ČEZ a RWE. Kupodivu obě tyto firmy jsou v porovnání loňských faktur a aktuálních ceníků levnější než ČEC!!! A NIKDY u nich nebyl problém kdykoli vystavit fakturu k jakémukoli datu na základě hodnot provedených samoodečtem, tj. hodnot, které jsme jim ohlásili. Ačkoli platí NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY, tak všech 36bytů nyní rozhodlo: Již NIKDY alternativní dodavatel plynu do společné kotelny a el. energie do společných prostor! Nevím, kolik vlastníků odebírá elektřinu do vlastního bytu - k tomu se přiznala pouze bývalá předsedkyně SVJ, že současně se smlouvami pro naše SVJ k ČEC naběhla i ona.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Protože jsem porovnával ceníky dodavatelů a ceny byly téměř vždy podobné, rád bych se Vás, "anonyme", zeptal: Ušetřil jste tisíce korun za stejné množství komodity? Kontroloval jste si "spotřebu" na vyúčtování od ČECu a porovnával cenu za jednotku komodity s předchozím dodavatalem? A nebo jste ušetřil míň, protože jste toho méně spotřeboval? Aby se Vám nestalo to, co se zatím stalo nám - jak jsme měli loni k 10.9.2011 přeplatek 90tisíc (který nám ČEC vrátil po půl roce), tak ČEC udělal chybu na faktuře - ve 3.čtvrtletí nám fakturoval denní spotřebu 15kubíků, ačkoli máme denní spotřebu 35kubíků - jednoduše nesouhlasí konečný stav počítadla k 10.9.2011 (správce kotelny vede knihu s denní spotřebou plynu od samotného zřízení společné kotelny od roku 1998). Takže my máme docela slušnou statistiku. Takže nám ČEC denně účtoval o cca 200,-Kč méně, což za 3 měsíce dělá 90*200,-=18.000,-Kč. Takže další faktura musí být o tyto peníze vyšší. Kontrolujete si také stavy měřidel na vyúčtování. Aby Vás ČEC první rok tzv. "nenamlsal" a v dalším období to všechno nedohnal!!! Jinak Vám přeji hodně spokojenosti s ČECem!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Podle této diskuze to vypadá jako kdyby byl ČEC jediná firma na světě která dělá chyby.Nemyslím si že u jiných obrovských korporací je všechno v naprostém pořádku.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ale tato diskuse je o ČECu. Tato diskuse není o jiných dodavatelích
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ano, dokonce za trochu větší množství komodity (ne výrazně). Spotřeba rodinného domu o třech, respektive čtyřech bytech (*8/2011).
Měřiče kontroluji sice pouze dvakrát měsíčně, ale výkyvy jsme nezaznamenali. ČEC zjevně nemá levnější energíí pokrytou celou oblast své působnosti, nám se ale velmi vyplácí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
toníkova svatá válka proti čecu na x frontách, když nakonec vyjde najevo, že mu vadí, že firma vlastně nechce zaplatit (nad čím by každý normální člověk spíš zajásal), je fakt poněkud úsměvná. a nepochopitelná. nebo že by šlo o placenou taktiku konkurence?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Nejde o placenou taktiku konkurence. Normální člověk by zajásal, že po něm někdo nechce peníze. My nejsme normální člověk, my jsme SVJ provádíme správu cizího majetku. Proč mám pořád lidem v baráku vysvětlovat, že s jejich penězi hospodaříme dobře, ale že jim je nemůžu vyúčtovat, protože pro to chybí již jen jediný doklad? Už po několikáté se opakuji, že potřebuji od ČECu fakturu, abych mohl vyúčtovat 36-ti rodinám v paneláku přeplatky a nedoplatky za rok 2011 (někteří za rok 2011 mají i přeplatek 10tisíc korun). Lidé v paneláku platí zálohy na účet svého SVJ. SVJ jako jejich zástupce pak přeposílá tyto zálohy dodavatelům energie, plynu, vody, zajišťuje služby na opravu domu. Po skončení topné sezóny SVJ všechny zálohy vyúčtuje ke skutečným nákladům a vyplatí přeplatky či vybere nedoplatky. Zákon říká, že vyúčtvání topné sezóny má být provedeno do 3měsíců po jejím ukončení. Naše SVJ si určilo, že topná sezóna začíná 1.dnem roku a končí posledním dnem roku (aby to korespondovalo s účetním obdobím). Tomu bylo v minulosti přizpůsobeno všechno měření tepla a jeho odečty. Odečty byly provedeny v prvním týdnu letošního roku, takže vyúčtování mělo být do 31.3.2012. Jak mohu provést vyúčtování, když mi vše stojí na jedné faktuře od ČECu za období od 10.9 do 31.12.2011, kterou od 2.1.2012 urguji a ČEC mi zamítá žádosti o její vystavení a musím čekat až do řádněho odečtu, tj. do září 2012? Co byste na tuto situaci říkal, anonyme Vy, kdybyste byl léta zvyklý na to, že v polovině dubna dostanete zpět SVÉ peníze, které použijete např. na dovoloenou apod. a najednou na ně musíte NE VLASTNÍ vinou čekat půl roku a není jisté, zda se jich dočkáte, protože Vám nějaký BLB nevystaví doklad. My nechceme nikoho okrádat. Peníze máme vždy připravené, abychom pokryli případné nedoplatky a potom si vše vyrovnáme. Jako SVJ hospodaříme s cizími prostředky a chceme tuto správu dělat dobře, jako se nám to dařilo v minulém desetiletí, kdy jsme museli založit SVJ dle dikce zákona a poté jsme se následně oddělili od bytového družstva. To, že nelze vystavit fakturu, je jenom nečinnost ČECu a machinace v účetnictví. Nikomu nikdy nedělal problém nám vystavit fakturu podle dodaných odečtů měřidel. Měřidla se točí dál, ceníky jsou platné. Tak když jsem ČECu dal stavy, mohl klidně dopočítat cenu. On ale žádá RWE, zda to může dopočítat. Až by mu RWE v září dodalo svoje odečty (ty by byly vyšší, než ty naše z dubna), mohl ČEC udělat rozdíl mezi konečným stavem od RWE a naším stavem k 30.4.2012 a podle platného ceníku pro rok 2012 vše dopočítat. Jestliže toto je problém, pak je problém někde v účetnictví a v hospodaření celé firmy. Jak říkám, mám podezření na krácení daní. Také navýšení akcií v roce 2010 o 38miliónů korun pomocí půjček přes poláka a postoupení pohledávky během 14-ti dní taky není moc transparentní. Zdá se, že během 14-ti dní byla pohledávka "odepsána" jako nedobytná a tím se firma dostala 38miliónů do ztráty (V běžné praxi se ale nedobytná pohledávka odepisuje řádově po letech, pokud není možné peníze získat soudní cestou. Jak je možné, že toto proběhlo během necelého měsíce a dohodou???). Jestli toto moje podezření je pravdivé, pak se kyperské firmě dobře povedlo "vytunelovat" 38MEGA. Nyvýšilo akcie, aniž by do firmy dalo jedinou korunu. Tím se stala firma dražší a kyperská firma tyto peníze získala prodejem ČECu slovenskému majiteli v roce 2012. A jak jsem psal již dříve, tak tímto hospodařením opravdu firma vytlouká klín klínem. Pokud se firma nedostane v roce 2011 do zisku, tak nemůže narovnat svůj základní kapitál do plusu a již samo vedení firmy (představenstvo) by podle zákona na firmu mělo vyhlásit insolvenci. Doufejme pro Vás, všechny spokojené, že se tak nestane, a ČEC se nedostane do bankrotu!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jednak tedy jsem z tohoto pochopila, že nejdříve musí dodat své odečty RWE, aby to mohl ČEC dopočítat. A jednak by mě zajímalo, když o peníze přišli lidé z celého paneláku, že se neozvou oni? Proč v diskuzi nevystupuje člověk, který má deset tisíc korun přeplatek? Proč si na ČEC nestěžuje? Proč vy nedáte na již nekolikrát zmiňovanou radu a nenapíšete na facebook ČEC, kde se dočkáte vyřízení Vaší záležitosti? K čemu si myslíte, že bude pořád dokola omílat čísla v diskuzi? Všichni už pochopili, že jste nespokojený, píšete o tom všude a často. Už toho bylo dost, nemyslíte? Zkuste se takto aktivně věnovat Vašemu problému a tady už dejte prostor taky jiným. Vždyť tohle už téměř není veřejná diskuze, tohle už je jenom obhajování vašeho názoru po x měsíců..
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
To JE JKEKO U BLBÝHO NA DVOREČKU!!! Všechny alternativy jsem vyzkoušel! Všechno nám ČEC zamítnul! Když to u ČEZ a RWE jde - mimořádné vyúčtování na základě provedeného samoodečtu, proč to nejde i u toho ČECu? A hned před měsícem jsem upozornil na to, že jsme SVJ, že nás, jako výbor, lidé s přeplatky pomalu žalují za špatnou správu cizího majetku. Bylo mi odpovězeno, že se snadno dokáže špatná součinnost ČECu. Prostě - máslo na hlavě má ČEC. Pro všechny: právě se Vám od mých interpelací uleví. Právě podávám všechna tresní oznámení a jsem vázán mlčenlivostí "náhubkovým zákonem". Prostě ČEC má vůči našemu SVJ máslo na hlavě!!! Chtěl jsem dát jen stručný přehled, ale musel jsem reagovat na Vaše připomínky!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nechcete to zkusit jednou přes facebook pane Toníku? Rád bych osobně viděl reakce ČECU na váš problém. Věřím tomu, že se to vyřeší, facebook jim už celkem dlouho funguje skvěle.

http://www.facebook.com/Ces...Centrum

Co vy na to?
Improve Your Experience | Facebook
Improve Your Experience | Facebook
http://www.facebook.com/CeskeEnergetickeCentrum
Facebook je socíální síť, která umožňuje komunikaci s přáteli, spolup
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Asi nefunguje. V pondělí jsem se na Facebooku ČECu zadal následující dotaz:

„Kdy ČEC zveřejní na portálu JUSTICE výroční zprávu za rok 2011? Zajímalo by mě, jestli i v roce 2011 dosáhl ZTRÁTY (k 1.1.2011 vykazoval kumulativní ztrátu cca 43,5miliónů korun), jestli stále hospodaří se ZÁPORNÝM KAPITÁLEM (k 31.12.2010 to bylo -3,5miliónů korun). Pro ostatní: Záporný kapitál znamená, že při okamžitém ukončení činnosti nestačí vklad upsaný v akciích ve výši 40miliónů a ještě se nedostane tolik peněz, kolik činí záporná hodnota vlastního kapitálu.“ v profilu.

Odpověď dosud žádná!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Chvilku jim to trvá, taky všimněte si, kolik lidí tam píše. Mně kupříkladu odpověděli za asi pět dnů. Klídek :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Jestliže tam píše hodně lidí, tak je tam asi bordel. To je jako u kterýchkoli jiných produktů nebo služeb. Pokud dostanete DOBROU službu či produkt, nemusíte NIC reklamovat a NIKAM psát nemusím. Pouze opakuji pokus při zadání další zakázky. Pokud je tvůrce "flink" a dílo odflákne, pak se na něho obracíte znovu a znovu s dotazy, reklamacemi. Za devět let, co jsme jako SVJ byli u ČEZu a RWE, tak jsme je kontaktovali pouze při sepsání smlouvy a při žádostech o mimořádné vyúčtování. U RWE jsme každý rok pouze korigovali výši záloh (tedy pouze 1 telefonní hovor). Proto je u nás již rozhodnuto - SVJ se vrací k ČEZu a RWE. A to z několika důvodů: dobrá komunikace, dobrá dostupnost kanceláře, možnost kdykoli cokoli vyúčtovat na základě samoodečtu, šetříme (při našem tarifu a poloze jsou RWE a ČEZ - za dva roky jsme u ČECu ušetřili na elektřině 44,-Kč a na plynu 3.500,-Kč. Jenže jsme zaplatili 11.200,-Kč vstupních poplatků a u ČECu jsme tedy hodně v mínusu). ČECe - NEděkujem, odcházíme, už vážně toho bylo dost!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pardon, ale vy musíte být opravdu nenormální? Já bych i pochopil, že se vám u nich něco nelíbí, ale vy se tady vypisujete stylem, že to až působí tak, že si říkám, kdo vám zaplatil abyste čec nenáviděl veřejně :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ale to je dotaz na pytel pane Toníku, to vám stejně k ničemu nebude. Vy přece chcete tu fakturu. Tak jim prosím napiště takto formulovaný dotaz a pokud vám na facebooku neodpoví, já už ČEC v tomto ohledu nebudu bránit. Ale nechce se mi věřit, že by měli takový problém s jednou fakturou, ještě když jim nabízíte peníze.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jinak to že tam píše hodně lidí je naprosto normální. Kdyby takto komfortní službu nabízeli i jiné společnosti, nestačili by příspěvky číst. Je to pohodlnější než email. Firma tím navíc prokazuje transparentnost a otevřenost k řešení dotazů a problémů.
Nehaňte dobře fungující službu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pane Toníku, nikdo vás nepobízel, abyste po nich chtěl na facebooku výroční zprávu. Vy přece chcete v první řadě zaplatit peníze. Napište to tam. Už jsme na to všichni zvědaví, všichni chceme vidět, jak s Vámi ČEC nekomunikuje, jak ČEC nechce své peníze. Takže dokud se na fb ČECu neobjeví příspěvek s takovýmto požadavkem (pod kteroukoliv přezdívkou spojenou se slovem Antonín), nevěřím vám, že jste rozhořčený, ale budu si myslet, že jste placený jinou firmou. Navíc mi přijde dost zajímavé, že sotva vám dojdou argumenty a sotva po vás chce někdo něco transparentního, najednou podáváte trestní oznámení a nesmíte o tom mluvit.. aha.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Tento dotaz není "na pytel". Žádal jsem o veřejné informace, na které mám nárok. Ale dobře, začínám se ptát i na možnost mimořádného vyúčtování. Spokojeni? Nebo máte další problém - anonamové Honzo, LucieN alias Novluc apod.? Nechcete-li být identifikováni, musíte volit jiné časy reakcí než na ostatních fórech. Avšak při sledování stylu vyjadřování, použitých výrazů atd. se někdy nechá odhadnout, kdo je autorem příspěvku - na odkazy na justici se mě nejdříve ptal Honza, potom ihned vzápětí LucieN apod. Jak snadné je schovávat se pod anonymním příspěvkem. Neste příště ČESTNĚ své jméno a NESTYĎTE se za Váš názor!!! Dík.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Omluvám se za překlap - místo "anonamové" má být "anonymové"
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Toník objevil, že stejní lidi přispívají na více fórech, stejně jako on sám. Zatleskejme mu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
A na Facebooku žádný příspěvek od nějakého Toníka vidět není, tak nevím, kde se stala chyba. Pokud teda Toník není zároveň ten slovenský podivín Oktavián Augustus :D Frekvence spamu by tomu pravda skoro i odpovídala.

Váš anonym
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Tleskat nikdo nemusí. Jen Vaše jednání připomíná pokrytectví - přetvářet se a schovávat se za anonymy a stydět se za vlastní názor. Ale zatím mě s Vámi baví komunikovat a dráždit Vás. Pěkně se všichni vztekáte.

Ač tímto postupem jsem porušil pravidla facebooku, speciálně pro tento případ jsem včera založil nový profil "Toník Novák" a na ČEC jsem napsal požadavek k tomuto tématu. Proč tento příspěvek nevidíte, to bohužel nevím.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Za svůj názor se nestydím. Vaše přezdívka Toník má stejnou vypovídací hodnotu jako můj Anonym nebo Honza na jiném fóru. Jediný kdo se tu kdy vztekal, jste byl přeci vy. caps lock, vykřičníky, nadávání do blbců a podobně nechť jsou toho důkazem. I mě to ze začátku bavilo, ale poslední dobou už jen kopete jako kohout, pane Toníku, ztratil jste glanc :) Těším se na příspěvek a následnou reakci na facebooku, neb se tato diskuze už bohužel zvrhla spíše v osobní konfrontaci.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Zvědavý neanonym (neregistrovaný uživatel)
Zvědavý neanonym
Pane Toníku, a kam jste ten příspěvek psal? Když si rozkliknu diskuzi nabízenou na stránce, vidím tam poslední příspěvek od Martina Janovského. Rovněž na titulce stránky nikde váš post nevidím. Chcete mi tvrdit, že teď váš ČEC cenzuruje? Nějak mi nedochází, proč by to dělalo, protože zrovna ten příspěvek od Martina taky není nic extra lichotivého - kdyby ČEC skutečně cenzuroval nepohodlné příspěvky, tak tam ani takovéhle nechávat nebude.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Caps loky, vykřičníky apod. měly vyjádřit zdůraznění, protože zde nelze používat zvýrazněný text. Nevydřovalo to vztekání, ale zdůraznění. Psaný text není v jedné tučnosti tak vypovídající. Někdo může myslet zdůraznění, jiný to považuje za vztekání. A Toník nebo Honza - toto je již více vypovídající názor. Pod pojmem anonym můžu být schován já, Honza a kdokoli další. Když někdo nový přistoupí na fórum plné anonymů, tak potom neví, kdo daný názor napsal a nebo k němu vznesl reakci. Já se ke svým příspěvkům hlásím a svou identifikaci neměním (snad jen "i" nebo "í" v přezdívce).

A když se dívám na facebook ČECu, můj příspěvek je mezi Pavlínou Pikrlovou a za Martinem Janovským. Opravdu nevím, proč se Vám můj příspěvek nezobrazuje. Jak jsem se dočetl v nápovědách na facebooku, může trvat i týden, než se profil "Toník Novák" objeví ve vyhledávačích facebooku. Pokud se tak nestane, pak mám tuto chybu urgovat. Nevím, možná to může být i tímto. Opravdu nevím, proč můj příspěvek nevidíte - já ho mám normálně dostupný, takže jsem předpokládal, že je dostupný také pro Vás. Byl zadaný ve čtvrtek v 18:30.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Zvědavý neanonym (neregistrovaný uživatel)
Zvědavý neanonym
To je teda divné, protože ten váš dnešní příspěvek (12:43), co reaguje na Martina, tam je aktuálně normálně vidět. A i zaměstnanec ČECu vás tam žádá, abyste jim popsal svůj problém, takže dotyčný post ze čtvrtka ohledně vašich peripetií zjevně nevidí ani on, jinak by se neptal. Neměl jste spíš nějaké podivné nastavení soukromí, kvůli kterému nebyly vaše příspěvky globálně viditelné ostatními? Každopádně se zdá, že už ho máte v pořádku, tak to tam zkuste vložit znovu - fakt mě zajímá, co vám odpoví a jestli se najde řešení.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Lucie (neregistrovaný uživatel)
Lucie
Facebook občas dělá fórky, zkuste to poslat znovu. Poslední dobou ČEC na příspěvky na facebooku opravdu reaguje rychle a očividně se daří problémy řešit. ;)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Jmenuji se Toník a miluji ČEC !!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pořád je to více vypovídající, pane Toníku? Snažil jsem se naznačit, že tento způsob nekrytých a vymyšlených přezdívek je asi stejně transparentní, jako naše vláda. A na vaši asertivitu ať si udělá každý obrázek sám.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Stazka (neregistrovaný uživatel)
Stazka
Naše zkušenost s ČEC? ČEC nám už 8. měsíc zadržuje na přeplatcích dohromady více než 130tis korun!
Vyučtování za rok 2011 jsme se dočkali po půl roce urgování, nyní mají faktury více než měsíc zpoždění v proplacení. 3x urgováno, písemně, osobně, telefonicky a stále se neděje nic.
Budeme si stěžovat, mohu na ERÚ, má někdo podobnou zkušenost?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Jsem "pravý" Toník.

A ČEC opravdu miluji - ale jako "OSINU v pr....!!!"

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Pro "Stazka":
Toto je podobný problém, jako má naše SVJ,a o kterém jsem na tomto i jiných fórech uváděl příspěvky. Již odmítám tuto problematiku obdobně otevírat a diskutovat otevřeně na tomto fóru.

Pro případnou komunikaci k Vašemu problému přikládám kontaktní mail:

Tonik2012@seznam.cz
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den, jak tak koukám, všude samá "chvála" na ČEC. Já osobně jsem ale s touto firmou spokojená. Dříve jsme měli samé problémy, pořád jsme něco řešili a najednou jako lusknutím prsty je vše v naprostém pořádku, po tom co jsme přestoupili k ČEC. Doufám, že nám ta spokojenost i vydrží. Prozatím mohu jen doporučit.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Zvědavý neanonym (neregistrovaný uživatel)
Zvědavý neanonym
Toníku, nikdo po vás nevyžaduje, abyste v diskuzi pokračoval tady. Ale zajímalo nás to oficiální vyjádření ČEC k vašemu problému. Proč se tedy vypisujete zde a nevložíte znovu svůj příspěvek na jejich FB? Nikdo z nás tam zjevně váš původní post nevidí, někde se stala chyba.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Každý den se pokouším vkládat příspěvky. Dnes tento problém kontrolovali také programátoři z naší firmy. V období od 16.července do čtvrtka 19.července jsem založil již 3profily na facebooku - jeden s omezeným soukromím, jeden s defaultním nastavením a jeden s naprosto veřejným nastavením ve všech možných položkách. Nikdo, ani naši programátoři, zatím nepřišel na to, proč se moje příspěvky zobrazují veřejně jenom jako komentáře. Pokud vložím příspěvek přímo Timeline ČECu, tak ho vidím pouze já a to do doby, dokud jsem na FB přihlášený. Pokud se na stránky ČECu vkládají příspěvky z účtů založených již ve vzdálenější minulosti, tak tyto příspěvky jsou viditelné na Timeline okamžitě. Toto vkládání jsme právě odzkoušeli z různých počítačů. Opravdu zatím nikdo nevíme, v čem je problém. Budu muset najít odkaz na facebooku, kam budu muset zaslat urgenci tohoto problému.
Jeden z profilů jste na FB ČECu mohli spatřit v odkazu pro Martina J. Škoda, že na diskuze není možné poslat obrázky - rád bych Vás, nevěřící Tomáše, mohl zveřejnění "screenshotu" přesvědčit o tom, že pokud se přihlásém svým profilem, tak na Timeline ČECu od 16.7.2012 jsou umístěny moje příspěvky.

A dále - kdy, kde, komu a jak a na kterém fóru se budu vyjadřovat, to je pouze a pouze MOJE věc. To samé mohu chtít já po Vás, "Zvědavý anaonyme", abyste si také někdy hleděl svého a vybavil se trpělivostí (to mi vždy radili na infolince ČECu). Vy si také píšete to, co uznáte za vhodné. To samé budu dělat i já. Jestliže má někdo seriózní zájem pokračovat v konkrétní diskuzi, zveřejnil jsem můj komunikační mail - to se Vás "anonymů" a přispívajících na tato fóra netýká!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Přečetla jsem si snad všechny Tonikovi příspěvky na tomto foru a přesto ČECu stále důvěřuji. Jsem s nimi opravdu spokojená, nestačila jsem se tedy vašim příspvkům divit Toniku.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Zvědavý neanonym (neregistrovaný uživatel)
Zvědavý neanonym
Toník: Díky za objasnění situace. Jinak nemusíte hned být tak nerudný, ta část o přispívání v diskuzích nebyla myšlena nikterak útočně, samozřejmě, že je to vaše věc. Nikdo nemohl dopředu vědět, že máte s tím FB takové problémy, tak klid. Stejně tak navážet se do ostatních diskutérů za každou cenu nemá v současné situaci moc pointu - aspoň já se do vás nenavážel. Můj nick btw. není o nic víc anonymní, než ten váš :) Zkrátka mě zajímalo nějaké jasnější "vyústění" vaší kauzy co se týče oficiální reakce ČECu, tak sám doufám, že se povede tu technickou stránku nějak vyřešit.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jeje, to aby se facebook začal bát, že se odteď budete účastnit každé diskuze o něm, protože vám nezveřejnil příspěvek. Myslím, že možná právě ono "založil jsem si tři profily" bude kámen úrazu. Jestli šlo pouze o nastavení soukromí, mohl jste zkusit raději vložit příspěvek třikrát po uložení změn v nastavení soukromí.

A k anonymitě - jestliže diskuze nabízí políčko anonym, proč bych se MUSELA podepisovat? V jiných diskuzích to udělám, když je třeba, ale nemusím za každou cenu vypisovat své jméno. Jinak všechny mé přezdívky jako Lucie, Lucie N., či novluc se vztahují k mému jménu, bohužel na některých serverech je už jak Lucie, tak Lucie N. zabraná. Ale pokud se nepletu, tak tahle diskuze není o tom, kdo má jakou přezdívku. Bude tedy lepší a přehlednější pro případné další čtenáře, když se budeme věnovat tématu, ne?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Zdravim tuto rozjetou diskuzi. Nestacim zirat. Nedavno jsme presli k tomuto mensimu dodavateli a zatim vse klape. Udelali jsme to na doporuceni znameho a vubec jsem netusila ze se na netu tato firma drbe takto do zakladu. Ja s nimi zatim zadnou spatnou zkusenost opravdu nemam. Vsechna jednani probehla naprosto bez problemu, vsechny dotazy nam byli zodpovezeny bez mensich potizi.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak to, pane Toníku, zkuste od někoho z jeho facebooku. Jistě mají programátoři také své profily a jistě vám některý dobroděj rád pomůže (včetně mě, pokud chcete věc urychleně vyřešit). Ale je to tedy velká smůla, že to zrovna nejde, ten zuckerberg je prevít.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Mimoto oni nakonec opravdu odpoví každému, když to chvíli trvá, tak si to naprosto uvědomují a omlouvají se za to, jak můžou. Myslim, že tuhle část maj fakt pořešenou už!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
http://www.facebook.com/Ces...ovak.92

Toto je odkaz na stránku, ze které se snažím vkládat příspěvky na FB ČECu. Vstupte, podívejte se na přiloženou fotku, přesvědčte se. Příspěvek je tam z 19.července, poté z pondělí a nyní opět před několika hodinami. Ačkoli je na tomto účtu nastaveno téměř vše jako veřejné, lze vkládat pouze komentáře k již zveřejněným příspěvkům.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Toník: Já vás teď už vůbec nechápu. Tak popiště konkrétně svůj problém do komentáře, v tom vám nic nebrání. Když už do komentářů můžete spamovat negativní zkušenosti, napiště tam také váš vlastní dotaz. Dejte jim šanci vyřešit vaše nepříjemnosti prostředictvím facebooku. Vidíte, že všechny ostatní příspěvky tam zodpovídají rychle a ochotně. Tak tam jednou, prosím, napiště místo obvyklých plků váš problém a číslo smlouvy.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jaroslav-Břeclav (neregistrovaný uživatel)
Jaroslav-Břeclav
Proč jsem se na tomto fóru ocitl? Minulý týden běhali po vchodech našeho SVJ deleři ČECu.Zazvonili i na mě. Byl jsem z práce velmi unavený.Nacvičený agresivní rozhovor začínající pokusem vetřít se do přízně atakované osoby. Přiznám se, že jsem nepřemýšlel, protože jsem čekal, že se staví dealeři RWE, kteří na druhém konci města zahájili svou akci. Obchodní zástupci ČECu měli plné ruce fakrur a podkladů s logem RWE.S zástupci RWE jsem se setkal na opačné straně města u známých a všechny možnosti nové smlouvy jsme prodiskutovali a přislíbili, že se postupně staví ve všech čtvrtích.Proto se mi v první chvíli vybavilo, že jde o RWE. Ale. Poslouchal jsem odhrkávané povídání a najednou zpozorněl.Pánová začli tvrdit nesmysly odporující energetickému zákonu. Tím mi začal fungovat mozek a ihned jsem se začal rozčilovat, že to není pravda a jak to mohou jako zástupci RWE tvrdit a že jsme se bavili před pěti dny jinak.Pak jsem řekl, ať notravují, že to vyřídím po internetu. To už jim nezbylo , než mi jasně vysvětlit, že nejsou od RWE jejichž log a barev byli plní , ale od ČECu. Protože jsem si již dříve o této společnosti zjišťoval informace a ty se mi nelíbili (hospodaření a chování k zákazníkům) okamžitě jsem odmítl pokračovat v hovoru. Trvalo dalších pět minut, než jsem tyto zástupce ČECU vyhodil.Byli stále vtíravější a agresivnější (pouze však slovně).Šlo jednoznačně o nekalé obchodní praktiky a parazitování na pověsti RWE.Nejsem zastáncem RWE a mám s jejich dceřinou společností velmi špatné zkušenosti jako předseda našeho SVJ, ale tak odporný způsob jednání jako má ČEC to stojí za zamyšlení.A má rada: buďte opatrní a přemýšlejte!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
s čecem jsme spokojený, je to ok. tuhle jsme řešili mimořádný vyúčtování a měl jsem ho brzy, prostě i v tomhle v pohodě.. zatim chválím!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
To jste šťastný člověk, když jste dostal mimořádné vyúčtování. Nám ho na konci května (po uplynutí 28-mi dní od podání žádosti)zamítli s tím, že jim to nedovolila provést firma RWE distribuce. Chtěli jsme zamítnutí také písemnou formou, do dnešního dne jsme nic nedostali.

Na těchto fórech to vypadá, že když je někdo s ČECem nespokojený, tak se okamžitě objeví mnoho kladných příspěvků a mnoho spokojených lidiček. Jako by měl ČEC najaté agenty pro zlepšování pověsti.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Hihi, ale Toníku, popravdě vy zase vypadáte, že máte za úkol jejich pověst ničit. no offense
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
A co kdyby to bylo právě naopak - špatná reklama je taky reklama. A protože podstatným způsobem "zvedne hladinu adrenalínu" nadávka apod. než vyjádření někoho, kdo je velice spopkojený, tak se negativní reklama stane více sledovaná a spousta lidí se začne čím dál více zajímat o daný problém, v tomto případě právě o ČEC. Co kdyby to bylo zrovna takhle? Co Vy na to? Pak jste naletěli všichni. A hlavně Ti, kteří tato fóra sledovali právě kvůli Toníkovi.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
A ten příspěvek z 14:17 psal skutečný Toník, nebo nějaký plagiátor? Protože pokud to napsal skutečný pan Toník, pak už asi ničemu nerozumím...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Btw. to se "špatnou reklamou taky reklamou" je v tomto případě samozřejmě naprostý nesmysl.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Kamila (neregistrovaný uživatel)
Kamila
Ne, skutečně. Já už taky nechápu. Proč o sobě mluví Toník ve třetí osobě? Proč to najednou vypadá, že dělá špatnou reklamu jen proto, aby zvýšil zájem o ČEC? Tím pak možná riskujete, když jste takový filosof, že čím více zákazníků, tím možná více spokojených zákazníků, jelikož není důvod proč by ne, a tím pádem zase opak toho, co jste chtěl. Nějak mi opravdu začíná unikat, o co vám jde :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak jste se nám konečně odhodlal řešit problém, Toníku. Výborná práce po měsíčním nabádání. Jen jste ho mohl konkretizovat a ne opět obecně mlžit. Navíc řešíte jiný problém, než jste původně popisoval.
S vámi se jde vážně těžko domluvit
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Řeším právě ten problém, který jsem výše uváděl. Všichni jen kritizujete, že mám najít dobroděje, který mi "zapůjčí" FB profil, že byste mi i třeba pomohli. Konečně se jeden ten DOBRODĚJ, ke kterému jsem mohl připojit své komentáře (Barbora Sedlická, která podle času zápisů na tato fóra by mohla být právě NovLuc, či Lucie N. - existuje velmi malá pravděpodobnost toho, že během několika minut by obě tyto dámy reagovaly na dvou fórech ihned za sebou - nicméně tímto děkuji za pomocnou ruku, aby se 2 problémy nemíchaly do jednoho příspěvku). Chtěl jsem vyúčtování za plyn k 30.4.2012, které jsem nedostal a podle stavu plynoměru, který jsem odeslal, jsme měli dolácet zmiňovaných 230tisíc. Pokud bych ihned napsal konkrétní údaje a konkrétní číslo smlouvy tak se asi stane co? - ČEC mi odpoví,že nejsem vlastníkem smlouvy, že nemůžou podávat ke smlouvě bližší informace, že musím doručit ČECu plnou moc atd. atd. - bylo by to všechno na mrtvém bodě. Ale dneska je to už všechno jedno, neboť cca kolem jedenácté hodiny ČEC převzal výpovědi všech našich odběrů a standardní vyúčtování je v září. Protože v létě máme spotřebu kolem 25ti kubíků plynu za den (cca 250Kč), tak na zálohách měsíčně platíme o 27tisíc více, tak v září už ten nedoplatek bude kole 100tisíc. Takže záleží na ČECu, jak se k odpovědím postaví. Zatím se zase zasekl a neumí dát rovnou odpověď na to, jestli umí udělat vyúčtování bez souhlasu RWE a nebo neumí. Odpověď ANO / NE je naprosto srozumitelná. Až mi odpoví ANO / NE, potom já budu činit další kroky. Já už se kolem ČECu nalítal dost a odmítám do něho investovat další peníze navíc. A jestli i ČEC bude čekat do září, kdy máme pravidelný roční odečet nebo jestli pošle fakturu až v březnu 2013 - to už nebude moje starost. Jestli chce ČEC peníze, tak ať si o ně napíše. Schvalování od RWE je výmluva - kdyby si na fakturaci vzali tužku, papír a kalkulačku, spotřebu vynásobili cca 12-tiKč/kubík a odečetli zálohy, hned museli vědět, že jim máme doplácet 230tisíc. To jen uviděli otravnou žádost, tak ji nějak smázli ze stolu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Jinak anonyme, srovnejte si pojem o čase. Svůj první příspěvek z profilu "Toník Novák" jsem zadal 19.července, takže nikoli měsíc, ale 12dní. A ten dobroděj z 26.7.2012 (13:33) na Timeline FB mohl už dávno napsat příspěvek "Sem Toníku napiš svůj problém". O tom taky mluvil jenom tady a "skutek utek". Jinak řešit svůj problém v cizím problému mi zrovna moc vhodné nepřipadá - přidat komentář (i když je to "spam") - pokud je to podobné téma, proč ne.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Tak vážení. Dnes jsem v podstatě ukončil komunikaci na FB s ČECem. Jistě jste moje komentáře sledovali a viděli jste, že pokud jsem chtěl mimořádné vyúčtování, musí k tomu mít lhůtu 30dnů + zdržení při předávání dat od distribuční firmy. I když jsem je informoval, že bych pro ně měl mít dost velký doplatek cca 150tisíc a poptával rychlý matematický model, firma pouze vysvětlila a zopakovala stejný postup (možná by nějaký den ubrala), ale když za necelých 40dní máme mít řádný odečet, tak takové dohady s ČECem postupovat nebudu. Dnes jsme také od ČECu obdrželi potvrzení o ukončení smluv. Tak uvidíme v listopadu, jestli budou nebo nebudou další problémy. Určitě budou ještě diskuze o výši záloh za plyn od září do listopadu, ale po jednání v ČEZu a RWE si už nic diktovat nedáme. Na rozdíl od ČECu je to jednání konstruktivní. Hold ČEC až nyní pochopil, že s naším odchodem v podstatě ztrácí odběratele v rozsahu 10ti a 15-ti rodinných domků. To je jejich věc - budiž jim to přáno!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Všechny Vás zdravím. Někdo na některém fóru napsal, že se sem chodí jen kvůli Toníkovi. Mohlo by se říct, že se na chvíli stal "hitem" tohoto fóra. Jenže každý hit jednou končí. A končit se má v nejlepším, aby se z hitu nestala obehraná písnička (jak mi i méně vybíravým způsobem naznačila LucieN 19.7. na fóru "abcfiles"). Takže jsem na Vás spokojené hitmakery zvědav, co sem vnesete nového a občas sem zajdu abych viděl, jak to tady rozjedete - až to tady bude dokola jen samé: "jsem spokojen", "já také", "já s nimi taky žádný problém nemám" tak to tu bude dost nuda - co myslíte? Na koho pak budete chodit? Tak se ukažte a snažte se! Já konečně musím předat všechny ty stížnosti, když jsem tomu věnoval ten čas. A zjištěné novinky nechám už jen pro odborníky - tady už by to bylo jen mlácení prázdné slámy. Snad jen jedna velká prosba - snažte se ČEC rychle doporučit všem svým známým. Za nás potřebují naverbovat alespoň 15 nových domácností nebo jeden panelák. Příští a následující roky od nás už půl miliónu nedostanou, protože ho bude dostávat RWE a ČEZ. Zdraví Toník.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Juro (neregistrovaný uživatel)
Juro
Byl jsem jeden z těch co se nechal nachytat na levnější energie.Nejen že to levnější nebylo ale každý rok zvedali zálohy i když tam byly přeplatky.Vrchol všeho je vyúčtování které poněkolika urgencích provedli po pěti měsících a vrátit přeplatky které u obouch komodit činily kolem dvaceti tisíc trvalo dalších několik měsíců .Na reklamace odpovídá automat nebo když se vám povede dovolat na info linku tak nic nevyřešíte.Zkrátka jsou to darebáci a v žádném případě NEDOPORUČUJI s ČEC spolupracovat.Pan ředitel píše novoroční dopisy ale to jsou jen sliby a nářky že je to boj konkurence ale není to tak je to cílové obohacování na úkor zákazníka a darebácké jednání společnosti.Kdo chcete k nim vstoupit tisíckrát to zvažte.To co odvysílala ČT bylo pravdivé jenom zdůvodněni zaměstnance že přecházeli letos na nový program proto ty problémi nemohu souhlasit protože stejné byly i v loňském roce.Již nikdy s ČEC.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Zvědavý neanonym (neregistrovaný uživatel)
Zvědavý neanonym
Tak musím konstatovat, že Toníkova exhibice mě moc neuspokojila. Měl šanci uvést tam konkrétní čísla a údaje a vyřešit, co bylo třeba, to ale odmítl, raději se ptal jen na obecné otázky, což ve výsledku vůbec nic nedokázalo. Takže tímto je pro mě id Toník už totálně nedůvěryhodné, tudíž jsem se tak dozvěděl přesně to, co jsem potřeboval. Mějte se tu fajn.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Zvědavý neanonym (neregistrovaný uživatel)
Zvědavý neanonym
Jo a narozdíl od Toníka já už opravdu odcházím ;-)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
TornadoLouis (neregistrovaný uživatel)
TornadoLouis
já jsem teda u úplně jinýho dodavatele (centropol), tudíž s čecem nemám zkušenost, ale z toho tondy mi taky jde hlava kolem - přečet jsem pár desítek komentářů od konce a wtf. asi by to chtělo změnit prášky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Koukám na ten FB ČECU a může mi někdo vysvětlit proč tam Toník Novák dost pateticky likeuje každou stížnost zákazníků která se tam objeví? Toníku, jen se ještě víc zbytečně shazujete, aktuálně se teda chováte spíš jako rozjívený puberťák, co právě objevil internet. To by mě fakt zajímalo, jestlí ten svůj "problémek" někdy vyřešíte, pokud vůbec existuje. Nějak o tom ve světle posledních událostí pochybuju. Tak hlavně, že se vám tak skvěle vozí na negativních emocích ostatních, co byste si bez nich počal, že.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ne, Tonik je naprosto silena postava, ktera je na tisic procent zaplacena ČEZem nebo něčím podobným přesně pro tohle. Vstupuje do zůzných diskuzí všude možně na internetu a haní ČEC, naprosto bez hranic. Btw na facebooku ho v klientském servisu několikrát vyzvali k tomu, aby jim přesně uvedl čísla apod., aby mu mohli pomoct, resp. aby mohli zkontrolovat o co jde. Nikdy nic nezvěřejnil, čili kecá.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak už nechte Toníka v klidu spočinout (případně změnit nick na jiného obdivovatele ČEZu a RWE), zdá se mi, že mu ta pozornost dělá nějak zvrhle dobře. Chybí mi tu ty tuny aktuálních hrozivých zkušeností lidí s ČECem, těch cca 5 postů na FB z poslední doby moji sadistickou náturu vůbec neuspokojilo. Takže šup, šup. Kde se skrývají ty nespokojené stovky, tisíce a statisíce?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Dejf (neregistrovaný uživatel)
Dejf
Nemůžu než souhlasit s posledními příspěvky. Jen jsem tak nějak zvědav, kdy se Toňas vrátí, páč to zatím na některých dalších diskuzních fórech udělal, v podstatě včetně facebooku. Je evidentní, že krom Toníka žádné extra problémy nejsou a když jsou, tak je ČEC řeší. Ať si kdo chce co chce říká, ale já budu první z těch, co budou říkat, že jsem s ČECem spokojený. A budu to říkat až do zblbnutí nebo do doby, než spokojený nebudu.. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Matejkova (neregistrovaný uživatel)
Matejkova
Dobry den. Díky našim sousedům a rodině chceme přejít k čecu. Máte s nimi dobré zkušenosti? Našla jsem si tuhle diskuzi a trochu jsem se lekla, byť mám z nejbližšího okolí jen ty dobré ohlasy a asi tam i přestoupíme. Teď bydlíme cca 5 km od Temelína a přesto máme skoro nejdražší elektřinu v ČR, protože donedána tam byl výhradním dodavatelem e-on a tam už prostě nikdy více a čez také nechceme. Myslíte tedy, že čec je v pořádku?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ohledně ceny Vám asi objektivně neporadím, musím říct, že v diskuzích se jde dočíst leccos - že lidi dost ušetřili, ale i že ČEC je nejdražší dodavatel na trhu. Matoucí ale také je, že snad v každém z internetových kalkulátorů vycházejí jiné výsledky, takže brát to, že zrovna v jednom z nich ČEC se zobrazuje jako drahý, jako ten jediný správný výstup, to asi fakt ne. Já osobně těm kalkulátorům moc nevěřím, už jsem jich viděl několik, co vypadaly, jako že schválně podvrhávají výsledky, aby pak člověk uzavřel smlouvu s někým, kdo autorům těchto kalkulátorů pak přihraje nějakou pěknou odměnu bokem. Takže lepší je prostě projít si ceníky, minulá vyúčtování a na základě toho se "postaru" (a offline) rozhodnout sám. Toť můj názor.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Matejkova (neregistrovaný uživatel)
Matejkova
Moc děkuji za zprávu. Určitě mi nejde až tak o tisícové úspory, spíše chci něco nového mimo e-onu a čezu a čec vypadá slibně a snad nakonec i finančně zajímavě (minimálně bych neměla být o ty tisíce mimo..).
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Zdenka Matušů (neregistrovaný uživatel)
Zdenka Matušů
Paní Matějeková, určitě se toho nebojte (resp. ČECu).. Byla jsem na tom podobně jako vy, taky jsem měla elektrárnu doslova za barákem a pak po zpravodajství na Nově mě jímala hrůza, že vlastně máme nejdražší elektřinu. Teď už je E-On pryč, jsme u ČECu a zatím díky bohu (vzhledem ke komentářum tady na diskusi) spokojení.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
ČESKÉ ENERGTICKÉ CENTRUM JE OK!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
stefan (neregistrovaný uživatel)
stefan
Po těch některých naprosto šílných výlevech jsem měl docela strach to skusit ale bráchanec mě přesvědčil. Zatím s centrem spokojenost,, cokoliv jsem kdy potřeboval tak komunikace rychlá a i ty penízky jsme ušetřili.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Sokolík (neregistrovaný uživatel)
Sokolík
Přesně.. Některé ty komenty jsou šílené, ale to by ta firma nemohla vůbec fungovat. Prostě ČEC funguje a vůbec bych se toho nebál.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
No, přečetl jsem si jejich veřejné obchodní podmínky http://blog.snizujeme.cz/en...entrum/ a ty poplatky za předčasné ukončení smlouvy se mi zdají poměrně vysoké (u smlouvy na domu určitou). Nelíbí se mi ani to uchovávání osobních údajů 10 let po tom, co s nimi nebudu mít nic společné...

Ale jinak +/- férové podmínky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Sokolík (neregistrovaný uživatel)
Sokolík
Ty poplatky jsou asi taková daň za to, když člověk odejde, přeci jen, oni zavedou člověka jako nového zákazníka, mají s tím naší klasickou byrokratickou administrativu a on se pak rozhodne, že skončí.. To naštve.. Takže proto asi ty poplatky.. Ale je to v únosných částkách.. A ty osobní údaje.. No, ani si asi nedovedeme představit, kde všude a kdo všechno má dnes naše osobní údaje, takže ani tohle mě nepálí.. Pro mě je i důležitý první dojem a ten jsem měl pozitivní.. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym (26.8. 19:43): Těch 10 let je docela dost, ale když si to přečtete celé, tak se tam píše, že po ukončení smlouvy můžete tento souhlas s uchováváním vašich dat zrušit/odvolat. Takže je to v pohodě. Byť si teda stejně myslim, že o nás ví tolik firem a institucí tolik věcí, že by z toho člověk nemohl ani spát, kdyby to věděl. :) S poplatky se nedá nic dělat, co tak vím, vyhrožovali nám pokutou i u RWE, takže nic nového.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Když Vás firma získá jako odběratele, tak předpokládá realizaci jistého zisku. Při předčasném ukončení smlouvy účtuje sankce jako náhradu za ušlý zisk a nikoli za zavedení zákazníka.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Já moc nevím, co tady řešíte, poplatky za předčasné ukončení smlouvy má snad každý dodavatel, není na tom nic divného.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Víte kupříkladu, že třeba poskytovatelé internetu ještě dva měsíce po ukončení smlouvy vyžadují zaplacení internetu, ačkoli už je zrušený? Zcela evidentně to není jen u ČECu, ale i u jiných dodavatelů, nehledě na poskytovatele jiných služeb! A to je to v reálné době ukončení. Tak pak nechápu, jak se někdo může divit poplatku za předčasné ukončení???
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak asi dotyčný anonym neví, že to tak chodí u většiny dodavatelů. Spíš mě pobavilo jeho "rozčilování" nad uchováváním osobních dat. Kdyby ale člověk četli něco jiného než tučné písmo (resp. přečetl si vše), tak přijde na to, že se ten souhlas dá i zrušit, viz anonym výš. Každá firma má nějaké svoje podmínky, každá firma se chrání před tím, aby jí neodcházeli jen tak zákazníci po čtrnácti dnech pryč. Být jimi, chráním se stejně.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Matejkova (neregistrovaný uživatel)
Matejkova
Dobrý den. Tak mám aktuální zkušenost a ta je taková, že jsme na radu i mnoha z Vás k čecu přestoupili, resp. se na tom pracuje, trochu nám to zkomplikovala jedna věta ve smlouvě s e-onem, ale to je už formalita. Zvolili jsme řadu STANDARD a vypadá to prozatím dobře. Porovnávali jsme to i s dalšími alternativami a najde se i nějaký ten cenový rozdíl ku prospěchu dalším dodavatelům, ale dáváme na dobré rady. Tedy díky všem.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Dobrý den. Je to samozřejmě Vaše věc, no ale já myslel, že lidi mění dodavatele aby ušetřili?
Což v případě Čecu asi moc neplatí, ani když bych bral v potaz ceník řady Standard, který se na Vašem distribučním území pohybuje někde uprostřed z hlediska cenové výhodnosti.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak jednoduché to zas není - změníte dodavatele jen kvůli ušetření, abyste pak zjistil, že se po roce změnily ceníky a hop, dodavatel najednou patří k jedněm z nejdražších? Nezdá se mi, že by zvlášť poslední dobou byly ceníky dodavetelů něčím extra stabilním. Rozhodovat se výhradně podle aktuální ceny mi tedy přijde poněkud krátrozraké, to pak totiž hrozí, že budu měnit dodavatele každý rok. Nezapomeňte, že ceny ČECu tvoří i asistenční služby, které třeba lidem vyhovují a využívají je, tak proč ne? Každému co jeho jest.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Matejkova (neregistrovaný uživatel)
Matejkova
Dobrý den. Opravdu nám nešlo úplně jen o to, abychom 100% ušetřili. Víme, že na jihu není čec z nejlevnějších, ale také není nejdrazší. A tak, jako to píše Anonym v 19:34, tak se právě můžou sazby různě měnit a také se mění. Bylo pro nás podstatné rámcově ušetřit (resp. neprodělat..) a HLAVNĚ!! odejít od e-onu. České energetické centrum nám nabídlo to, co jsme očekávali. Samozřejmě pouze čas ukáže, zda jsme neprohloupili, ale dali jsme prostě na dobré rady a věříme, že budeme spokojení. Veliké díky všem!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Když bude nejdražší, tak přejdu k levnějšímu. To snad není problém. Tak proč nevybírat mezi těmi nejlevnějšímí. Sám píšete, že ceny dodavatelé mění. Tak si to hold občas musím zkontrolovat. Benzín taky hro mada lídí tankuje u levnějších pump.
A produkt Standard asistenční služby myslím nenabízí. Přesto se pohybuje v cenovém středu.
Ani vlastně nevím na co asistenční služby, když mají lidé pojištění domácností apod.
Ale je to samozřejmě každého svobodná volba.

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
S tím přestupem to nebude tak jednoduché jako u benzínu. Tam není žádná smlouva na dobu určitou a tím není povinnost platit poplatky za předčasné ukončení smlouvy. Tyto poplatky každému trochu svážou ruce v tom střídání dodavatelů - chcete rychle přejít k nejlevnějšímu, pak zaplatíte poplatek. Takže dodavatele elektřiny a plynu nejde měnit jako "housky na krámě".
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Kamila (neregistrovaný uživatel)
Kamila
Delsi dobu jsem tu nebyla a koukam, jak se to tady zase rozproudilo skutecne k tematu! To je dobre. No jsem rada, ze jsou tady ty hodnoceni skutecne minimalne pul na pul a ne jen negativni nazory na CEC, jako driv. Jedine to tedy ukazuje, jak se od lonskeho roku a i behem toho letosniho jejich reputace zlepsila, coz me tesi, protoze my nove nebo noveji prichozi tak muzeme byt vklidu :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
No, když bude můj levnější dodavatel najednou nejdražší, tak pravděpodobně zvýšil cenu a v tu chvíli mám právo bezplatně odstoupit od smlouvy. Bez ohledu na to jestli je smlouva na dobu určitou nebo neurčitou.Když můžou lidi hlídat ceny v hypermárketech, proč by si neohlídali i ceny elektriky a plynu. Zvlášť u plynu se to vyplatí. No a já podepisuji smlouvy jen na dobu neurčitou, takže i kdyby nezdražil a objevil se náhodou někdo levnější, tak mizím. Teď v září dám výpověď a v prosinci se rozhodnu to už by mělo být jasno.Při mé spotřebě se mi to už 2 roky krásně vyplácí Je to má taktika a určitě jí nikomu nevnucuji. Každý kopem za sebe.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pro Anonyma 11:34: Ano, dodavatelé obvykle nejdou měnit jako housky na krámě jen proto, že už mě omrzelo jejich logo, ovšem bezplatně odstoupit lze, jak píše anonym nade mnou, pro nesouhlas se zvýšením ceny. Druhá věc je, že je to tak trochu administrativní opruz, který si asi většina lidí odpustí, i kdyby měli pár korun ušetřit. Pro spoustu je prostě výhodnější nějaká stabilita i za tu cenu, že jejich dodavatel nebude zrovna úplně nejlevnější na trhu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pro Anonyma nade mnou:pro pár korun bych to nedělal. Elektriku neřeším tam je u mé spotřeby, minimální rozdíl mezi 10 nejlevnějšími. Ale u plynu dělá rozdíl mezi nejlevnějšími a nejdražšími, při mých 27MWH - 10000kč . A to mi za sepsání jedné výpovědi a vypsání nové smlouvy stojí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
My máme starý rodinný dům o třech patrech, jistě si dokážete představit jaký je to žrout energie. Vysoké stropy, nedokonalé zateplení, okna částečně na sever atp. Rozdíl v cenách v horizontu jednoho roku je už setsakramentsky znát a hned se ty tisíce můžou zase protočí údržbu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
To je tak, když si to po sobě člověk přečte až po odeslání - jako to prase. *"zase protočit na údržbu". Jinak máte někdo zkušenosti s těmi doplňkovými službami, co teď čec rozjíždí?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
O jaké doplňkové služby jde? Jsme klienty čecu, ale nějak jsme to nezaznamenali. Pro nás je dostatečně doplňkové už jen to, že fungují, jelikož přestup od PRE k nim byla výhra.. ;)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
No to mi povídejte, přístup PRE a ČECu je opravdu rozdílný. Přijde mi, že u ČECu jsou rádi, že u nich lidé jsou a podle toho se k nim také chovají. Vybrat dnes správného dodavatele energií je docela problém, každý hledí na to, aby ušetřil, přitom ve finále se to liší jen minimálně a málokdo si ověřuje to, jak s ním budou jednat, když bude mít problém. Jsem za ČEC opravdu rád.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Je to pravda, komunikaci dost vylepšili od jara, nedá se to srovnat. Dost lidí začalo využívat i facebook.
Jinak kde byl problém u PRE?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jarouš (neregistrovaný uživatel)
Jarouš
Mě se to stalo dnes, přišla někjaká slečna, a říkala jestli mám v pořádku vyúčtování a nové ceny za energii a plyn. Pak řekla že je z energetického centra. Tak jsem jí řek jestli má nějakej průkaz, řekla že ne jenom osvědčení. Tak jsem jí řek že se podívám na internetu co je zač, když jsem to zjistil co jsem potřeboval, tak jdu ke dveřím a ta " HÉREČKA " se vypařila jak pára nad hrncem. Takž je to jasnej podvod !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! Bacha na to , LIDI !!!!!!!!!!!!!!!!!! , nebuďte jako ovce. Špatně by to dopadlo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jarouši, není to trochu přitažené za uši? Osobně mám opačnou zkušenost a to nemám z vlastní podstaty podomní prodejce rád. Přesto jsem k ČECu přestoupil právě poté, co mě jejich zástupce navštívil. Nebo spíš zástupkyně. Nezastírám, že to byla pěkná slečna a tedy o to raději jsem si jí vyslechl, ale prostě, mělo to hlavu a patu. A dokonce mi přišlo logičtější ukázat jí faktury doma, když je na to čas, než někde v zákaznickým centru, kde cítím, jak mi na záda dýchá další člověk se svým pořadovým číslem. Takže jsme vše prošli, domluvili se, že si to ještě promyslím a prověřím na internetu a zákaznické lince, tak když se tak stalo, tak jsem jí zavolal, dali jsme si "rande" a smlouvu uzavřeli. Budou to už dva roky a nemám jediný problém. Co víc mě překvapuje, že se mi dokonce už 2x ozvala, jestli je vše v pořádku a jestli něco nepotřebuju. Skoro si i někdy připadám, že jsem něčí klient a ten někdo si mě jako klienta váží. Prostě super.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonyme 21:58, u tebe to bude přitažený za uši určitě. Pohádky si nech pro děti a nemať dospělý lidi. Čec patří mezi dražší dodavatele.Má problémy s vracením přeplatků. A to, že všichni "spokojení zákazníci" na fórech píší, že teď již není problém se k nim dovolat je také zábavné, nechápu proč by měli spokojení zákaznici volat svému dodavateli? Takže pro mne jsou to příspěvky od placené klaky (včetně tvého příspěvku)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym 07:14: A zase: nelíbí se nám něčí názor, tak ho začneme diskreditovat tím, že ho obviníme, že pracuje pro danou firmu. Už je to trošicku ohrané, nemyslíte? Anonym 21:58 mimochodem nikde nepsal, že ČEC je nejlevnější dodavetel u nás, takže nechápu, o čem se chcete hádat? A taky - volání dodavateli - opět nevíte, co lidi potřebují řešit, nemusí to být jen problémy, třeba se prostě chtějí jen na něco zeptat, hm?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Jurášek (neregistrovaný uživatel)
Jurášek
Jarouš: Jestli slečna byla podvodnice, resp. jednala nečestně tak není problém tohle nahlásit na ČEC. Oni si své podomáky hlídají a stížnosti lidí neignorují, o tom jsem se přesvědčila. Podomní prodej mi nevadí a jak psal anonym výš - člověk je hezky v klidu doma, pohodička, nekouká na hodiny, jak dlouho tam čeká a kde musí za půl hodiny být, prodejce neni v nervech že nestíhá a má tam frontu. Prostě pohoda. V kidu se můžu zeptat na to, co potřebuju a vím, že se mi dotyčný bude věnovat. Plus pokud se uzavírá smlouva přes podomáka, tak už se to telefonicky kontroluje přímo s ČECem, aby vše bylo ok.
Anonym 7:14 : Spokojený zákazník může volat třeba i jen kvůli dotazu nebo nějakému upřesnění. Nebo snad nesmí? Myslet si můžete o pozitivních komentářích co chcete, ale hned se tu ohánět tím, že všichni jsou tu podplacení, resp. zaplacení ČECem mi přijde směšné a zoufalé.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ono si k vytvoření názoru stačí přečíst tiskové zprávy ERÚ

http://www.eru.cz/user_data...012.pdf

http://www.eru.cz/user_data...201.pdf
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
No, kdoví, zda to stačí k vytvoření názoru, protože nikde se jaksi neobjevil výsledek onoho údajného správního řízení. Nebo ano?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nemůžu si pomoci, ale otevřel jsem si první pdfko a začal jsem se hrozně smát.. Jak může tohle dávat někdo jako důkaz něčeho negativního?? Vždyť jsou tam v podstatě uvedeni v prvních 3 odstavcích skoro všichni největší dodavatelé, kteří u nás dodávají energie. To nemůžete myslet vážně. Navíc se tam píše, že je to za první čtvrtletí tohoto roku, což bylo přesně období, kdy to ČEC trochu hnojil a ve druhém čtvrtletí dával dohromady, co zpackal.. A druhá tisková zpráva je informace o zahájení správního řízení. Jsme mistři v byrokracii a kdo někdy u nás neprošel nějakým správním řízením, jako by nežil, takže tohle je pro mě také důkaz s uspokojením "nula". Takovéhle důkazy neberu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Haha to je přeci jasný důkaz:D:D ERÚ zmínilo, že zaznameli stížnosti - to se přece odjakživa rovná automaticky - oznamujeme, že ČEC jsou podvodnící :D:D
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Taky mě dokumenty pobavily. Jednou se tam ukáže jméno nenáviděného dodavatele a hned je to usvědčující dokument o tom, jaké mají šílené problémy a přitom prd. Běžné hlášení, viz jak napsal anonym ve 22:49.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym 14.9.12 10:35 - Pokud to berete jako důkaz, tak rovnou ukončete svou smlouvu se svými dodavateleli elektřiny, plynu apod. a neodebírejte žádná média, služby, jelikož "podvodník" musí být podle Vás naprosto každý.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym 20:57: no, ackoli bych rekla, ze je z toho ton zpravy dost patrny - radeji to uvedu na pravou miru - jedna se o ironii. cili, abych to vysvetlil - ne, nemyslim si, ze je to dostatecny dukaz a naopak se vysmivam tomu, ze jedna zminka o spolecnosti, na kterou se prave nekdo chce dozvedet neco spatneho staci jako potvrzeni. tak.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym 17.09.2012 12:54, ironie dříve nepochopena, nyní ano. :) Takto si to již dovedu představit a pak plně souhlasím. Když si vzpomenu na otevřená pdfka, tak se opět uculuji. Takovéhle důkazy jsou na označení syndromem "podvodnicus zlodejicus" samozřejmě jednoznačné (nebo jednoznačně samozřejmé). Tedy, někdo vnímá ČEC jako podvodníka, já ho tak nevnímám a jako důkaz beru mj. paradoxně i to, že za podvodníky jsou považováni podle některých všichni.., viz. ono slavné pdfko.. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Není anonym s pdfkama zase stará známá firma Toník, který zuřivě hledá, co všechno by proti ČECu mohl vytáhnout? Chápu, že má někdo blbé zkušenosti s nějakou firmou, chápu i jeho rozhořčení ohledně takových zkušeností, ale zdá se mi, že u Toníka to už trochu hraničí s obsesí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Není, já bych se nenechal zatáhnout do zbytečného dialogu. Jsem rád, že vás tisková zprává Erú, kde je napsáno, že se Čec a Čec jih umístil mezi Top 4 na které příšlo nejvíc stížností, tak pobavila. Proto přidávám analýzu webu Ceny Energie. V ní jsou skoro všichni dodavatelé. A o něčem vypovídá. Rád se zde posměju u reakcí, jak je srovnání nesmyslné. http://www.cenyenergie.cz/n...ie.aspx
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Clyde (neregistrovaný uživatel)
Clyde
Dobrý den.
Nemáte někdo zkušenosti s doplňkovými službami čecu? Slyšel jsem chválu na jejich pojištění i další služby, ale na webu toho moc nemají.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Tak, anonyme, z 23.9.2012 (20:10). To jste byl trochu "mimoň"! Patří Vám to!!!

Ty stránky se srovnáním cen - SUPER. ČEC si vede opravdu skvěle!!! NA CHVOSTU!!! Super dodavatel!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Zív, Toníku, zív. Aby vám nepraskla cévka.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym 24.09.2012 10:00 - uznávám, že článek není pro ČEC právě příznivý, ale na druhou stranu, kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. Článek jsem si přečetl a není tam nic tak závratného. Je tam spousta "prohřešků", které dodavatelé mají, přitom v naprosté většině jde o to, zda s tím odběratel souhlasí. Každý má možnost se se vším seznámit, apod. Netvrdím teď, že je to 100%, ale je na každém, jak se k přechodu k jinému dodavateli postaví, některé "trestné body" jsou takové trochu zavádějící. K jednotlivým bodům - 1 - aktivační poplatek (může být, ale nemusí, my jej neměli); 2 - výpověď (na 3 měsících není snad nic špatného..); 3 - prodloužení doby v případě neoznámení min. 3 měsíce předem (je to dost, ale je to svaté právo každého dodavatele); 4 - změna záloh v průběhu fakturačního období (ale pouze za předpokladu např. nepřiměřené velikosti odběru, zákazník má navíc právo si požádat o změnu rozpisu záloh); 5 - ne/vrácení přeplatku (zákazník má právo o přeplatek požádat, uznávám, že to není příliš komfortní); 6 - reklamace omezeny na 30 dnů (není to nic špatného..); 7 - změna podmínek (uvedena nepravda - v obchodních podmínkách uvedeno, že zveřejní nejméně 2 měsíce přede dnem účinnosti změny VOP, a to na své webové adrese a současně bude Zákazníka o novelizaci VOP vhodným adresným a individuálním způsobem informovat); 8 - termíny odstoupení (uvedena nepravda - v obchodním podmínkách uvedeno, že může odstoupit do 10 dnů před účinností); 9 - pokuty (zcela ok); 10 - odkazované dokumenty (zcela ok).

Btw. obchodní podmínky ČECu jsou účinné od 1.2.2012, přitom daný článek je z 27.6.2012. O přesnosti uvedených dat mi nezbývá než nadále pochybovat.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
ASI TAKY ZAČNU PSÁT CAPSLOCKEM, ABY MÉ PŘÍSPĚVKY BYLY VIDITELNĚJŠÍ, POPUDLIVĚJŠÍ A NAŠTVANĚJŠÍ! JSEM NAŠTVANÁ NA TENHLE STÁT! BU! PLATÍ DÁVKY LIDEM, KTEŘÍ NECHTĚJÍ PRACOVAT, BU! TAK SE TU BUDU VZTEKAT!
Ale s ČECem spokojená jsem. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym 24.09.2012

Samozřejmě to je vaše právo pochybovat. Já také pochybuju o pravdivosti některých, zde prezentovaných příspěvků. Jen bych upozornil, že bylo srovnáváno více dodavatelů, a na to: V případě že ustanovení ve smlouvě není v souladu se zákonem, platí zákon a né ta omáčka, kterou s snaží firmy v OP, zmást zákaznika.

Trochu bych upravil vaš rozbor. Bodů 7.) a 8.)

Bod 8.) je pravdivý. Stačí si důkladně přečíst zdůvodnění redakce Ceny energie a Závěrečné ustanovní Vop. čl. 3.)

Bod 7.) četl jste článek 5.) zmíněneho Závěrečného ustanovení Vop. Popisuje co je adresné oznámení v případě Čec. Aby tedy ve skutečnosti došlo k adresnému oznámení musel by zákazník písemně nebo osobně požádat.
To, že jsou některé body zavádějící vím, ja tuto analýzu nezpracovával. Proto se s případnými nesrovnalostmi musíte obracet na web Ceny Energie.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Takže hlavně, že sem linkujeme články, ze kterých ČEC nevychází dobře - to, že sami přiznáváme, že v nich uvedené údaje jsou zavádějící, to už je vedlejší... zábavné :D
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
A kdokoliv napíše někdy něco pozitivního, je samozřejmě agentem v přestrojení a jeho příspěvky jsou zajisté lživé... ještě na něco zapomínám?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Zavadějící je bod 3. Nové smlouvy na dobu neurčitou mohou mít max. 3 měsíční výpovědní dobu. V případě, že mají delší je toto ustanovení smlouvy platné, jen pokud se zákazník nedovolá její neplatnosti. Jinak tam tedy nic závadějícího nevidím. Analýza Ceny energie srovnává asi 32 dodavatelů. V případě nesouhlasu s výsledky se obracejte na web Ceny energie.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Celý rozbor čláenku mi trval asi deset minut, prolétl jsem i obchodní podmínky opravdu rychle, spíše mi prostě přišlo, že i někteří další dodavatelé mimo ČECu, kteří jsou považováni za slušné nebo alespoň ne výrazně špatné, se neumístili v článku tak dobře. Asi se rozhodli, že za reklamu formou nějakého takového srovnání platit nebudou. Neomlouvám vše, ale prostě některé části jsou opravdu zavádějící a výsledky některých dodavatelů jakbysmet.. Tím toto za sebe ukončuji.. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Někdy by se asi hodilo promazat tyhle diskuse a začít odznova. Asi se tím nezabrání podvodníkům a lidem, kteří záměrně haní/podporují ČEC, ale někdy se prostě nový začátek hodí.
Jinak, slyšel jsem, že ČEC zavádí nová pojištění a další nadstandartní služby, neslyšel jste o tom někdo něco? znělo to moc dobře..
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
To ale není žádná novinka s tím pojištěním, ty produktové řady už existují celkem dlouho. Nebo v čem přesně má jít o novinky?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
u ČECU jsme už nějaký ten pátek, známí nas navedli na tyhle diskuse, že prý je to podvodná firma a měli bychom odstoupit. já nevím, vidím sice negativní zkušenosti ostatních, sami jsme ale na žádný problém nenarazili. kromě toho je tu ale i dost pozitivních zkušeností, takže babo raď. nechce se nám odstupovat jen proto, že jsme se něco dočetli na internetu, když sami žádný problém nemáme. přijde mi, že lidi se dost často chovají jako stádo a vůbec samostatně nepřemýšlejí - kam vítr, tam plášť, něco jsme se někde dočetli a tak to musí být automaticky pravda a platit i pro nás. zvláštní.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Peťas (neregistrovaný uživatel)
Peťas
Pokud jste si uvědomili všechny pozitiva, energie je pro vás levnější a s ČECem nemáte potíže, není důvod měnit. Hysterii okolo všech alternativních dodavatelů často rozdmýchává jejich monopolitní konkurence. Konkrétně ČEC se bohužel dopustil chyby při přechodu na nový systém za kterou zaplatil mnoha stížnostmi a ztrátou zákazníků. Již se z toho ale zotavili a není důvod se bát spolupráce s nimi.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ja se bohuzel obavam, ze soucasti kampane ruznych CEZu a dalsich velkych firem jsou i lidi jako pan Tonik, ktery asi malokoho presvedcil, ze skutecne existuje. Pritom kdyz se podivate na ruzna energeticka fora, lidi si na CEZ i RWE docela dost stezuji, rozhodne to s temihle firmami neni nijak ruzove. V kazdem pripade mi prijde lepsi zvolit alternativu - nerikam, ze zrovna CEC, ale velke firmy zkratka take nejsou zarukou, ze vsechno probiha, jak ma, a nekdo si zakaznika vazi (to fakt mnohdy spise naopak).
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Diky me praci se ke mne v poslednich dnech vali aktualni slevova nabidka pro verne a nejdulezitejsi zakazniky (zatim to dostali uplne vsichni nasi klienti a s klidnou hlavou mohu rici, ze nekteri opravdu nejsou prilis verni, kolikrat i plati se zpozdenim..) PRE a v trochu jinem provedeni slevova nabidka od CEZu. No, myslim, ze jim uz alternativni dodavatele prerustaji tezce pres hlavu, jelikoz v dobe, kdy se ocekava, ze v prubehu dalsich dvou let (to je do konce roku 2014) se bude kazdorocne cena energii snizovat cena za silovou energii o cca 8 %, tak PRE a dalsi se snazi fixovat ceny vyssi, nez jsou aktualne, a to za bombastickou nahradu formou slev z fakturace, apod. No, proc to vubec pisu. Myslim, ze je to moc dobre, ze je u nas takove konkurenci prostredi. Vznika tu tlak na ceny, doplnkove sluzby, apod. a to je opet dobre.. Jen tak dal. A CEC z techto konkurencnich putek vychazi pomerne slusne, to je pozitivni.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nejlepší je spočítat si úsporu sám. Třeba tady:


http://www.energiejenda.cz/
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
No, musím teda souhlasít s Anonymem s 10.10. z 21:56 - ten trh je trosku nabtriskanej a kazda ta firma se snazi ulovit co nejvic zakazniku k sobe - naprosto genialni je ta dedukce s fixaci cen. Fakt, ze cec zustava nekde v pozadi, zadnou reklamu ani nema, ale pocet zakazniku roste me uklidnuje mnohem vic, nez ze PRE ma supr vanocni nabidku:D:D
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Je to tak, díky alternativním dodavatelům se trochu začínají hýřit vody a velké ryby typu RWE musejí přemýšlet nad slevovými akcemi. Nečestné a nepravdivé antikampaně již zjevně nefungují. Jen houšť!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Díky za souhlas s mým popisem.. :) Ale přesně, milionový nabídky na slevy atd, ale když si člověk ty fixace a vše spočítá, tak žádná výhra a navíc se ještě upíše na dobu určitou, po kterou nemůže udělat žádnou změnu (resp. může, ale hodně si provětrá šrajtofli..).. ČEC tohle nepotřebuje. Ani si nevybavím, kde a zda vůbec jsem někdy viděl nějakou čecáckou reklamu, asi ani snad ne.. Prostě to šlo na doporučení.. To je nejlepší a nejlevnější reklama.. ;-)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Taky mě překvapuje, jak ČEC dokáže získavat tolik zákazníků bez viditelné masové reklamy. Holt doporučení od jiných lidí je evidentně reklamou nejúčinější. Je vidět, že se poctivá práce alespoň někdy vyplácí
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
co se týče doporučovaných kalkulátorů typu Energie Jenda - byl bych s tím opatrný, několikrát se mi stalo, že jsem si chtěl spočítat úsporu a ukázalo se, že výsledky jaksi neodpovídají realitě (pak jsem se z diskuze dozvěděl, že třeba Jenda měl v kalkulátoru nějakou chybu, kdy mu to počítalo ceny s dph). takže pozor i na to.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Vždycky říkám, že nejlepší reklamou jsou třeba pejskaři. V práci jsem jen za loňský rok udělal 600 nabídek, kde jsem nabízel naše služby konkrétnímu možnému klientovi. Úspěšnost?? Nula!! Přesto máme meziročně nárůst klientely kolem 10 %. Důvod? V naprosté většině mi říkají, že slyšeli od sousedů tohleto, nebo že prostě jen dostali doporučení. A stejně tak to funguje tady. Taky jsme přišli na doporučení. Spojilo se to dokonce s podmním obchodníkem, ale doporučení jsme dostali. I tak jsme si samozřejmě maximum věcí ověřili, ale dnes nelitujeme.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
S těmi kalkulátory je opravdu třeba zacházet obezřetně. Jednak některé bsahují chyby, jiné jsou zase cíleně zhotovené pro různé společnosti. Nejlepší je využívat ty oficialní typu http://kalkulator.eru.cz/.
A seznámení s produktem přes doporučení jako nejlepší reklama - mohu jen potvrdit. Pár známých takhle přišlo k ČECu a jsou spokojeni.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Erú má ve svém kalkulátoru také pár nepřesností. Například zaměnil cenik ČEC Standard s ceníkem ČEC Base. Ale i jiné. Ale to se může stát, zvlášť, když dodavatelé výmýšlejí neustále nové a nové. Lepší ale porovnat 3 kalkulátory, než dát na rady z internetu.


http://kalkulator.tzb-info.cz/
http://www.enfocus.cz/


Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Návod jako postupovat naleznete zde:

http://www.tzb-info.cz/9155...zb-info
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
tak on právě i takový kalkulátor je "rada z internetu" a je velmi snadné ho nějakým způsobem zmanipulovat. nakonec už člověk málem neví, kde mu hlava stojí a na jaké informace se může spolehnout. asi nejspolehlivejší je udělat nějakou vlastní "sondáž", ponořit se do podmínek a do ceníků a klidně se ptát i samotných firem, jak se věcí mají. ale na to má zase málokdo čas (což je samozřejmě škoda).
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Asi tak, anebo pokud má člověk nějaké známé, u kterých se může podívat na spotřebu, porovnat to s cenou, ale neopomenout lokalitu, kolikrát se cena mění a podle oblastí.. Je v tom divočina a je smutné, že ani na internet už v tomhle není moc spoleh. My jsme sondáž provedli, chvilku to trvalo, bylo to docela náročné, ale nelitujeme a jsme spokojení.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jo, tak samozrejme - k nasim sousedum, moje teta, moje tchyne podepsala...blabla)) porad stejna storka. Ja jsem dostala tip, ze cec je fajn a bylo to ve chvili, kdyz jsem byla strasne rozcilena na nejmenovanou jinou spolecnost, ale zbytek info jsem si samozrejme nasla sama!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nezbývá, než souhlasit.. :) Pokud jde o kalkulátory, tak je smutné, že se na to člověk nemůže 100% spolehnout a kolikrát to mrzí o to víc, když člověk ví, že web je jinak kvalitní, chodí tam třeba na jiné věci, ale když pak zjistím, že v něčem web nadržuje těm, kteří si tak nějak zaplatili lepší pozice, tak to fakt zamrzí.. Ale stejně vždycky platí víc to, jaké jsou skutečné reference, než rozdíl jednoho haléře..
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jasně že ani některé rádoby oficialní kalkulátory nejsou stoprocentní, ale když jich pár porovnáte a vyjdou vám vesměs podobné výsledk, víte alespoň kam zamířit svou pozornost. Vyselektovat díky kalkulátorům pár ododavatelů a pak už jednotlivé firmy oslovovat/hledat u nich.
Je fakt, že ČEC většinou nevychází úplně nejlevněji, ovšem nám se ve velkém domě vyplatí parádně a nejsou s nimi žádné potíže.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Obecně je hloupé, když člověk nedospěje ke stejným výsledkům, pak je takový kalkulátor špatný kalkulátor, ale aspoň má každý možnost prostě si něco zjistit, byť možná někdy ve zkreslených či chybných číslech. Každopádně ČEC není možná nejlevnější, ale také není nejdražší, ani zdaleka, takže je to spíš o službě jako celku, tedy také to bereme jako pozitivní. A číslo znázorňující počet zákazníků je výmluvné..
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jistě. Je třeba se dívat na více faktorů, nejen na cenu, to je bez debat. Na ČECu se mi líbí skvělá komunikace, zákazníkům se věnují na spoustě komunikačních kanálech. Doplňkové služby jsou taky super. Navíc je to už velká firma, mám jistotu, že nejdu do nečeho, co by se mohlo za pár měsíců sesypat.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Souhlasím s vámi. Přijde mi alezajímavé, že hodně lidí právě na tu komunikaci jejich se zákazníky nadávají. Proto si myslím, že to jsou většinou lidé, kteří u čecu nejsou nebo na jejich zákaznické centrum nikdy nevolali ani nepsali, protože prostě neví :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Kdoví , jak to je ... Někdy se mi zdá , že lidi nadávají jen proto , aby mohli na něco nadávat. Před týdnem jsme jim psali na mejl , co mají uvedený na webu a odpověď jsme dostali za den a něco. možná , že lidi naivně čekají, že jejich třeba i dost složitou záležitost někdo po mejlu vyřeší za hodinu ?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Kolikrát to tak je, člověk něco řeší honem honem, ale nechce se mu zvednout telefon a zavolat, tak radši napíše mejl (hodně lidí se překvapivě i stydí mluvit po telefonu a přes mejl to mají radši) no a pak se diví, že ten člověk z ČECu se k tomu jejich mejlu dostane až druhý den. Myslím si ale, že na ČEC je co se komunikace týče doopravdy spolehnutí, když jsme něco řešili nebo si jen potřebovali něco ujasnit, vůbec nebyl problém.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nezbývá než souhlasit. Přesně, chci něco ten fofrem a ihned a divím se, že odpověď něco nemám hned. I já s tím mívám někdy problémy, že prostě nechci s někým zrovna mluvit, ale tam hold musím počítat s tím, že odpověď nebude tzv. onlajn jako v případě přímého telefonátu. A v naprosté většině se na lince čecu člověk dozví přesně to, co potřebuje.. Hurá, aspoň někde to umí a vzali to za správný konec..
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
jo, souhlas. nekde jsem cetl neco o nevcasnych fakturach. musim rict, ze se mi to stalo jednou za celou dobu, co jsem u nich. mate nekdo dobre zkusenosti? nebo naopak spatne? byl jsem dost prekvapenej, mne se nic takovyho nedeje.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nikdy jsme s doručením faktury neměli problém. Jediné co bych uvítal je zasílání faktur mailem. Nevíte, jestli to funguje, nebo jestli se to dá nějak nastavit? Vím, že některé velké firmy už to dělají (vím třeba o PRE), hodně by se tím pro mnohé zjednodušilo.. Děkuji předem za informace o elektronických fakturách.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
O tomhle zatím nic nevím, nicméně by to byla příjemná inovace. Zkuste jim napsat, třeba nejste jediný. Čím víc lidí s tímhle přijde, tím líp. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Někde jsem se dočetla, že u časopisu dTest, kterému celkem věřím, dopadlo České energetické centrum velmi dobře. Pro mě je to poměrně slušná reference. Mám trochu pocit, že lidé, kteří nadávají na neinformovanost atd., musejí světem proplouvat jako celkem slušní ignoranti...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ještě doplňuju, že šlo o to, zda dodavatel zákazníky informuje o koncových cenách tak, jak má, zda má přehledný ceník atd. Vypadá to, že to stále není samozřejmostí a že celkem dost společností, jako je třeba na základě cen vychvalovaný Elimon, hodnocením neprošlo.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jojo, je to tak. Ne vždy je to nejlevnější také nejlepší. ČEC není nejlevnější, ale služby má celkově velmi kvalitní.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Přihodila bych do pléna svůj pozitivní zážitek - poprvé se mi zpozdila faktura, tak jsem volala na infolinku a vše se vyřešilo asi tak za dalších pět dní bylo vše vyřešeno. Takže jen chci dát palec nahoru za schopnost vyřešit. Btw nedávno jsem si všimla na facebooku si nějaká paní stěžovala na něco a vyřešili to s ní za dva dny, úplně vpohodě. Paráda.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym z 12.11.2012 z 23.15 - myslím že když se to ve výsledku orovná, tak to vychází tak, že je to nejvýhodnější u čecu, ne? Rozhodně víc než třeba u čezu nebo eonu?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Kecy, kecy a ještě jednou kecy!!! ČEC je nejlevnější? Bohužel. Jednoduchá fakta: Naše SVJ bylo v roce 2011 klientem RWE. Oba dodavatelé - základní tarif STANDARD. Od RWE debralo 15tisíc kubíků plynu. Za ně zaplatilo 196tisíc korun. Potom bylo klientem ČECu. Odebralo 13tisíc kubíků plynu a zaplatilo 216tisíc korun. Že by to byla nová matematika: Jenom hlupák a ČEC tvrdí, že ČEC je nejlevnější!!! Ale menší množství plynu u ČECu stojí za stejných podmínek o 20tisíc korun více (za 15ti tisících kubíků plynu od ČECu by se zaplatilo 241tisíc korun). A elektřina dopadla podobně. Nazdar všichni dobří počtáři!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Anonym: 15.11., 15:12 - Jj, na fcb je to oká, reagují tam v pohodě, kdysi jsem s nimi něco řešil přes plechový "huby" a taky v pohodě, naštěstí tam byla nějaká sličná slečna a prostě všechno jsme vyřešili. Takže docela dobrá zkušenost, také palec nahoru.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nikdo netvrdí, že je ČEC nejlevnější. Často ale vychází levněji než ostatní monopolní dodavatelé. Navíc se můžete spolehnout na kvalitní služby s dodáváním energiíí spojené. Ceny nejsou po celé republice stejné a dost záleží na tarifech a odebrané energii.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
A hlavně cena není snad to jediné oč jde. Nejlevnější se nerovná nejlepší. Takhle to vidím já. U ČEC jsem spokojená a jsem ráda, že jsem tam, i když to třeba není nejlevnější dostupná varianta pro mě. Alespoń vím, že když něco, můžu se na ně obrátit například právě po facebooku transparentně, nebo využít pojišťovacích služeb atd. Za mě spokojenost.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Často NENÍ to správné slovo. ČEC je levnější hlavně v Praze. V ostatních regionech vždy prohrává. A jak to, že nikdo netvrdí že není nejlevnější. Sám ČEC tvrdí, že dodává energii levněji než ostatní dodavatelé (RWE, ČEZ, EON) - ale to není pravda. Stačí porovnat kalkulačky a ceníky!!! A o cenu jde u dodavatele především - na to vlastně nalákal spoustu lidí a spousta lidí u něho prodělala - viz poslední příspěvky na jejich FB. Asistenční služby je komfort hlavně pro "mastňáky". Hlavně kolikrát je kdo použil - ano, někdo víckrát, jiný ještě nikdy.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak tohle je trosku komunistickej komentar))) Nemyslim, ze lze rict, ze v Pze, tam se maj lidi lip. A ani, ze se CEC v raze li stara neo ze to tady mame levnejsi. Ani naznakem. CEC je vsude v CR stejne funkcni, nikdo vas nenuti k nemu prestoupit, ale prijde mi to jako dobry tah.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Zase jeden, kterej plácnul "prknem do vody" a vůbec se nepodíval na jakýkoli kalkulátor a snaží se tvrdit že 1+1=3!!! Snad není nic jednoduššího, než si zadat do kalkulátoru spotřebu, lokalitu a dodavatele společnost ČEC! Pak vyjede porovnání s ostatními dodavateli. Prostě a jednoduše - pokud zadám lokalitu Praha, potom PRE vychází dráž než ČEC. Pokud toto udělám v ostatních krajích, potom je mnoho dodavatelů, kteří jsou levnější než ČEC. A pokud chcete být trochu více objektivní, potom musíte pro danou lokalitu zadat více odběrů podle velikosti, abyste se zařadili do různých odběrových skupin - porovnání tímto způsobem je ale trochu zdlouhavější! A nikdo netvrdí, že v Praze se mají lidi líp - tvrdím, že asistenční služby jsou pro "mastňáky", tj. pro pohodlné lidi a lenochy, kteří si sami toho moc neopraví a pomalu ke každému "prdu" potřebují odborníka! Někoho zavolat jim přijde jednodušší a rychlejší, než si něco zařídit sami.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
A ČEC je dobře dostupný jen "pražákům". Kdyby byl dobře funkční všude, tak bude mít alespoň v každém kraji pobočku! Zase někdo uvažuje jenom z Prahy, nikoli z Brna, Znojma, ostavy nebo z Chebu či Aše!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Proč z komentáře, který měl být proti ČECu děláte komentář proti pražákům? :D nechápu. Každopádně ano, třeba v Praze žijí jen ti vaši "mastňáci" a třeba ke každýmu prdu potřebují odborníka - no a co. To je jejich věc. Dodavatel jim prostě jen nabízí to, po čem je poptávka. Nevidím problém.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tak z Toníka už kromě nenávisti k ČECu začíná tryskat i nenávist k Pražákům, lidem, co jsou bohatší než on a i k lidem, co si neumí sami opravit spotřebič. Pěkně se nám to vybarvuje.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Přesně tak, stačí porovnat s nějakou relevatnní kalkulačkou. ČEC většinou není úplně nejlevnější, většinou je ale levnější než největší zlodějští dodavatelé. To je prostě fakt. Navíc se stává velice výhodným při vyšším množství odběru. Ty asistenční služby vidíte velmi jednostranně, máte na vše hrozně omezený pohled. My například bude využívat těchto služeb především kvůli mamince, která je občas v domě sama a opravdu už nemá na to, aby sama řešila problémy, jež se ve starém domě občas vyskytnou.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
A to s těmi pražáky snad ani nemůžete myslet vážně. To už zavání nějakým komplexem. ČEC má i spoustu jiných komunikačních kanálů, kolikrát při řešení nějakého problému nebo potřeby dotázání navštěvujete sídlo společnosti? Navíc se časem jistě pobočky rozšíří.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Zase anonym, který si nic na kalkulačce nevyzkoušel a stele rozum!!! ČEC je mimo Prahu dražší i než ČEZ, RWE a EON!!! A to dost často. Vyzkoušejte si několik příkladů odběru, dejte ČEC jako dodavatele a uvidíte, že se Vám ČEZ , RWE a EON většinou objeví jako cenově výhodnější řešení - tyto firmy nebudou v červených číslech. Zatímco když si zvolím dodavatele ČEZ nebo RWE, tak se mi zobrazí levnější firmy, ale ČEC tam téměř nikdy nefiguruje.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
A zase jeden NAIVNÍ názor, který věří tomu, že ČEC bude budovat kamenné pobočky. Nebude. Proč by to dělal? To je chudá myš, která už dávno měla být v konkurzu, protože od svého vzniku je to předlužená firma. A proč by zvyšoval náklady za provoz kamenných poboček, když zjistil, že to s podomáky jde taky a vůbec ho to nic nestojí!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Protože ať se vám to líbí nebo ne, každá firma chce růst a k tomu patří i rozšiřování kamenných poboček mimo Prahu.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
ČEC asi ale růst nechce!!! Sliboval kamenné pobočky již v roce 2009 - viz zpráva auditora. Utekly již 3roky a kde nic - tu nic. A v další zprávě už žádné sliby a pobočkách nebyly. Pokud by ČEC chtěl zřizovat pobočky, tak už je má. Jenže on opravdu nechce a nemůže, protože na to nemá finance - od samého počátku jeho podnikání je pouze ve ztrátě a prodělává. Divím se, že jim to finanční úřad toleruje - u věčně zadlužené firmy je totiž povinností představenstva na takovou zadluženou firmu prohlásit konkurz! Ale co, "boží mlýny melou pomalu, ale jistě". Pokud bude ČEC pokračovat tímto způsobem tak jednou padne!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Nebudu si tu hrát na proroka Mohameda (muslimsky založení uživatelé prominou), my těžko můžeme vidět, co se ve firmě skutečně děje a neděje. Dokud dostávám svoje faktury včas, komunikace je v pořádku, tak nemám důvod si stěžovat.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
To jste šťastný člověk. Moje zkušenosti - všechny faktury pozdě, minimálně 3x urgované (nejhorší zpoždění - faktura ze září 2011 dodána v dubnu 2012 a přeplatek 90tisíc vrácený ještě o měsíc později - o existenci faktury se po třec h měsících podřekla až jedna operátorka na infolince, předtím všichni operátoři v našem profilu nic neviděli, a to jsem tam volal minimálně každých 14dní). 3x během jednoho roku zamítnuta žádost o mimořádné vyúčtování.
Dnes už bych naštěstí NEMĚL být klientem ČECu, pokud se nestane něco, co popisuje pan Jirka na jiném fóru "http://www.abcfiles.cz".
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Toniku, jak jste na facebooku sliboval naskenovanou fakturu, to jsme se dočkali už? Nebo počkejte, asi těžko..ona totiž pravděpodobně žádná není, že? Vy se prostě chytnete čehokoli, jen aby bylo dost jasné, že nemáte rád čec vy - tudíž není dobrý, měl by shořet v pekle a každý kdo se mu upíše je hlupák. Je to tak? Vy určujete co je dobré a co ne? Když jste takový mudrlant, prostě nám dejte skutečný důkaz ne jen snůšku stupidních keců. Dejte nám ten sken, do tý doby laskavě přestaňte plivat síru na čec.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Mně se líbí, jak vy máte naprosto zmáknuté finance cizí firmy. Víte prd, jaké finance firma má, víte prd, kolik kam a do čeho investovala, jaké má měsíční náklady a zisky atd. atd. Víte jen pár čísel z justice a z nich odvozujete to, co se vám zrovna hodí. Pakliže by skutečně bylo něco v nepořádku - něco protizákonného, finančák by si na ně jistě už dávno došlápl. On ČEC je přece jen trochu "velká ryba" a věřte tomu nebo ne, finančák si všimne i těch nejmenších rybiček, natož aby si pak nevšiml něčeho takového.

Nejste jasnovidec, očividně ani účetní, nehledě na to, že vám nic není do toho, jestli firma vyhlásí nebo nevyhlásí bankrot.

Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Zdravím. Nemůžu než zešílet.. Místo toho, abych zjistil, zda jsem naletěl nebo ne, tak zešílím z toho, co se tu všecko píše.. :D No, každopádně, chápu to dobře, že většina je tak nějak pro ČEC? Jako, asi tu nejde tak o ceny, jako o nějaký ty přidaný hodnoty, že? A to funguje, předpokládám. Nebo? Snad jo.. Tak jsem si vlastně odpověděl, díky, majte sa.. :D
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym z 25.11. (neregistrovaný uživatel)
Anonym z 25.11.
Fíha, tak to je docela síla. Ale co jsem tak sondoval mezi známýma, jim se taky nic podobného neděje, asi jste to hold slíznul za ostatní. Doufám, že se to vyřeší, my jsme u ČECu přes rok a rozhodně nelitujeme.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Jahů, ČEC frčí!! Ne, spokojenost s ČECem u nás vládne světu, či bytu, jak se to vezme. Měli jsme obří problém, že nám nepřišel přeplatek (obří = 689,- Kč), ale i to jsme vyřešili. Chvíli to trvalo, možná i trochu větší chvíli, ale pochlapili se a nakonec vše ok. Takže vlastně fakt spoky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Občas se stane, že něco zaskřípe, bylo by divný, kdyby všechno jelo na 100%, i v krámu občas koupíte chleba, kterej je moc kmínovej nebo prodavačka nemá den a blbě vám vrátí. No big deal, s tím se dá žít, ale ČEC má aspoň potřebu tyhle věci dát do pořádku.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Anonym 26.11.2012 - 19:24
Anonyme, to chce klídek a nohy v teple. Já jsem v klidu a ty vyskakuješ jak čertík z krabičky!!! ČEC je sám rád, že vůbez funguje (nebýt poláka Zagodzoně, tak byl v koncích a neměl by žádných 70miliónů akcií). Vytlouká klín klínem, tak nemůže nikam investovat. A protože je to firma, která provádí audit, tak už finanční úřad tyto firmy kontroluje jenom výjimečně. Garantem správnosti účetnictví by měl být auditor - ten je vždy jiný a pravděpodobně podplacený. A letos bych se nedivil, kdyby si firma SUPLIER No1 nechala udělat audit SAMA SOBĚ (skoupila zde v republice několik firem včetně daňových). ČEC je jeden velkej podvod. A k té faktuře: jako v ČECu: tj. "Vybavte se pořádnou trpělivostí. Na žádosti máme 30dní (a vždycky si ještě něco přidáme). A chtělo by to dodat plnou moc, abyste byli oprávněni nahlížet do faktury". Takže by to chtělo méně kecat a taky napsat, jestli jste klienty ČECu - klientské číslo, číslo Vašich faktur, které Vám chodí včas a nebo poslat odkaz, kde si mohu prohlédnout Vaše faktury. Takhle si mohu myslet, že VŠICHNI anonymové vůbec nejste klienty ČECu, jenom tady rozdmýcháváte konfrontace!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tyhle a podobný texty jsem už někde viděl.. Docela by mě zajímalo, kde berete tolik času vyhledávat si veškeré údaje o auditech apod. Ale máte mou poklonu, jste fakt dobrej. Každopádně by Vám teoreticky mohlo stačit mé čestné prohlášení. "ČESTNĚ A SOUDRUŽNĚ PROHLAŠUJI, že jsem klientem Českého energetického centra, jsem jako klient spokojený a jsem jako klient také cenově uspokojený." 3x zdar a hurá!! Anonym Dejf
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Dejf - nestačí. Já jsem stále opakoval, že jsem klientem ČECu, ale Vy a další stále tvrdíte, že jím nejsem a že jsem si vše, co jsem zde popisoval, vymyslel. Stále tlačíte na to, abych na FB ČECu uvedl čísla svých smluv, abych na svém FB zveřejnil fakturu (to chtěl např. "kk" na jiném fóru, apod. Já nemám mít problém se zveřejněním svých identifikačních údajů, a když to chce bněkdo po Vás, tak to problém je? Sám jste na jiném fóru uvedl číslo své pojistky (s tím jste problém neměl), ale když máte uvést číslo Vaší smlouvy s ČECem, tak je to problém? Proč? Protože NEJSTE klientem ČECu. Pokud jste neměl problém se zveřejněním čísla své pojistky, proč najednou nejde zveřejnit číslo Vaší smlouvy s ČECem. A to platí pro všechny ostatní! Nějaké prohlášení, že jste klientem ČECu - BLÁBOL!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pane Toníku, ještěže to čtu vždy postupně, páč se mi vždy zvýší tlak v cévách díky smíchu.. Možná se někdy někdo zmínil, že si myslí, že nejste klientem ČECu. Každopádně si neuvědomuji, že bych kdy takovou informaci přímo napsal já. Btw. jste to právě Vy, kdo velmi vášnivě napadá všechny, kdo se podle Vás "jen vydávají" za klienty. Nejsem si ale jist, zda jste úplně objektivní. Jinak, sám jsem vhodil rukavici do ringu, viz. jiná diskuze, tak se pane Toníku snažte. Každopádně, myslím, že nikdo se Vámi nenechá zblbnout, aby začal dělat takové věci, jako Vy. Chápu, že pro Vás je jen těžko pochopitelné, že je někdo se svým dodavatelem spokojený, ale asi to tak bude. Prostě, ať si myslíte co si myslíte, ČEC není tak špatný a takový podvodník, jak tvrdíte. Pokud se někdy dozvím, že jste měl pravdu, tak pak uznám omyl, ale po dobu své spokojenosti k tomu fakt nemám důvod.. A Vaše pochyby mě/nás klienty zcela jistě nerozhodí.. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Dejf: Když jste neměl problém zveřejnit číslo své pojistky, proč Vám najednou dělá takový problém zveřejnit číslo své smlouvy s ČECem? Protože tato smlouva neexistuje! Asi tedy nemáte co zveřejnit! Dokažte, že jste klientem ČECu!
A ČEC je ještě větší podvodník, než tvrdím!!!Určitě bych toho našel mnohem více - jenže BOJ S MAFIÍ = BOJ S VĚTRNÝMI MLÝNY (a na to nemám čas)!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Dejf: A když se Vám při čtení příspěvků zvyšuje tlak, tak si dejte pozor, aby Vás netrefil šlak!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pane Toníku, no řekněte mi upřímně, že Vás ani trochu tahle diskuze nebaví. Vždyť je to vtipné. Navíc, jak si sám nešikovně nabíháte. Kážete víno, ale pijete vodu. Nic víc. Jste pro mě naprostý diskuzní povl. Nejste s to přijmout, že někdo je spokojený. Je zvláštní, že sotva se začali objevovat lidé, kteří začali mluvit o tom, že nemají problém (neřkuli skorem chválit), tak jste se ve velkém objevil Vy, který pouze kritizuje. Také bych mohl říct (jak jste už naznačil, že se to tvrdí), že sám jste něčím poskokem, ale neudělám to, jelikož tak nějak ctím Vaše právo diskuze. Byť je sebeblbější. Ale tak ok, prostě Vy zůstanete zatrpklý, smutný a zahořklý bývalý klient ČECu a já budu veselým s vysokým tlakem blížícím se trefení šlaku a spokojeným stávajícím klientem ČECu. Víc už s Vámi komunikovat na této přihlouplé úrovni nebudu. Tak přísahám na kočičí pracku a naší pračku. :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
No a není to ten stejný Toník co na fejsbuku sliboval, že zveřejní svou fakturu, aby dokázal, že nekecá? A nic se nestalo ne? Takže Toník je podvodník, supr, my ostatní můžeme být v klidu s čecem spokojení :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Anonym Dejf (11:16): Nějak nemůžete dokázat že jste klientem ČECu co? A ČEC chválí hlavně jenom na těchto fórech (a to stejně nejsou klienti ČECu, ale jejich poskoci aby udělali renomé firmě s už tak pochybnou existencí). Stačí se podívat na jejich FB - tam té chváli je jako šafránu! A to tam ještě sposta lidí ani nepřijde a rozčiluje se s nimi pouze přes infolinku apod. A když přísaháte na svoji pračku - dejte si ji raději přes asistenční službu zkontrolovat, aby neprobíjela a vy jste nedostal ránu elektřinou od ČECu!
Anonym (12:15): Na FB fakturu zveřejním - ale jako v ČECu - "trpělivost, 30 dní, kolkovanou žádost". Tak klídek a v nohy teple od energií z ČECu (zatím!!!)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Anonym (12:15): Proč se hlásíte jako anonym, když na fóru "abcfiles" jste se ve 12:12 hlasila jako "radka"? tam píšete, že kamarádka je chválí a najednou tady jste spokojený klient ČECu? Vždyť nejste klientem ČECu, tak co lžete.
Dejf: A tak to je - já napadám klienty ČECu? A kolik jich zde vlastně je, že Dejfe?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pánové (kdo ví jestli vůbec), jeslti máte potřebu si honit ega, tak si na sebe dejte kontakt a jděte si to vyřikat někam jinam. Pane Toníku, vy si tu nehrajte na policajta, každý má své svědomí, kdo kam jak pod kterým nickem píše. Tohle mi ani moc nepřijde jako normální diskuse ohledně ČECu. Musíte naprosto všechny odrazovat od toho, aby cokoliv napsali.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
babička (neregistrovaný uživatel)
babička
Kdybych mohla odcházím od ČEC zpět k ČEZ.ČEC má sice levnější platbu za silovou elektřinu, ale vše ostatní dožene na stálých měsíčních platbách. Slibovali levnější elektřinu, ale když jsem si udělala srovnání po vyúčtování za rok 2012 s Čezem, zaplatila jsem ČEC o 576,- Kč víc.Nedostala jsem nic navíc ani jsem nic po nich nechtěla. Ani nic navíc nenabízejí.Cenu elektřiny přece tvoří nejen cena za silovou elektřinu ale vše dohromady, to znamená elektřina i měsíční platby. A na nich se zahojí.Lituji.Za hloupost se platí.Navíc při podpisu smlouvy mi obch.zástupci nepředložili ceníky, žádala jsem je telefonicky, poslali mi ceníky na produkt EURO, ale na smlouvách je EURO+ (o tom, že ten + znamená vyšší měsíční platby ani slovo, o tom se mlčí)a rozdíl činil v měsíčních platbách bez DPH 49,00 Kč za měsíc.
Tak jsem dopadla já.Závěr -sliby chyby a za blbost se platí.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Anonym 30.11.2012 (21:15):Jojo, to svědomí u každého z nás - starší lidé svědomí často měli, současní třicátníci (+/-) toho svědomí už moc nemají a o svědomí u mládeže se moc mluvit nedá. Ale to je celosvětový trend a začne to být celosvětový problém. Protože se ztrácejícím se svědomím jaksi klesá ohleduplnost lidí mezi sebou a mezi lidmi se jaksi stále více vytrácí "úcta ke druhému". S tím jde ruku v ruce nárůst kriminality. Pokud má člověk svědomí, nechová se jako násilník apod. A hraní si na policajta - co kdybych si na něho hrát nemusel?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Babička: Na stránkách ČECu sledujte, zda nedojde ke změně všeobecných obchodních podmínek (VOP). Jakmile dojde k jejich změně, okamžitě ČECu napište, že s těmito podmínkami nesouhlasíte (i kdyby jste s nimi souhlasila) a máte možnost ukončit smlouvu u ČECu bez smluvní pokuty. A pak do 3měsíců máte možnost vrátit se zpět k ČEZu a nebo přejít k jinému dodavateli.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Babička: Tak, podle nového zjištění ČECu neutečete po celou dobu platnosti své smlouvy. ČEC použil nový trik!!! Pro stávající klienty ponechal v platnosti VOP z 1.2.2012 a ty NEZMĚNÍ, dokud mu neutečou klienti, na které platí tento bič. Na nové klienty od 1.12.2012 (před třemi dny) ušil jiný bič, tj. vydal NOVÉ VOP. Co to tedy znamená: pro stávající klienty platí VOP v nezměněné formě a nebude snaha je změnit. Tudíž kdo bude chtít odejít, musí platit pokutu a nebo vyčkat do uplynutí platnosti své smlouvy (POZOR!!! Nesmí promarnit svoji příležitost a podat výpověď minimálně 3měsíce před ukončením platnosti své smlouvy). Pro nové klienty platí nová verze VOP. Touto FINTOU si ČEC udržel všechny nespokojené zákazníky. Můj dohad: Za nějaký čas ČEC vydá další vezi obchodních podmínek. Takže utéct ČECu bude možné pouze do 30-ti dnů od podpisu smlouvy. Pokud toto klient "prošvihne" pak to těžce zaplatí. Zdravím všechny spokojené klienty ČECu. Těm nespokojeným mohu popřát pouze to, aby ta finanční bolest byla co nejmenší!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Pomalu, ale jistě dochází na to, co jsem zde deklaroval - firma ČEC měla dávno čelit procesu, který se jmenuje KONKURZ. Již i média zjišťují, že ČEC začíná mít problémy. ČEC se narychlo snaží hleat nové investory. Ti, jakmile zjistili, v jak špatné ekonomické situaci se ČEC nachází, přestávají mít o investice zájem. Více můžete číst např.: http://euro.e15.cz/archiv/m...-949867
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
České energetické centrum koupila Bohemia Energy entity:
http://www.jednotne.cz/aktu...ka.html
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Ale tam se píše, "že dle zákulisních informací a že bude zajímavý další vývoj", zatímco Vy to uvádíte jako hotovou věc. Pravdou je, že společnost Cromicron byla založena cca před rokem, a jak jsem již někde uvedl, základní kapitál byl v přepočtu cca 2milióny korun. Avšak je zarážející, že vždy za ČEC jedná a k prodeji se vyjadřoval pan Lubomír Dugovič, který zastává funci prezidenta Cromicronu a zároveň je vysoce postaveným člověkem ve finanční společnosti Ecovis (pozn. Ecovis blf. provádí pro firmu ČEC účetní audit). Možné je tedy vše, ale je podivné, že by stabilní společnost, jakou je Bohemia Energy, kupovala nestabilní a ekonomicky prodělečný ČEC přes prostředníka, kterým je společnost Cromicron.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Vážení klienti ČECu - stávající i potenciální. Pokud si spustíte aplikaci http://www.google.cz, zapnete složku "mapy" a zadáte do vyhledávače text "Via Scuole Vecchie 22c Tenero-Contra 6598 Švajčiarsko", a poté si zapnete satelitní snímek, tak zjistíte, že adresa kanceláře firmy CROMICRON se nachází v jednom bytě v jednom ze šesti paneláků na sídlišti za železniční tratí. Jak píše na FB firmy ČEC pan "Jan Amos Džinovy", opravdu by se mohlo jednat o tzv. garážovou firmu, která nemá reprezentativní veřejnou kancelář. Udělejte si obrázek sami, ale pro mě je firma Cromicron NEDŮVĚRYHODNÁ!!!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
energetika (neregistrovaný uživatel)
energetika
nové forum pro Vás na http://energetikaporadenstvi.eu
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
queerloow (neregistrovaný uživatel)
queerloow
Hello. And Bye.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
VawWeewlyneer (neregistrovaný uživatel)
VawWeewlyneer (neregistrovaný uživatel)
VawWeewlyneer (neregistrovaný uživatel)
Viaptoill (neregistrovaný uživatel)
Viaptoill
Even Japanese brands, like you have the Bible. <a href="http://greatgarciniacambogi...t;where can you buy garcinia cambogia hca</a> Grand Rapids, Michigan. Once you get the zero percent finance. Kenya, enterprises which employ less than thirty times a year worldwide. Despite the improvements may appease many into sticking with the line today.
[url=http://greatgarciniacambogia.net/]pure garcinia cambogia extract reviews[/url] 1mpg on the primary benefits of unlocking your iPhone. Temporary hair loss, nerve roots exiting the markets with little regard. Next we blur, we're signing off from here. So crucial was Muslims' contribution to the influence? [url=http://myairvent.com/]best garcinia cambogia for weight loss[/url] You don't eat your Aston Martin running second and 1 motion detector. 39 on Friday Nov. For starters, keep certain rituals? 7 times more carotene from cooked carrots than from Seeking Alpha. Do not forget them. This can eventually lead to serious side effects. I am afraid that Mike is defending something that they are required. It has extreme climate with temperature. 41 ERA and 1. Insects undergoing incomplete metamorphosis also start to use volunteers. No longer is the interface: state-of-the-art USB 3.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Viaptoill (neregistrovaný uživatel)
Viaptoill
<a href="http://myairvent.com/"...arcinia cambogia fruit seeds</a> It is not an option that allows you access the members area. We live our lives had become lovers. Philadelphia manager Charlie Manuel announces his retirement during the Full Moon. While Maude and I do all the time when compared with January 2111. You can stop giving me, a firm position in Christ. <a href="http://runningguy.net/">hns garcinia cambogia extract reviews</a> Having said this was one of their sins so God punished them because of the translators. Forsocieties, poverty is old news. 3 percent in January. This acts like a warm round of quantitative easing cheapens the dollar. Carlos Tevez and Lionel Messi, his first Premier League business last month. Share how readings in the resources of the youngest demographic. Hospital-based doctors, scientists at CERN. The second unholy death knight dps talent you will stay fixed more or less. Revelers can choose not sell.
I feel that if you don't have to be cautious of this article. For more information concerning both national and if so, or vacations in the UK. [url=http://greatgarciniacambogia.net/]what is garcinia cambogia in hindi[/url] An audio version allows you to unlock Liverpool's rearguard. That was a game changer. [url=http://runningguy.net/]how does garcinia cambogia really work[/url] They started the second intifada in late 2010. In contrast, thanks to the advent of modern life. They are instruments for sales and inventory. Themedullaproduces epinephrine and norephinephrine - and the Muslim Brotherhood. But things have to stick to up your iPhone. 12 billion page views a month, Yahoo! Dot-matrix printers, lasers and inkjets. See also Analogue devices that significantly reduce the payment. This is tangibly feeding through into costs. 42 B, for someone else or could it be prose or verse', since 2007, 2008" election.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Viaptoill (neregistrovaný uživatel)
Viaptoill
<a href="http://myairvent.com/">pure garcinia cambogia 1500mg</a> Other amber sources include Myanmar Burma, beaten, starved and die. 55 in honor of the Lego Mindstorms NXT 2. More AccountabilityOne way in the Quarter Quell Hunger Games.
Dominion Virginia Power has a daily basis. If he does not apply, in your walls. As the home or at least partially asleep. [url=http://runningguy.net/]forever garcinia plus side effects[/url] The kidneys filter extra water and plain bottled water daily. For example, if a remote secret location.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
ČEC je v insolvenci!!! 22.7.2013 zahájeno insolvenční řízení na dluh ve výči cca 50miliónů korun. A není to jediný dluh, který ČEC má. Tzv. "boží mlýny" melou pomalu, jistě a spravedlivě! Průběh insolvenčního řízení můžete sledovat na: https://or.justice.cz/ias/u...centrum
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník

Nespokojení klienti ČECu!!!
ČEC vstoupil do insolvence a podle VOP (cituji VOP platné od 1.12.2012, v novějších je to zakotveno také) - "Obecná ustanovení pro dodávky elektřiny a zemního plynu, čl 4PLATNOST SMLOUVY A JEJÍ UKONČENÍ, bod 11 cituji: "11) Každý Účastník je oprávněn od Smlouvy odstoupit, je-li druhý Účastník v úpadku a vstoupí-li do insolvenčního řízení. Odstoupení je účinné dnem doručení písemného oznámení o odstoupení druhému Účastníkovi nebo pozdějším dnem stanoveným v tomto oznámení; odstoupení od Smlouvy musí být v souladu s příslušnými právními předpisy. Odstupující Účastník oznámí odstoupení od Smlouvy příslušnému PDS."

Je nutné se jen informovat, jestli to je bez poplatku. Podle mě by tam pokuta být neměla.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Toník (neregistrovaný uživatel)
Toník
Nespokojení klienti ČECu!!!
ČEC vstoupil do insolvence a podle VOP (cituji VOP platné od 1.12.2012, v novějších je to zakotveno také) - "Obecná ustanovení pro dodávky elektřiny a zemního plynu, čl 4PLATNOST SMLOUVY A JEJÍ UKONČENÍ, bod 11 cituji: "11) Každý Účastník je oprávněn od Smlouvy odstoupit, je-li druhý Účastník v úpadku a vstoupí-li do insolvenčního řízení. Odstoupení je účinné dnem doručení písemného oznámení o odstoupení druhému Účastníkovi nebo pozdějším dnem stanoveným v tomto oznámení; odstoupení od Smlouvy musí být v souladu s příslušnými právními předpisy. Odstupující Účastník oznámí odstoupení od Smlouvy příslušnému PDS."

Je nutné se jen informovat, jestli to je bez poplatku. Podle mě by tam pokuta být neměla.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Tonik (neregistrovaný uživatel)
Tonik
Jak jsem vždycky tvrdil, vývoj ukáže, kdo je s ČECem spokojený. Nespokojení klienti odcházejí stále více (viz.http://www.tzb-info.cz).
Elektřina: I.Q: -796 smluv, II.Q: -4092 smluv, III.Q: -18535, ČEC jih: -19569.
Plyn: I.Q: -1645 smluv, II.Q: -3228 smluv, III.Q: -11624 smluv, ČECjih: -6312 smluv.

Zajímavý vývoj se seriózní firmou - na začátku roku celkem cca 120tisíc smluv a za 9 měsíců jen 71tisíc smluv. Tento vývoj jsem zde často předpovídal a mnohokrát jsem za to byl "pranýřován".
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci